• اینفوگرافیک: اگر با سرعت نور در فضا حرکت می کردیم

  پرواز آرزویی بود که انسان برای رهایی از زمین خاکی داشت. بعد از اینکه انسان توانایی پرواز را پیدا کرد، به فکر آرزویی بزرگ تر یعنی سفر به کرات و سیارات اطراف کره ی خاکی افتاد. در این باره باید اشاره کرد که سریع ترین فضاپیمای ساخته شده به دست بشر تنها سرعتی معادل 50 کیلومتر بر ثانیه دارد! که نشان از این دارد که ما هنوز به سرعت ناچیزی در مقابل سرعت نور دست پیدا نکرده ایم! اما خب رویا را میتوان تخیل کرد!

 • رمز عبور گوشی صدای شماست

  موبایل یا به عبارتی همان تلفن همراه راه های مختلفی برای رمز گذاری دارد و همواره کاربران و استفاده کنندگان گوشی همراه به این فکر بودند که چه رمز عبوری برای گوشی خود انتخاب کنند. در آن طرف موضوع هم سازندگان گوشی های همراه در سرتاسر دنیا را های مختلف و جدیدی را همواره عرضه داشته اند و امکانات بیشتری را در گوشی های خود قرار داده اند در جدیدترین تکنولوژی ارایه شده یک شرکت امکانی را قرار داد که با صدای خود گوشی تان را باز کنید.

 • فیلتری که آب شور را به آب شرب تبدیل میکند

  پژوهشگران دانشگاه منچستر اخیرا نتوانستند یک فیلتر اختراع کنند که قادر است آب شور دریا را به آب نوشیدنی شیرین تبدیل کند. بر اساس گزارشی که بی بی سی داده است این فیلتر که از جنس گرافین بوده می‌تواند میلیون‌ها نفر را در سرتاسر جهان نجات دهد. جنس این فیلتر بسیار جالب که محققان آن را شل (shell) می‌نامند، از اکسید گرافین است که این ماده قابلیت بسیار بالایی در نمک زدایی دارد. با ما همراه باشید تا با این فناوری جدید آشنا شوید.

 • اینفوگرافیک: نگاهی به مقر جدید ناتو!

  پیش از هر چیز با وجود اینکه همه ی ما نام ناتو و اعضای ناتو را شنیده ایم هنوز هم شاید هستند بسیاری که اطلاعات دقیقی از این گروه یا اعضای این پیمان نامه ندارند. ناتو مخفف سازمان پیمان آتلانتیک شمالی است که در حال حاضر 28 عضو دارد و در سال 1948 پایه گذاری شد! جالب است بدانید این پیمان بزرگترین پیمان همکاری نظامی است و طبق آن حمله به یک یا چند کشور عضو ناتو به این معنی است که به تمام این کشور ها حمله شده و همه ی کشور ها وظیفه دفاع از کشور مورد حمله قرار گرفته را بر عهده خواهند داشت.

 • اینفوگرافیک: همه چیز درباره زیر دریایی کنیاژ پاژارسکی

  اصولا وقتی نام زیر دریایی به گوش هر شنونده ای میخورد ما به یاد سازه های عظیم و سیاه می افتیم که فقط در نیروی دریایی کشور ها استفاده میشود. اما باید بدانید که زیر دریایی ها انواع مختلفی دارند، از مدل های تجاری که برای سفرهای تفریحی زیر آب استفاده میشوند، تا زیر دریایی هایی با مقاصد علمی که به جهت کشف دنیای تاریک زیر آب و اقیانوس ها از آن ها استفاده میشود. حالا در این اینفوگرافیک ما به سراغ یکی از قوی تری زیر دریایی های جنگی و اتمی دنیا رفته ایم تا شما را با تکنولوژی های روز در این زمینه آشنا کنیم.

 • آموزش ایجاد کردن نظرسنجی در تلگرام معرفی ربات

  نرم افزار پیام رسان تلگرام که امروزه محبوب ترین پیام رسان در بین کاربران ایرانی تبدیل شده است دارای کارایی و ابزارهای فراوانی است که شما میتوانید با آن ها نیازهای خود را برطرف کنید. ما در این مطلب میخواهیم که شما با یکی از این ابزارهای مفید آشنا کنیم و آموزش دهیم که چطوری بتوانید با نرم افزار تلگرام خود نظرسنجی مورد نیاز خود را ایجاد کنید و آن را در کانال یا گروه تلگرامی خود قرار داده و از نظرات کاربران کانال خود آگاهی پیدا کنید.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری