خواص میوه و گیاهان

 • علل رفلاکس معده و درمان آن با داروی گیاهی در طب سنتی

  رفلاکس معده عبارتند از برگشت محتویات اسیدی معده به سمت مری. علت این مسئله عدم محکم بسته ماندن دریچه بالایی معده است و سبب علائمی آزار دهنده می شود که ما به آن سوزش سر دل یا سوزش سر معده و یا ترش کردن می گوییم. برای کاهش این علائمی باید یک سری اقدامات انجام داد که تا حد امکان از برگشت مواد اسیدی به مری جلوگیری به عمل آورید. این اقدامات بسیار ساده و در عین حال در کاهش سوزش و درد در معده تأثیر گذارند.

 • کاهش میل جنسی با گیاهان دارویی در طب سنتی

  هم کاهش و هم افزایش زیاد در میل جنسی هم در مرد و هم در زن مشکلاتی ایجاد می کنند. این میل را باید در یک حد متعادل نگهداشت. مصرف مواد غذایی نقش به سزایی در میزان میل جنسی زن و مرد ایفا می کنند لذا باید دقت داشت که چه موادی در سبد غذایی خانوار جا می گیرند. گاهی این افراط و تفریط به حدی می رسد که باید برای آن راه چاره ای جست. راه چاره در طب سنتیهم بسیارند و هم موثر، که ما در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد.

 • درمان سریع یبوست شدید با داروها و عرقیات گیاهی در طب سنتی

  علل یبوست متفاوتند و درمان های گیاهی برای رفع آن در طب سنتی هم متنوع. باید ابتدا علل یبوست را پیدا نمود و سپس بر اساس آن راه کار مناسب را انتخاب کرد. انواع مختلف از عرقیات گیاهی و میوه ها و داروهای گیاهی در نسخه های متعددی که برای یبوست در طب سنتی پیچیده می شود وجود دارد و لذا شما می توانید بر اساس آنچه که در دسترس‌ترین وجود دارد و راهی که برایتان مقدور است و انجام آن برایتان راحت تر است را انتخاب نمایید.

 • گیاهان دارویی برای سوءهاضمه، سوزش سر معده، سوزش سر دل در طب سنتی

  درد های معده این روزها در نزد اغلب افراد جامعه پیدا می شود، عوامل محیطی و درونی بسیاری به این مشکل مربوط می شود. استرس و اضطراب و عصبانیت و ناراحتی ها و از طرفی فست فود ها و نوشابه های گازدار و الکلی و نیز دخانیات سبب اصلی ایجاد دردهای معده، سوزش، سوءهاضمه، ترشح اسید،، زخم معده و ... می شوند. ما در اینجا ضمن ارائه توصیه های لازم برای کاهش سوزش و درد معده، راه کارهای سنتی و گیاهی برای کاهش اسید معده و عواقب آن بیان نموده این.

 • نکات مهم در مورد تغذیه و سلامت کودکان و والدین

  تحقیقات علمی حاکی از رابطه بین مواد مغذی و خلق و خوی انسان است. به همین دلیل رژیم غذایی افراد دچار اختلال خلقی، همواره باید مورد بررسی قرار گیرد.در این تحقیقات به نقش شکلات در کاهش استرس وچای سبز، در بوجود آوردن آرامش برای افراد عصبانی تاکید می شود.همچنین از تاثیر کربوهیدرات ها در سندروم قبل قاعدگی نباید غافل شد . (که این امر با خوردن یک ساندویچ تخم مرغ به همراه سالاد امکان پذیره ).در ادامه خوردن سیب با کره بادام زمینی را به افراد بدخو،ماهی قزل آلا را به افراد نگران و شیر کم چرب به همراه ویتامین دی را به افراد غمگین توصیه می کند.

 • خواص گیاه کرفس و آب کرفس برای کاهش فشار خون و استرس و آرامش اعصاب

  بسیاری از مردم دنیا مدتهاست در سبد خریدشان انواع و اقسام خوراکیها دیده میشود. بالاخص میوه و سبزیجات ک بخشی جداناشدنی ازین سبد غذایی هستند. کرفس این میوه و سبزی شگف انگیز که البته انچنان هم متاسفانه محبوبیت ندارد از جمله سبزیجاتی ست که به هیچ وجه نمیشود ان را نادیده گرفت. به جهت خواص پروتئینی و معدنی و ضد سرطانی که دارد بخصوص اب ان تصمیم گرفتیم به صورت جدی تر به معرفی این ماده اعجاب انگیز بپردازیم. دست ازاین مطلب برندارید.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری