• رو ستایی با طعم و رنگ فلفل قرمز در صربستان

  روستایی در کشور صربستان وجود دارد با ظاهری عجبب اینروستا که به نام دونجا لاکا سنیکا معروف است یک روستایی است که در ان بیشار خانه ها یا بهتر بگیم همه خانه های ان با فلفل قرمز پوشیده شده است این روستا که تز دور همه جای ان قرمز رنگ دیده می ود شاید اول دید هیچ متوجه ان نشویم که این قرمز ها چیستند ولی با نزدیک شدن به این روستا می فهمیم که فلفل قرمز هستند دلیل ان هم این است که فلفل قرمز محصول اصلی این زوستا است

 • با شکوه ترین و بلندترین برج مخابراتی جهان

  توکیو بزرگترین کلان شهر جهان با جمعیتی بیش از 30 میلیون جمعیت در حال تماشای هر روزی سازی بی همتا در بین برج های مخابراتی با ارتفاعی 634 متری است که از هر سوی شهر توکیو میتوان آن را دید که عظمتی فوقالعاده دارد که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کرده است و نمونه ای از اوج تکنولوژی در یک شهر زلزله خیز است که امتحان خود را نیز در برابر زلزله 9.1 ریشتری پس داده است و نمونه یک سازه عالی برای مقابله با زلزله است .

 • قلعه دختر یا قیز قالاسی میانه

  یکی از جاذبه های گردشگری ایران قلعه دختر یا قیز قالاسی است . قلعه دختر در شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی واقع شده . این قلعه تاریخی در دو کیلومتری پل دختر و در رشته کوه های قافلانکوه قرار دارد . قلعه دختر جز آثار ملی ثبت شده ایران است . نوع بنای قلعه دختر میانه از سنگ و رس است . قلعه دختر دارای دو ورودی است که ارتفاع این ورودی ها حدودا 3 متر است در بالای یکی از این ورودی ها کتیبه سنگی قرار داشته که به مرور زمان از بین رفته است .

 • زیباترین پل مدرن ایران پل طبیعت تهران

  لذت پیشرفت در بعضی سازهای تازه تاسیس وقتی بیشتر میشود که همه با دیدن آن سازه لذت ببرند یکی از این سازه های بسیار زیبا و منحصر به فرد با طراحی مدرن پل عابر پیاده طبیعت تهران است که در دل انبوهی از درختان زیبای آن دو چندان شده است و حسی بی نظیر در دل طبیعت ایجاد می شود باید کوشید این سازه زیبا به همه گردشگران خارجی و داخلی بیشتر شناخته شود و زیبای آن را از نزدیک احساس کرده دیدن این سازه زیبا رو از دست ندید .

 • یکی از زیباترین پل های جهان در سنگاپور

  7 سال پیش پلی زیبا افتتاح شده که در این چند سال به عنوانی پلی زیبا و مدرن در جهان معروف است و یکی از نمادها در کشور سنگاپور شده است که این کشور زیبای و مدرن بود و تمیز بودن را به رخ هر شهری در جهان میکشد و نمونه بارزی از یک کشور مدرن و زیبا و پاکیزه است ، پلی رویای که عبور از آن از روی رودی زیبا و انعکاس نور این سازه بر روی اب زیبای ان را دو چندان میکند و شبی رویای را برای هر فردی ایجاد خواهد کرد .

 • روستای 5 هزار ساله شال

  یکی از روستاهای ایرانی که بیش از 5000 سال قدمت دارد روستای شال خلخال است. این روستا که در استان اردبیل در شهرستان خلخال بخش شاهرود و در دهستان شال قرار دارد روستا شال مرکز دهستان شال می باشد و اگر بخواهیم دقیق تر بگیم در خدود 44 کیلومتری شهر خلخال قرار دارد این روستا که خدود 1400 متر از سطح دریا ارتفاع دارد ئ مختصات ان از عرض در 37 درجه و 20 دقیقه و از طول در 48 درجه و 45 دقیقه قرار دارد و وسعتش خدود 392 کیلومتر است

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری