• استرس و عوارض ناشی از آن بر روی بدن

  استرس احساسی قدرتمند و طاقت فرساست. اگر مدت زمان زیادی این نگرانی ها و اضطراب های موجود در زندگیتان را در خود نگاه دارید ، این فشار های روحی ممکن است به پیری زودرس و انواع بیماری های خطرناک بیانجامد. استرس اگر کنترل نشود باعث بیماری های بسیاری از جمله ناراحتی های قلبی ، سرطان ، بیماری های کبدی و حتی خودکشی می شود . استرس مزمن آثار شدیدی بر حافظه و توانایی یاد گیری ما میگذارد . پس بهتر است که با آن آشنا شده و راه های مقابله با آن را یاد بگیریم.

 • بیماری مالاریا چیست و چه نشانه هایی دارد؟

  عامل ایجاد کننده مالاریا یک نوع انگل است میتواند نشانه های متنوع و گوناگونی داشته باشد مالاریا معمولا به دو نوع خفیف و شدید طبقه بندی میشود اگر این بیماری به موقع تشخیص داده شود درمان پذیر است.این بیماری به وسیله ی پشه ی آنوفل ایجاد میشود . این بیماری مشکل اغلب کشورهای جهان به ویژه نقاط گرمسیری است اغلب مالاریا با نام های دیگری مانند تب نوبه و تب متناوب هم گفته میشود. این بیماری بیشتر اوقات به صورت عفونت حاد و با علایمی مانند تب و لرز و کم خونی و بزرگ شدگی طحال همراه است ایتالیایی ها مالاریا را به معنای هوای بد میدانستند چون معتقد بودند در هوای بد این بیماری افزایش پیدا میکند.اکنون با گرم شدن زمین شیوع این بیماری افزایش پیدا کرده است.

 • بیماری فلج اطفال چیست و چه نشانه هایی دارد؟

  بیماری فلج اطفال یک بیماری ویروسی است که در ان ویروس مولد بیماری باعث اسیب زدن به نخاع و به دنبال ان دیگر بافت های بدن میشود که این موارد باعث فلج شدن بیمار میشود.با انجام دادن واکسیناسیون در سنین کودکی در بیشتر نقاط جهان این بیماری ریشه کن شده است ولی در برخی از کشورها مانند پاکستان و افغانستان هنوز هم این بیماری دیده میشود.این ویروس واگیردار است و میتواند از فرد بیمار به فرد سالم منتقل شود.عامل این بیماری در گلو رشد میکند و پس از ان از طریق جریان خون در بدن حرکت کرده و به نخاع میرود سپس به سلول های نخاع حمله کرده و باعث فلج شدگی ان ها میشود. و ممکن است روی سیستم عصبی نقاط دیگر بدن نیز تاثیر گذاشته و انها را نیز درگیر کند.این بیماری از طریق صحبت کردن. تماس فرد الوده با فرد سالم و از طریق مایعات بدن منتقل میشود.

 • تالاسمی چیست و چه علایمی دارد؟

  تالاسمی یک بیماری ارثی خونی و همچنین از گروه اختلالات ژنتیکی است این بیماری در دو حالت خوش خیم و بدخیم وجود دارد این بیماری به خاطر کم بود تعداد هموگلوبین های خون است که از حد طبیعی و ترمال کمتر هستند این بیماری از والدین به فرزندان ارث میرسد که دارای دو نوع آلفا و بتا است که اینها نیز دارای نوع خوش خیم و خفیف هستند که نوع بدخیم آن از بچگی تشخیص داده میشود و تا پایان عمر همراه فرد باقی می ماند در مورد ازدواج هیچ گونه منعی وجود ندارد و افراد میتوانند ازدواج کنند فقط لازم است آزمایش های قبل ازدواج انجام شود همچنین لازم است پیش از بارداری نیز ازمایش هایی انجام شود تا از سلامت جنین اطمینان حاصل شود

 • بیماری ایدز چیست و چه نشانه هایی دارد؟

  ایدز یک بیماری کشنده است که توسط ویروس اچ ای وی ایجاد میشود.هنگامی که این ویروس وارد بدن میشود قدرت دفاعی بدن کاهش پیدا میکند و سیستم ایمنی بدن ضعیف میشود در این مواقع فرد به هر نوع بیماری دیگری حتی یک سرماخوردگی ساده که مبتلا شود بدن بسیار ضعیف میشود و فرصت سریع بیمار شدن و از پا در اوردن بیمار را پیدا میکند این بیماری در همه ی نقاط دنیا دیده میشود و بین تمام سنین و هر جنسیتی نیز وجود دارد از زمانی که فرد بیمار میشود تا زمانی که علایم بیماری بروز پیدا کند ممکن است از چند هفته تا چند سال متفاوت باشد در این زمان ها فرد ناقل بیماری است و میتواند اطرافیان خود را آلوده کند این بیماری از طریق سرنگ الوده یا رابطه ی جنسی منتقل میشود و از راههایی مثل روبوسی یا دست دادن منتقل نمیشود

 • بیماری کبد چرب چیست و چه علایمی دارد؟

  کبد چرب یا استیاتوز نام یک بیماری کبدی است که باعث تجمع چربی در کبد میشود کبد چرب در اکثر مواقع قابل درمان است.ولی اگر دیر بشود و درمانی صورت نگیرد موجب سرطان و مرگ میشود.وظیفه ی کبد بررسی مواد غذایی و نوشیدنی است که وارد بدن میشود اگر مواد غذایی که میخوریم سالم نباشد باعث آسیب شدید به کبد میشود.اکثرا افراد بین سنین پنجاه تا شصت سال دچار این بیماری میشوند.اما در جوامع کنونی بیشتر جوانان و نوجوانان نیز دچار این بیماری هستند.در اکثر مواقع ممکن است بین زمانی که فرد بیمار میشود تا هنگامی که علایم بیماری ظهور میکند مدت زیادی بگذرد از مهمترین نشانه های این بیماری میتوان به حالت تهوع. ضعف و خستگی اشاره کرد مصرف روزانه میوه و سبزیجات و ویتامین ث و همچنین خاکشیر میتواند سبب سلامت کبد شود همچنین پرهیز از غذاهای آماده و فست فود نیز کمک زیادی به سلامت کبد میکند.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری