روانشناسی و روانپزشکی

 • طرز شناخت و رفتار با کودکان نوباوه (1)

  اغلب نوزادان برای رفع نیاز های جسمانی گریه میکنند؛ اما توجه داشته باشید گاهی اوقات گریه ناشی از تغییر ناگهانی دمای اتاق ، صدای ناگهانی یا چیزی دردناک است. گریه در چند هفته اول افزایش می یابد و در هفته ششم به اوج خود میرسد. روش های آرام کردن بچه: - روی شانه گذاشتن و راه رفتن - صحبت کردن و ایجاد صدا - قنداق کردن - استفاده از پستانک - نوزش بچه و ماساژ میتوانید این روش ها را ترکیب کنید. آیا روش های معرفی شده مفید بود؟

 • راههایی ساده برای زندگی سعادتمند {پدرها و دخترها)

  تربیت فرزندان مهمترین کاری است که پدرها می توانند انجام دهند کار ساده ای هم نیست به تدریج وقتی دخترتان بزرگ می شود به او آموزش بدهید به او شجاعت و اعتماد به نفس بدهید او را کمک و راهنمایی کنید به او حمایتی را که به آن نیاز دارد بدهید با پنج قدم فاصله مراقب دخترتان باشید به دخترتان اجازه بدهید رشته مورد علا قه اش را انتخاب کند مهم نیست چه رشته ای را انتخاب می کند پزشکی کامپیوتر علوم طراحی لباس یا آشپزی

 • از ورودی های ذهن خود مراقبت کنید

  این جمله را همواره به یاد داشته باشید. اگر ورودی ها آشغال باشند ، خروجی ها هم آشغال خواهند بود . اگر شما تصمیم دارید بدنی سالم داشته باشید . اولین کاری که باید بکنید این است که از غذاهای کم ارزش و مضر دوری کنید. به طور مشابه اگر می خواهید ذهنی سالم و قوی داشته باشید باید تا می توانید آن را با اطلاعات مثبت و با ارزش تغذیه کنید.آیا شما از آن دسته مردم هستید که مغزتان را با اخبار شبانه تغذیه می کنید و یا اینکه آن را با مطالعه کتاب های الهام بخش تغذیه می کنید؟

 • علل ناخن جویدن در کودکان و راه های مقابله با آن

  جویدن ناخن یکی از کارهای شایع است که علاوه بر کوکان شاید گریبان گیر بزرگسالان هم باشد. جوید ناخن در کودکان می تواند علت های مختلفی داشته باشد که نیاید آن ها را نادیده بگیریم .از جمله دلایلی که موجب ناخن جویدن کودکان می شود ، آن است که او سعی می کند با انجام این کار از میزان استرس خود بکاهد. ناخن جویدن موضوع بسیار مهمی در علم روانشناسی و روانپزشکی است . زیرا افراد دیگر هم درگیر این اختلال ها هستند.

 • اگر فکر میکنی بی دلیل آفریده شده ای به اثر انگشتت نگاه کن .

  همه ی ما برای یک هدف خاص آفریده شده ایم و همه ی ما نیز می توانیم به سوی اهداف خود حرکت کنیم و به موفقیت هم برسیم اگر ما بخواهم اما همه ی ما نیز اینطور نیستم بعضی ما حتی فراموش کرده ایم که انسان هستیم و چه توانایی هایی داریم از بس سر گرم به زندگی روزمره خود شده ایم این توانایی ها را فراموش کرده ایم.این مقاله را بیخوانید تا بیشتر متوجه این مضووع نیز بشوید که ما به چه اندازه می توانیم قدرت داشته باشیم ، همه ی ما خاص هستیم و توانیی خلق زندگی خود را داریم.

 • نگذارید سن به شما دیکته کند

  اگر میخواهید که در زندگکی خود به موفقیتی برسیدو اگر می خواهید که به بزرگترین سعادت و کامیابی برسیدم ی بایست که حرکت کنید.اما ذهن تنببل است و همیشه جلوی راه شما را می گیرد شما برای اینکه بتوانید از پس ذهن بر بیایید تنها یک راهکار دارید و آنهم این هست که به حرف او گوش ندهید یکیب از بدترین مقاومت های ذهنی این است که میگوید تو دیگر برای این خواسته پیر شده ای تیا توانیی انجام ان کار در تو وجود ندارد .به حرف او گوش ندهید

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری