روانشناسی و روانپزشکی

 • درسهایی از دارن هاردی

  بقول استاد دانشگاه هاروارد: گروه اجتماعی که انتخاب کردید و خود را با ان مقایسه میکنید یکی از عوامل موفقیت یا شکست شماست.دارن هاردی میگوید باید مواظب اطرافیانتان باشید و اگر میخواهید پیشرفت کنید بهتر است یکبار دیگر اطرافیانتان را اولویت بندی کنید.1. قطع رابطه(سخت اما ضروری).2محدودتر.3گسترده.بقول جیم ران شما ترکیبی از پنج نفر از اطرافیانتان که بیشترین معاشرت را با انها دارید میشوید. پس با انتخاب درست اطرافیانتان دایره ای از برترین ها جمع کنید چون گروه برترین ها باعث پیشرفت شما سریع تر از انچه که انتظار دارید میشوند.در واقع این کار که رابطه خودمان را با اطرافیانمان کنترل کنیم و نگذاریم مثلا دوستان بد به طور ناخود اگاه ما را به مسیر اشتباهی بکشانند کار سخت اما ضروری است....

 • روانشناسی یک یاری دهنده است یا خیر؟

  علم روانشناسی و روانپزشکی به صورت اکادمیک از اواخر قرن هفدهم و هجدهم پدید آمد البته اکتشافات و حقایق این علم به 150 سال پیش بر میگردد و این روزها جای خود را در بین مردم باز کرده است اما هم چنان موافقان و مخالفان خاص خود را دارد.. و این روزها شاخه های زیادی از علم روانشناسی ظهور پیدا کرده و میتوان هرکدام از آن ها را به صورت آکادمیک فرا گرفت و آن را آموخت روانشناسی با روانپزشکی تفاوت عمده ای دارد که قابل درک و تشخیص است ..

 • مرد ها عاشق این 10 نوع مدل موی زنانه هستند

  از آن جا که مرد ها خیلی به جزییات مخصوصا در ارتباط با مدل موی شما توجه ندارند جالب است بدانید که چند نوع مدل مو هست که به نظرشان جذاب و زیبا می اید تصاویری که در این پست میبینید مدل موی تعدادی از ستارگان هالییوود میباشد که مدل موی های آن ها برای همه مرد ها بسته به سلیقه شان جذاب و زیبا به نظرشان میاید این نتایج بر اساس تحقیقات زیادی که انجام شده است به دست آمده و از از منابع معتبر برداشت شده و در اختیار شما قرار گرفته است برای مثال نظر اقایان در مورد مدل موی ستاره هالیوود " بلیک لایولی " با وجود قدیمی بودن مدل موی ایشان هنوز هم این نوع مدل مو برای آقایان جذاب و چشمگیر میباشد و یا مدل موی " کریسی تایگن "

 • گریه چه فوایدی دارد؟

  در کودکی همه ما گریه کردن را تجربه کرده ایم ولی هر چه بیشتر بزرگ شدیم از این کار جلوگیری کردیم چون فکر می کردیم باعث ضعف ما می شود ولی با کنترل کردن گریه به خودمان آسیب وارد می کنیم . روانشناسان به برخی از بیماران خود گریه کردن را تجویز می کنند چون این کار باعث آزاد شدن استرس می شود گریه های احساسی هورمون های بیشتری نسبت به گریه های معمولی دارند. در برخی از شهرهای ژاپن باشگاههایی برای این کار وجود دارد . افراد در آنجا با صدای بلند گریه می کنند و حتی برای اینکار به تماشای چیزهای ناراحت کننده می نشسنند تا احساسات آنها تحریک شود . گریه بر خلاف آنچه فکر می کنید صرر ندارد بلکه به شما از نظر روحی و روانی کمک هم می کند .

 • اعتماد به نفس پایین در خانم ها و درمان

  در این مقاله نکته های جالبی درباره خانم های مجرد یا متآهل و نیز مشکلی به نام اعتماد به نفس پایین در آنها بررسی می شود و با صحبت های یک روانشناس خانواده این موضوع کلیشه ای را ارزیابی می کنیم.با توجه به اینکه خودباوری نقش مهمی در بسیاری از رفتارها و یا پیشرفت های ما دارد پس لازم است از اعتماد به نفس خوبی برخوردار باشیم.این یک ویژگی شخصیتی است و در زمینه های مختلفی از جمله ازدواج و انتخاب همسر، شغل، روابط عمومی و اجتماعی، تحصیل و ... می تواند تاثیرگذار باشد. به گفته روانشناسان اکثر خانم هایی که اعتماد به نفس پایینی دارند درواقع نگرش و تفکراتشان ایراد دارد و وقتی روی باورها و نگرش آنها کار می شود و تفکرشان درمان می شود مشکل آنها نیز برطرف می شود.

 • تربيت. در ستايش از محمد ابن ابوبكر

  چکیده سخنرانی سید محمد رضا شیرازی و تاثیر گذاری تربیت. چگونه عامل وراثتی هم نمی تواند تاثیری در تربیتی صالح خلل وارد کند. محمد ابن ابو بکر مثال بارز یک تربیت صالح. و تفاوت محمد بن ابوبکر و مالک اشتر. چگونه محمد از حواریون علی علیه سلام است ولی مالک اشتر از حواری آن حضرت نیست. محمد ابن ابوبکر چگونه از آن شرایط خانواده تربیتی صالح و محب اهل بیت درآمد.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری