روانشناسی و روانپزشکی

 • آشنایی با مراحل رشد کودکان نوباوه (3)

  در سن 12 تا 18 ماهگی سومین واکنش های چرخشی است که نوزادان در این مرحله به پایداری شی میرسند . آنها اعمال متفاوتی را برای بدست آوردن نتایج متفاوت انجام میدهند مثل کوبیدن قابلمه ها یا کوبیدن مشت به میز. از مهارتهای حرکتی آنها میتوان به ایستادن و راه رفتن بدون کمک, سینه خیز رفتن و ... اشاره کرد. دستاوردهای شناختی نوزاد 8-12 ماهه توانایی یافتن شی پنهان شده است.

 • آسیب شناسی عشق اول در نگاه اول

  نظرات متفاوتی در مورد عشق اول در نگاه اول وجود دارد. پیچیدگی عشق از سویی و ماهیت متفاوت و جدال برانگیز عشق اول در نگاه اول از سویی دیگر باعث شده است تا ضرورت شناخت و بازکاوی این مهم بیش از پیش خود را نشان بدهد. جامعه شناسان و متخصصین امور مربوط به آسیب شناسی این موضوع، بیشتر به رد یا تایید دیدگاه های همدیگر پرداخته اند و کمتر می توان تحقیق میدانی و جامعی را در این زمینه مشاهده کرد. علت این فقدان یادشده به ناشناختگی روابط عاطفی انسان با دنیای خارج او مربوط می شود. علاوه بر این که شناخت دقیق دریافت های عاطفی افراد خصوصاً در ارتباط با عشق اول در نگاه اول کاری سخت و مشکل می باشد، فهم ما از نسبت افراد با عشق واقعی نیز چندان ساده و بسیط به نظر نمی رسد.

 • بصیرت اجتماعی همانند قطب نما عمل می کند

  چهار بصیرت وجود دارد که برای هر انسان, نه تنها لازم بلکه حیاتی است. این چهار بصیرت عبارت اند از: بصیرت اجتماعی, بصیرت ذهنی, بصیرت احساسی و بصیرت معنوی. بصیرت یعنی برخورداری از هوش بافتی(هوش موقعیتی). اغلب ما ممکن است در زمان یا شرایط خاصی, از هر یک از این بصیرت ها در زندگی فردی خود استفاده کرده باشیم.هر یک از این بصیرت ها می تواند به اشخاص در زندگی فردی, خانوادگی, سازمانی و اجتماعی به صورت قابل توجهی کمک کند. اگر ما بتوانیم از هر چهار بصیرت استفاده کنیم و از آن ها در زندگی فردی و سازمانی, و به صورت عمیق تر, در زندگی اجتماعی خود بهره بگیریم, با برخی از پیچیدگی ها و ابهام هایی که ممکن است در شرایط مختلف و در زمان های متفاوت با آن ها روبرو شویم. در این باره بصیرت اجتماعی را با هم مرور می کنیم و می پردازیم.

 • روش های ترک اعتیاد به دیدن فیلم های پورنو و مستهجن و مبتذل جنسی

  اعتیاد مقوله بسیار عجیبی است برخی به مواد مخدر معتاد می شوند برخی به انجام دادن فلان کار معتاد می شوند برخی به پورخوری معتاد می شوند و برخی هم به دیدن عکس ها و فیم های مستهجن . همه اعتیادها در نوبه خودش چیزی بسیار بد است که نتایج بسیار بد و وخیمی را روی افراد خواهد گذاشت و می تواند زندگی انها را نابود کند . عکس و فیلم های مستجهن جز به هم ریختن فکر و اندیشه و روح شما و ضربه زدن به جسم شما هیچ نتیجه ای ندارد . این را بدانید که دشمن برای خراب کردن و فاسد کردن جوانهای ایرانی نقشه بسیار کشیده است پس محکم باشید مانند کوه استوار و سربلند

 • احترام گذاشتن به عزت و مردانگی

  در سیستم قدیمی و سنتی, می توان با دستورها والزام ها دیگران را هدایت کرد; اما به نظر می رسد سازمان های نسل جدید, نیازمند زیردستان و پیروان داوطلب هستند. بسیاری از مدیران ما به دنبال پیروان داوطلب نیستند, بلکه فقط به کنترل می اندیشند. سازمان ها اگر نتوانند در ایجاد وفاداری و تعهد کارکنان گام بردارند, و تا هنگامی که سازمان ها به نیازهای درجه بالاتر کارکنان, یعنی به احترام و خود شکوفایی آنان نپردازند, در جای خود باقی خواهند ماند. با نگاهی به گذشته پی به این واقعیت می بریم, که سال ها پیش ودر زمان جنگ ما به نیاز های احترام و خود شکوفایی پی برده بودیم و این نیاز ها را مهم تر از بقیه ی نیازهای انسان ها می دانستیم و می دانیم.

 • مثبت بین و خوش بین باشد

  زندگی پر از فراز و نشیب پر از سختی و مشکلات، پر از حس نفرت و حسادت ، غرور و....است . اما برداشت ما و نحوه ی دید ما به مسائل است که درون و احساسات ما را رقم میزند، آنچه که شما از این مشکلات برداشت میکنی مهم است. در واقع برای رها شدن از این احساسات آزار دهنده و کشنده باید ذهنتتان را عوض کنید و با دید مثبت به زندگی بیندیشید تا زندگیتان بهبود یابد، ، تا زمانی که زنده هستید ، شما مسئول تمام حوادث تمام اتفاقات و تمام احساسات خود هستید پس بیایید از امروز آاهانه و با چشمان باز زندگی کنیم و مثبت اندیشی را بیاموزیم تا سرنوشت زیبایی را برای خود رقم بزنیم . اگر به این مطلب علاقه دارید لطفا به ادامه ی مطلب مراجعه کنید....

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری