خواص میوه و گیاهان

 • خواص شفابخش برگ اکالیپتوس - برگ اکالیپتوس چه خاصیتی برای بدن دارد؟

  اکالیپتوس درختیست تنومند و همیشه سبز که برگ های این درخت دارویی شفا بخش و اصالتا استرالیایی است .بیشتر از خواص این درخت و برگهایش برای درمان بیماری های تنفسی مورد استفاده قرار میگیرد .برگهایش سرشار از عصاره ای است که برای درمان دستگاه تنفسی بکار میرود. برگهای این درخت ضدسرفه ، خلط آور ، ضدعفونی کننده ، هستند و به درمان مشکلاتی مثل گلودرد و گرفتگی بینی و سرماخوردگی نیز کمک میکند.خلصه شرکت داروی سازی از این درخت استفاده بهینه ای میکند.

 • خواص میوه بالنگ در طب سنتی

  بالنگ میوه ای از خانواده مرکبات است ودر شمال ایران زیاد کاشت می شود و سرشار از ویتامین سی است و دارای طبع سرد است.این درختچه گاهی میوه هایی به وزن یک کیلو گرم هم میدهد. پوست این میوه به رنگ زرد یا طلایی که ضخیم است.تخمهای این میوه در قسمت گوشتی ان قرار دارد. پوست این میوه در طب سنتی مصرف درمانی دارد برای تقویت قلب,کبد وکسانی که معده انها سرد می باشد. هم چنین پوست ان ضد نفخ و هضم کننده غذا است. در فرهنگ پارسی به اسم بالنگ شناخته می شود.

 • خواص و فواید هویج

  هویج یکی از گیاهان پر متقاضی و همچنین پر خاصیت می باشد. برخی از افراد علاقه زیادی به آب هویج دارند که به انها توصیه می شود به جای استفاده از آب هویج از خود آن تغذیه کنند. هویج یکی از منابع ویتامین A می باشد که به همین سبب در موارد دارویی نیز از ان استفاده می گردد. عده ای نیز هویج را به دلیل خواصی که برای بینایی دارد مصرف می کنند که معمولا افراد بسیار زیادی می باشند. هویج خواص فراوان دیگری نیز دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • خواص و فواید میوه سیب

  سیب میوه درختی برگ ریز و از خانواده گل سرخیان است.و در سرتاسر جهان این میوه گوشتی شناخته شده است .سیب بس از هزاران سال کشت و باروری در اسیا توسط مهاجران به دیگر نقاط دنیا نیز برده شد واز این میوه استفاده میکنند. منشا روییدن درخت سیب در اسیای مرکزی است به گونه ای که بس از گذشت هزاران سال هنوز گونه های وحشی این درخت در انجا دیده میشود.

 • مفید بخونید و برای همه بفرستید

  همان طور که همه در جریان هستند همه گیاهان خواص و فواید زیادی دارند که مارا در برابر بیماری و خیلی چیزهای دیگر حفاظت میکنند و برای بدن نیز خیلی مفید هستند گیاهان ضرری برای ما ندارند برعکس خیلی هم مفید هستند و سیستم امنیت بدنمان را تامیین میکنند

 • انبه چه خواص و فوایدی دارد

  انبه یک میوه گرمسیری هست که علاوه بر عطر و طعم دلپزیرش سرشار از مواد مغزی و مفید برای بدن است مرکز انبه هند ، پاکستان و جنوب شرقی آسیا استکه امروزه در سراسر دنیا صادر میشود و از میوه های پر مصرف به شمار می آید البته انبه در کشورهای دیگری هم کشت میشود پس از کشور هند کشورهای چین و تایلند و مکزیک هم این میوه را صادر میکنند

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری