• بیماری زکام یا سرماخوردگی چیست؟

  زکام یک بیماری طبیعی بین مردم است که بیشتر انسان ها آن را تجربه کرده اند این بیماری به صورت تدریجی آشکار میشود و از علایم شایع آن میتوان به خارش گلو.ریزش آب بینی و یا گرفتگی بینی و در بعضی مواقع نیز تب خفیف اشاره کرد.در برخی مواقعزکام موجب التهاب شش ها میشود و سرفه های خشک را در پی دارد که این موضوع آزار دهنده است.با وجود این هنوز درمان یا داروی قطعی برای درمان این بیماری کشف نشده است ولی معمولا میتوان از اسپری بینی. سربت سرفه. و همچنین برخی از داروهایی که پزشک تجویز میکند استفاده کرد.در درمان این بیماری استراحت و استفاده ی زیاد از مایعات گرم بسیار عالی است و بهتر است زیر نظر یک پزشک از دارو استفاده شود.چون در بیماری زکام سیستم ایمنی ضعیف میشود استفاده از ویتامین ث بسیار عالی است.

 • بیماری دیفتری چیست و چه علایمی دارد؟

  دیفتری یا خناق یک عفونت باکتریایی است که مسری و خطرناک است این بیماری علایمی شبیه گلودرد دارد و با سرفه ایجاد میشود میکروب این بیماری کورینه باکتریوم دیفتریا نام دارد که روی لوزه ها ایجاد میشود.دیفتری باید هرچه زودتر درمان شود وگرنه سم آن روی قلب و اعصاب اثر گذاشته و و موجب نارسایی قلبی یا فلج در اندام های بدن میشود و گاهی نیز ممکن است روی اندام هایی مانند کلیه و کبد اثر گذاشته و اگر سریع درمان نشود موجب مرگ میشود.این بیماری واگیر دار است و از راه سرفه . عطسه. تکلم ممکن است سرایت کند.معمولا سن ابتلا به این بیماری بین یک سالگی تا ده سالگی است.این بیماری در بین فقرا و در نقاطی که الودگی و گرد و خاک زیاد است بیشتر دیده میشود.

 • بیماری دیابت چیست و چه علایمی دارد؟

  دیابت نوعی بیماری متابولیکی است که در این بیماری قند خون بیمار به شدت افزایش پیدا میکند .معمولا این بیماری مربوط به انسولین است در بعضی مواقع یا انسولین کافی در خون وجود ندارد یا بدن گیرنده ی کافی برای انسولین ندارد.این بیماران به شدت و به صورت پیاپی احساس تشنگی و گرسنگی دارند و دارای تکرر ادرار هستند.دیابت دارای 2 نوع است که شامل نوع یک و نوع دو میباشد.در نوع یک فرد در بدنش دارای انسولین کمی است که با تزریق روزانه ی انسولین میتوان جلوی علایم آن را گرفت که معمولا قبل از سن چهل سالگی میباشد و در بیماری نوع دو گیرنده های انسولین از مقدار طبیعی بسیار کم تر هستند و درصد بالایی از مبتلایان را شامل میشوند. که معمولا از سن چهل سالگی بالاتر هستند.

 • بیماری پیر چشمی یا اختلال در دید چیست؟

  بیماری پیرچشمی یک بیماری طبیعی است که معمولا در افراد مسن و همچنین افراد بالای 50 سال دیده میشود . در این بیماری افراد درست نمیتوانند خطوط یک کتاب یا اعداد را مشاهده کنند و بیشتر اوقات دچار خستگی و سر درد میشوند.در این بیماری گاهی اوقات حتی فرد نمیتواند متن نزدیک به چشم راهم بخواند و در این مورد دچار مشکل میشود.اغاز این بیماری را میتوان از سن چهل سالگی دانست که رفته رفته میزان ان افزایش پیدا میکند .کسانی که دچار پیرچشمی میشوند معمولا مشکل انها با عینک رفع میشود.درمورد اینکه ایا میتوان از این بیماری جلوگیری کرد به نظر میرسد که هنوز پاسخ قطعی در این مورد وجود ندارد و پزشکان نتوانسته اند راه حل قطعی را ارایه دهند.این افراد معمولا برای خواندن هر متن یا عددی دچار مشکل میشوند و همیشه باید عینک همراه خود داشته باشند.

 • 10 روش جهت دو قلوزایی

  والدین بسیاری خواهان داشتن فرزند دوقلو یا چندقلو هستند و دوست دارند همزمان چند فرزند داشته باشند. اما آیا هر کسی می تواند به همین راحتی صاحب فرزند دوقلو شود و یا شرایط خاصی وجود دارد؟ چگونه می توان احتمال و شانس داشتن فرزند دوقلو را افزایش داد؟ از عوامل ارثی گرفته تا شانس والدین همگی در این امر حائز اهمیت هستند و نمی توان به طور قطع در این رابطه صحبت کرد که مثلا اگر فلان ماده غذایی را بخورید یا فلان کار را انجام دهید به طور قطع و صد در صد صاحب فرزند دوقلو خواهید شد. اما عواملی وجود دارند که در صورت انجام آن می توانید احتمال داشتن فرزند دوقلو را در خود افزایش دهید. با ما همراه شوید تا با این روش ها آشنا شوید. به امید داشتن فرزندی سالم و صالح

 • رابطه بین بروز سرطان و مواد غذایی

  دانشمندان و محققان همواره برآنند تا میزان بروز به سرطان را در افراد کاهش دهند و سعی بر آن دارند تا دلایل ابتلا به سرطان را در بیماران کشف کنند. یکی ز مهمترین دلایل خطر ابتلا به سرطان تغذیه نامناسب و رژیم غذایی نامناسب بیماران می باشد. این رژی نامناسب تاثیر بسیاری در بروز انواع سرطان دارد و مشکلات فراوانی را برای افراد به وجود می آورد. پس باید از موادغذایی مناسب استفاده کرد تا به دور از هر گونه بیماری بتوان زندگی نمود. اما چگونه این موادغذایی مناسب و سالم را بشناسیم و در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهیم؟ در ایم مطلب با تعاریفی آشنا خواهید شد تا خود شما مواد سالم و مغذی را تشخیص دهید و از مصرف غذاهای ناسالم اجتناب کنید.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری