روانشناسی و روانپزشکی

 • نشانه های بارز افسردگی

  روانشناسی یکی از بیماری های فراگیر عصر حاضر است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن هر چه بیشتر زندگی شهر نشینی رشد این بیماری در جامعه کنونی رو به افزایش است.به طوری که به تازگی آمار های تکان دهنده ای از منابع رسمی در مورد این بیماری به گوش میخورد که امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد کاهش آن باشیم یا حداقل تمهیداتی برای متوقف کردن رشد آن یا افزایش روز افزون آن وجود داشته باشد. چرا که این بیماری با سلسله دستگاه اعصاب انسان سرو کار دارد و میتواند تاثیرات مستقیم بر زندگی شخصی و اجتماعی فرد مبتلا داشته باشد. و قاعدتا تاثیر فرد به فرد میتواند در نهایت جامعه ای سرشار از فکر بیمار و واکنش های عصبی را به همراه داشته باشد.

 • چکونه افکار مثبت داشته باشیم؟

  در زندگی قانونی وجود دارد به نام یا شادی یا هیچ چیز!!تمام اتفاقات مهم و اساسی در کل جهان بر اساس شادی پیش می آید یعنی اساس این جها بر شادی و شعف واقعی است.دنیا جاودانه است به محبت به عشق.اگر کمی در فلسفه خلقت انسان ریز شویم متوجه عشق بی نهایت خداوند به هر یک از مخلوقاتش میشویم .حال چگونه میتوان تفکر مثبت نداشت و دنیا و زیبایی هایش را با خلق افکار منفی رو به تباهی کشاند.از همین امروز تمام زندگی و روح امان را مهیا برای پذیرش تمام خوبی ها کنیم و تمام افکار منفی را به دور دست ها سوق دهیم که دیگر دسترسی به آنها غیر ممکن باشد.از امروز با دیدی دیگر چشم به جهان شگفتی بگشایید آسمان را جور دیگر نظاره گر باش.

 • چطور مغزمان را تقویت کنیم؟

  مغز ما پیچیده ترین قسمت جسم مااست یعنی اگر به قوانین و توانایی های آن واقف شویم میتوانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.ما برای به دست آوردن این آگاهی باید بسیار زیاد در مورد آن مطالعه داشته باشیم تا بتوانیم به تمامی ظرفیت مغز دسترسی پیدا کنیم و به موفقیت های بیشتری برسیم.هر چقدر در این حوزه مطالعه داشته باشید به جرئت میتونم بگم باز هم مطالب زیادی را در مورد این قسم از جسم خود نمیدانید.پس سعی کنید دانسته هایتان را در مورد مغز هر روز افزایش دهید و در زندگی روزانه خود از آن استفاده کنید.چرا که آگاهی ما در مورد مغز میتواند تاثیرات بسیار خوبی در زندگی و تفکرات و اندیشه ما بگذارد.ما امروز مطلبی رو در مورد روشهای جلای مغز در اختیارتون میگذاریم تا ایده هایی را برای فعالیت بیشتر مغز به شما بدهد.

 • درسهایی از دارن هاردی

  بقول استاد دانشگاه هاروارد: گروه اجتماعی که انتخاب کردید و خود را با ان مقایسه میکنید یکی از عوامل موفقیت یا شکست شماست.دارن هاردی میگوید باید مواظب اطرافیانتان باشید و اگر میخواهید پیشرفت کنید بهتر است یکبار دیگر اطرافیانتان را اولویت بندی کنید.1. قطع رابطه(سخت اما ضروری).2محدودتر.3گسترده.بقول جیم ران شما ترکیبی از پنج نفر از اطرافیانتان که بیشترین معاشرت را با انها دارید میشوید. پس با انتخاب درست اطرافیانتان دایره ای از برترین ها جمع کنید چون گروه برترین ها باعث پیشرفت شما سریع تر از انچه که انتظار دارید میشوند.در واقع این کار که رابطه خودمان را با اطرافیانمان کنترل کنیم و نگذاریم مثلا دوستان بد به طور ناخود اگاه ما را به مسیر اشتباهی بکشانند کار سخت اما ضروری است....

 • روانشناسی یک یاری دهنده است یا خیر؟

  علم روانشناسی و روانپزشکی به صورت اکادمیک از اواخر قرن هفدهم و هجدهم پدید آمد البته اکتشافات و حقایق این علم به 150 سال پیش بر میگردد و این روزها جای خود را در بین مردم باز کرده است اما هم چنان موافقان و مخالفان خاص خود را دارد.. و این روزها شاخه های زیادی از علم روانشناسی ظهور پیدا کرده و میتوان هرکدام از آن ها را به صورت آکادمیک فرا گرفت و آن را آموخت روانشناسی با روانپزشکی تفاوت عمده ای دارد که قابل درک و تشخیص است ..

 • مرد ها عاشق این 10 نوع مدل موی زنانه هستند

  از آن جا که مرد ها خیلی به جزییات مخصوصا در ارتباط با مدل موی شما توجه ندارند جالب است بدانید که چند نوع مدل مو هست که به نظرشان جذاب و زیبا می اید تصاویری که در این پست میبینید مدل موی تعدادی از ستارگان هالییوود میباشد که مدل موی های آن ها برای همه مرد ها بسته به سلیقه شان جذاب و زیبا به نظرشان میاید این نتایج بر اساس تحقیقات زیادی که انجام شده است به دست آمده و از از منابع معتبر برداشت شده و در اختیار شما قرار گرفته است برای مثال نظر اقایان در مورد مدل موی ستاره هالیوود " بلیک لایولی " با وجود قدیمی بودن مدل موی ایشان هنوز هم این نوع مدل مو برای آقایان جذاب و چشمگیر میباشد و یا مدل موی " کریسی تایگن "

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری