سایر مطالب آموزشی

 • خوردن نوشابه و مضرات آن

  کمتر کسی را در دنیای امروزه خواهیم یافت که از خوردن نوشابه لذت نبرد و افراد زیادی وجود دارند که در خوردن این نوشیدنی شیرین و دلچسب افراط نیز می کنند . ولی باید دید آیا این افراد بعد از باخبر شدن از اثرات و مضرات خوردن نوشابه حتی بعداز دقایقی اندک که بر روی بدن آنها می گذارد باز نیز سراغ این نوشیدنی خواهند رفت و یا سعی در حذف آن از سبد غذایی خود خواهند داشت. مطلب زیر به بیان این اثرات خواهد پرداخت.

 • زندگی و میدان الکترومغناطیسی

  آیا ازمیدان مغناطیسیاطلاع دارید . ایا می دانید این میدان چگونه تولید می شود و دارای چه مصارف و کاربردهایی می باشد.؟ امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نیاز انسانها به مدرنیته شدن استفاده از این میدانهای مغناطیسی هر روز بیشتر و بیشتر می شود . اما به راستی استفاده از این میدانها همانگونه که مفید می باشند، اثرات زیانباری نیز برای بدن انسان دارند. آشنایی با این اثرات و راههای مقابله با آن می تواند بسیار مفید باشد.

 • چگونه آلبالوتازه را خشک کنیم

  آلو بالو میوه ای تابستانی است که در فصل تابستان مصرف بسیار بالایی دارد مصارفی چون ترشی آلو بالو لواشک آلو بالو غذای آلو بالو پلو و غیره در کل اگر بخواهیم بگوییم به ندرت کسی پیدا می شود که از خوردن آلو بالو چه آلو بالو تازه و چه آلو بالو خشک لذت نبرد آلو بالو سرشار از آنتی اکسیدان های ضد سرطان است و مصرف آلو بالو در تمام طول سال توصیه شده است اما چگونه آلو بالو را برای فصل زمستان نیز در برنامه غذایی خود داشته باشیم

 • توصیه های غذایی برای افراد سالم و دیابتی

  افراد دیابتی باید مواظب باشند و غذاهای سرخ کرده و روغن های نباتی جامد و گوشت و غذاهای آماده را کمتر مصرف کنند چون چربی های مضر وارد بدنشان می شود و افراد سالم هم باید رعایت کنند و می توانید برای درست کردن غذا از روغن های زیتون و کنجد استفاده کنید و زیاد روغن استفاده نکنید چون باعث افزایش وزن و چاقی می شودو اگر کسی هم که چاق است باید چربی کمتری مصرف کند و بیشتر از روغن مغزها استفاده کند چون هم مواد معدنی و هم فیبر دارد

 • نکاتی در مورد داشتن ناخن های زیبا

  اکثر خانمها برای زیبا تر شدن دوست دارند که دارای ناخن هایی بلند و زیبایی باشند و برای اینکار دست به اقداماتی با صرف هزینه نیز می کنند . زیرا انگشتان دست ما با ناخن ها زیباتر به نظر خواهند رسید. ایا شما نیز جزو افرادی هستید که دوست دارید ناخن های زیبایی داشته باشید و با دیدن آنها احساس لذت و شادی به شما دست بدهد. اما براستی برای داشتن ناخن های زیبا باید چه نکاتی را رعایت کرد و چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

 • خواب چقدر برای بدن لازم و ضروری می باشد.

  خواب یکی از نیازهای هر روزه انسان است. که باعث استراحت و تجدید قوای از دست رفته اسنان در اثر کارهای روز مره می گردد. اما توجه به ساعات و نیز میزان این خواب بستگی به افراد نیز دارد. اما باید این نکته مهم را در نظر داشت که کم خوابی و یا کم کردن ساعات خواب در طول یک شبانه روز می تواند اثرات جبران ناپذیری برای انسان به وجود آورد . خواب به قدری برای انسان اهمیت دارد که می تواند باعث ایجاد بیماری در فرد نیز گردد.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری