• بی خوابی سبب تجزیه ی آرام و مداوم مغز می شود

  اثر بد کم خوابی های مداوم خیلی بیشتر از آن چیزی است که شما حتی فکر آن را بکنید و این امر سبب بوجود آمدن آسیب های جدی به مغز شما می شود که در برخی از مواقع منجر به مرگ می شود و تاثیرات مرگ باری را در پیش دارد. دلیل خوابیدن در طول شبانه روز فقط برگشت و تجدید انرژی بدن نیست بلکه باعث ایجاد تغییراتی در مغز شده که باعث می شود مغز خود را بازسازی کرده و تاثیرات منفی و سم های ناشی از رفتارهای عصبی در طول روز را خنثی کرده و دوباره بهبود بیاید. حال کم خوابی نه تنها باعث توقف این روند و فعالیت مغز نمی شود بکه باعث تشدید آن شده و در افزایش و این آسیب ها به مغز تاثیر گذار بوده و باعث جلوگیری روند پاک سازی مغز و احیای فعالیت های بنیادی آن می شود.

 • بیماری اوتیسم چیست و چه علایمی دارد؟

  بیماری اوتیسم یک نوع از اختلال در رشد است که در سه سال اول ظاهر میشود این بیماری روی مغز کودک تاثیر میگذارد و رفتار های اجتماعی و مهارت های ارتباط با دیگران را از کودک میگیرد علت این بیماری هنوز به طور کامل مشخص نیست ولی میتواند شامل اختلالات ژنتیکی و مشکلات عصبی باشد.بسیاری از والدین بر این عقیده اند که واکسن زدن میتواند در کودکان ایجاد اوتیسم نمایید ولی بر اساس گفته ی محققان این امر صحیح نیست .بر اساس تحقیقات امار پسرانی که اوتیسم دارند از تعداد دختران بیشتر است و پسران سه تا چهار برابر بیشتر از دختران به این بیماری مبتلا میشوند.در این بیماری وضعیت اقتصادی و میزان تحصیلات خانوادگی ربطب بر این بیماری ندارد.

 • بیماری نقرس چیست و چه علایمی دارد؟

  نقرس یکی از علایم بیماری های مربوط به استخوان میباشد که با درد همرا است.یکی از مهمترین عواملی که باعث بیماری نقرس میشود تجمع اسیداوریک در خون میباشد این بیماری در مردان نسبت به زنان بیشتر دیده میشود.از جمله علایم شایع این بیماری میتوان به درد و التهاب یک یا چند مفصل. قرمزی در پا اشاره کرد.از جمله توصیه هایی که برای جلوگیری از نقرس میشود این است که این افراد اب زیادی بنوشند و همچنین وزن خود را در حد ایده ال نگه دارند و اینکه از مصرف غذاهایی که مقدار زیادی پورین دارد اجتناب کنند و دیگر اینکه در غذاهای خود از مقدار کمتری روغن استفاده کنند.از جمله مهمترین خوراکی هایی که باعث درمان این بیماری میشود میتوان به گیلاس . توت فرنگی و سیب و موز اشاره کرد.

 • ریزش مو و درمان گیاهی و خانگی

  داشتن موهای پر پشت و بلند بر جذابیت مردان و به خصوص زنان می افزاید . ریزش مو یکی از معضلات بزرگ جامعه ی امروز ماست. بسیاری از افراد بعد از مدتی متوجه ریزش غیر عادی موی خود می شوند و همین امر باعث ناراحتی آن ها می شود. پس هر چه سریع تر به دنبال قرص و داروهای شیمیایی روی می آورند ، غافل از اینکه با چن روش خانگی و مصرف داروهای گیاهی می توانند از این معضل جلوگیری کنند. پس به جای استفاده از مواد شیمیایی که نمیدانیم چه موادی در آن ها به کار رفته شده بهتر است از روش های گیاهی و خانگی استفاده کنیم که ضرر نداشته باشد.

 • بیماری ذات الریه چیست و چه نشانه هایی دارد؟

  ذات الریه یک بیماری عفونی است که منجر به التهاب در ریه ها و مجاری تنفسی میشود که در این حالت گلبول های سفید به سمت ریه ها حرکت میکنند تا با این بیماری مبارزه کنند اما این عملکرد موجب اختلال در سیستم تنفسی و اکسیژن رسانی میشود.معمولا دوره ی این بیماری از چند هفته تا چند ماه ادامه دارد در این دوره تعداد گلبول های سفید بدن فرد افزایش پیدا میکنند.بیشتر اوقات این بیماری به علت ورود ویروس یا قارچ به بدن یا مجاری تنفسی اتفاق می افتد.در بیشتر مواقع باکتری ها عامل ایجاد کننده این بیماری به حساب می ایند.از جمله علایم معمول در این بیماری میتوان به تب . کاهش اشتها . ضعف در بدن . سرفه و درد در قفسه سینه اشاره کرد.

 • بیماری گواتر چیست و چه علایمی دارد؟

  گواتر یک بیماری رایج است که در جوانان و نوجوانان از درصد بالایی برخوردار است این بیماری در خانم ها نسبت به اقایان بیشتر است . این بیماری بر اثر کمبود ید در غذا اتفاق می افتد مصرف غذاهایی که حاوی ید هستند میتواند به پیشگیری یا درمان این بیماری کمک کند از جمله مواد حاوی ید میتوان به شلغم. کلم و چغندر اشاره کرد.گواتر در جلوی گردن و در داخل غده ی تیرویید ایجاد میشود از جمله مهمترین علایم گواتر میتوان به ریزش مو. اضافه وزن . خستگی و بی حالی اشاره کرد.افرادی که در مناطق کوهستانی و ارتفاعات زندگی میکنند نسبت به دیگر افراد احتمال ابتلا به گواتر را بیشتر دارا هستند.پس بهتر از از مواد خوراکی ید دار بیشتری استفاده کنند.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری