• دلایل اختراع شطرنج / شطرنج چه زمانی وارد ایرا ن شد

  شطرنج یک بازی بسیار ذهنی است که هرکدام از مهره ها نشانه ای از تاریخی در گذشته های دور را روایت می کنند . از جمله کتاب های معاصر که درباره شطرنج سخن گفته است شاهنامه فردوسی است .شاهنامه فردوسی از شطرنج به دفعات زیاد در شعر های خود استفاده کرده است می گوید شطرنج دلیل تشکیلش استراتژیک ها نظامی پادشاهان بوده است . در اصل هم شطرنج در کشوری به وجود امده است که پادشاه ان هیچ علاقه ای به لشگر کسی نداشته است . بلکه فقط با تاکتیک هایی به دفاع و صلح می پرداخته است.

 • باشگاه چلسی در پی جذب بهترین هافبک تیم اورتون راس بارکلی

  کونته و چلسی علاقه ی خود را نسبت به جذب راس بارکلی بازیکن جوان اورتون افزایش دادند و با توانایی هایی که بارکلی دارد قطعا او می تواند گزینه ی منسبی برای آن ها باشدو کونته می خواهد بازیکنان بیشتری به تیمش اضافه کند ، بارکلی یکی از گرینه ها است. بارکلی در فصلی که گذشت توانست بازی های خوبی را برای اورتون انجام دهد . اما در این فصل وی قصد دارد اورتون را ترک کند و درخواست جدایی داده است. نزدیک ترین تیم به خرید بارکلی چلسی است.

 • نظرات آرسن ونگر در مورد تیم آرسنال

  آرسن ونگر پس از شکست برابر سویا در مورد شرایط تیمی آرسنال بیان کرد : ببینید من تیمی را به زمین فرستادم که دیرتر از بقیه به ما اضافه شده بودند، پس جای نگرانی نیست، این تیم از خلاقیت لازم برخوردار است. من فکر می کنم بازیکنان آماده ی بیشتری نسبت به فصل پیش در اختیار داریم و بیشتر از فصل گذشته تیم را کمک خواهند کرد ، ما بازی های سختی خواهیم داشت و باید برای آن ها آماده باشیم. تورهای پیش فصل باعث آمادگی ما برای فصل جدید می شود.

 • مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس و اقای گل لیگ برتر باز هم رکورد جدید ثبت میکند

  مهدی طارمی که در ایرانجوان بوشهر بازی میکرد توسط علی دایی به پرسپولیس و لیگ برتر اومد و از همان روز های اول نشون داد که میتونه به یک از ستاره های پرسپولیس تبدیل بشود ودر سال اول حضورش به عنوان بهترین مهاجم لیگ برتر انتخاب شد دو سال پشت سرهم اقای گل لیگ شد او درتیم ملی هم بازی های عالی از خودش نشون میدهد وبه عنوان یکی از مهرهای کلیدی کارلوس کیروش تبدیل شده است و باید بگیم طارمی یکی از مهاجمای ایران درجام جهانی خواهد بود

 • یورگن کلوپ : به ترکیب بزرگتری از سال پیش نیاز داریم

  یورگن کلوپ در مورد بازی های پیش فصل : کاری که در هنگ کنگ انجام دادیم چیزی بود که می خواستیم . اما وقتی آنجا بودیم من فکر می کردم که داریم وقت خودمان را تلف می کنیم، اما تمرینات کمک زیادی به ما کرد.ما در حال حاضر روی فرم هستیم و شما این را از بازی هایی که برده ایم می توانید ببینید. ولی باید بهتر شویم. کلوپ در ادامه گفت : من به هر بازیکن کار دادم که انجام دهد و هریک یک رولی برای بازی دارند ، اما اگر نتوانند آن را بازی کنند . وظیفه من است که به آن ها بفهمانم.

 • چلسی فصل جدید چگونه تیمی است؟

  باید نشست و دید که آیا تفکرات آنتونیو کونته سرمربی باهوش باشگاه چلسی در پنجره نقل و انتقالات تابستانی می تواند نقاط ضعف تیم را پوشش دهد و باز هم مدعی اول عنوان قهرمانی در جزیره و یکی از مدعیان در لیگ قهرمانان باشد. در این فصل چلسی تا به اینجا با سه خرید کلیدی به نام های آلوارو موراتا ، جایگزین دیگو کاستا و آنتونی رودیگر مدافع ملی پوش سابق باشگاه رم و نفر سوم تیمو باکایوکا بازیکن تأثیرگذار فصل گذشته موناکو ، قصد دارد در سه جبهه مختلف بر سر قهرمانی بجنگد.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری