• دهکده حیات طبیعت در شهر قزوین

  در سفر به شمال ایران حتما سری به قزوین بزنید و از آثار تاریخی این شهر دیدن کنید واگر به طبیعت و حیوانات علاقمند هستین حتما سری به پارک فدک قزوین بزنید تا حس بودن با حیوانات را از نزدیک دوباره تجربه نمایید و از دیدن شیر و شتر و گوزن و خرس و پرندگان زیبا از جمله طاووس و عقاب و جغد و حیوانات دیگر لذت ببرید و با شیطنت های میمونها به وجد بیاید و دور از شهر در بین حیوانات حسب خوبی را در کنار دوستان داشته باشید .

 • زیباترین کاروان سرای سرپوشیده ایران در قزوین

  در دل بافت تاریخی قزوین بنای زیبا و عظیم وجود دارد که شاید سالیان سال کسی در مود این بنا اطلاعی نداشتن که با باز شدن درب های آن و مرمت این بنا این اثر بی نظیر در ایران به تمامی ایران روخ خود را نمایان کرده و دیدن این اثر فاخر را باید از نزدیک حس کردن ولذت قدم زدن در این همه زیبای بسیار چشم نواز خواهد بود و حتی در فصول خاص از جمله عید که برنامه های شادی در این بنا اجرا میشود شادی را به لب همه تقدیم می نمایید و حسی زیبا در درون شما شکل خواهد گرفت .

 • صنعت توریسم و گردشگری و اهمیت گردشگری برای ایران و کشورهای جهان

  گردشگری نوعی فعالیت تفریحی است. و شامل هر گونه فعالیتی میشود که فرد از محیط کار و خانه خود دور بشود وقتی مردم توانایی مالی پیدا کردند این امر میسر شد بیشتر گردشگران به آب و هوا و غذا و فرهنگ کشور مقصدشان توجه مبکنند ثروتمندان جهان همواره به نقاط دور دست مسافرت می کنند برای دیدن برج ها و ساختمان های بلند و مرتفع ،برای دیدن آثار هنری مختلف گردشگری یک صنعت مفید برای هر کشوری است که میتواند برای آن کشور مقصد در آمدهایی خوبی داشته باشد.

 • معرفی غار خفاش دهلران ایلام

  در شهرستان دهلران استان ایلام غاری به نام غار خفاش واقع شده که محل زندگی میلیون ها خفاش است این غار از نظر تاریخی مربوط به عصر غار نشینی است که بعد ها به محلی برای زندگی میلیون ها خفاش تبدیل شده است . این غار تنها غار خفاش ایران و یکی از غار های کم یاب موجود در خاور میانه است . غار خفاش علاوه بر این که یکی از جاذبه های طبیعی برای بازدید گردشگران است محلیست که امکان تحقیق و پژوهش بر روی زندگی خفاش ها را برای علاقه مندان به این مباحث فراهم می کند .

 • آشنایی با کاروان سرای دیر گچین

  کاروان سرای دیر گچین که به نام هایی چون قصر الجعین قصر گچ قلعه دیر و دژ کردشیر هم نام گذاری شده است یکی از جاذبه های گردشگری ایران است که در نزدیکی شهر ری واقع شده و در فهرست آثار ملی هم به ثبت رسیده است . این کاروان سرا دارای مسجد حمام توالت عمومی خیاط خلوت و آسیاب است و به خاطر داشتن این اماکن به مادر کاروان سراهای ایران معروف شده است . این کاروان سرا در ابتدا قلعه بوده و در دوران صفویه به کاروان سرا تغییر کاربری داده است .

 • مناطق آزاد ایران مکانی برای صادرات غیر نفتی و بلای جان تولیدات داخلی

  منطقه آزاد قرار بود مکانی برای صادرات غیر نفتی باشد اما محلی برای واردات بی رویه شده است .تولید داخلی را نابود و بر تعداد بیکاران افزوده است.بدتر اینکه کشورهای حامی تروریست را تقویت میکند.مسابقه مصرف را دامن می زند و سبک زندگی ایرانی اسلامی را هم دستخوش تغییر کرده است.آنهم با مدیریت شخصی که اصلا اعتقاد به تولید داخلی و توان ایرانی ندارد .آیا کسی یا ارگانی برای نظارت بر این مناطق و عدم انحراف از اهدافشان هست

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری