• بیماری پرولاپس دریچه میترال یا شلی دریچه میترال

  دریچه میترال دریچه ایست دو لتی یعنی دو قسمت دارد که بین دهلیز و بطن سمت چپ قلب قرار دارد.و این بیماری میتوان گفت بسیار زیاد تحت تاثیر روحیات و سبک زندگی ما قرار دارد.یعنی تاثیر دود و دخانیات روی این بیماری میتواند مستقیم باشد.تاثیر استرس و تمام حالات بد روحی میتواند روی آن مستقیم باشد تنها وظیفه ما تغییر سبک زندگی و تغذیه سالم وتنفس در هوای سالم و خودداری جدی از تمام استرس ها ئ حالات بد روحی است که میتوانیم با قرار گرفتن در محیط های شاد و ورزش های سبک کمک شایانی به پیشگیری از این بیماری انجام دهیم ناگفته نماند که یکی از فعالیت هایی که میتواند روح و جسم ما را همیشه در سطح سلامت حفظ کند شرکت در فعالیت های داوطلبانه و مشارکت های اجتماعی است .

 • تصحیح شیوه زندگی و جلوگیری از ابتلا به سرطان

  تصحیح شیوه زندگی در جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان بسیار موثر است.درسال های اخیرپیشگیری از سرطان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است چون تعداد افراد مبتلا به این نوع بیماری و مرگ ومیر بر اثر این بیماری افزایش یافته است بنابراین محققان تحقیقاتی را درباره ی تاثیرشیوه زندگی در ایجاد سرطان شروع کرده اند. محققان در این تحقیقات سعی کرده اند عواملی را که باعث ایجاد سرطان می شوند را بررسی کنند که این عوامل عبارتند از: استرس-ورزش-چاقی-هوای سالم-مصرف ضدآفتاب ها-برخی از مواد آرایشی-شناخت عوامل سرطانزا

 • 6عادت ممنوع پس از غذا خوردن!

  بایددر هرکاری که انجام میدهیم هواسمون به ان باشد حتی هنگام غذا خوردن باید هواسمان به کاری های که انجام میدهیم باشد چون میتواند باعث اسیب زدن به بدن بشود خوابیدن بعد از غذا خوردن باعث میشه سیستم گوارشی اسیب برسه حتی ممکنه باعث سکته مغذی بشود و قند خون کلسترول وممکنه باعث افزایش جریان خون بشود یکی دیگه از کارهای بد بعداز غذا خوردن چایی خوردن است خوردن چایی جذب اهن را مختل میکند کمبود اهن میتواند باعث کم خونی و صدمه زدن به سلامت بدن میشود بعد از خوردن غذا نباید ورزش کرد فراتر از اسیب به عضله ای بدن مثل پارگی عضله کشیده شدن عضله باشد که میتونه کیفیت ورزش شما را خیلی پایین بیاورد هیچ وقت بعد از غذا خوردن سیگار نکشید در کل اصلا سیگار نکشید

 • موقعیت های شغلی دامپزشکی و دروس مربوطه

  دامپزشکی یکی از رشته های جذاب شاخه پزشکی است که موقعیت هاب شغلی فراوانی دارد. افرادی که فارغ التحصیل میشوند و قصد ورود به بازار کار را دارند میتوانند برای خود کلینیک راه اندازی کنند یا داروخانه مخصوص حیوانات تاسیس کنند و افرادی که تخصص خود را در این رشته کسب کرده اند میتوانند در دانشگاه ها به عنوان استاد مشغول به کار شوند و یا در آزمایشگاه های مخصوص به رشته مورد نظزشان مشغول به کار شوند و یا با تحقیق درمورد حیوانات مقالات علمی را تهیه کنند. دامپزشکی دارای دروس پایه تخصصی و بالینی است و تا اواخر ترم هفتم میگویند دوره پیش درمانگاهی و بعد از آن را درمانگاهی میکویند که دوره درمانگاهی بیشتر مربوط به کار های عملی است و دروس تئوری کمتر دیده میشود.

 • اخبار دامپزشکی

  دامپزشی یکی از رشته های پرطرفدار در رشته تجربی است و جز چهار رشته اصلی پزشکی در انتخاب واحد رشته تجربی شناخته میشود و اطلاعات خوب و مفیدی در این رشته جذاب نهفته است که میتواند علاقه مندان این رشته را جذب خودش کند. تحصیل در رشته دامپزشکی حدود شش یا هفت سال و یا بیشتر به طول می انجامد و تعداد واحد های درسی اش 247 واحد است که تعداد چشمگیری است.به علاوه انجام پایان نامه هم دارد. رشته ای با توان علمی بالا که در جهت حفظ منابع حیوانی و رفاه حال مردم کشور است.اطلاعات مربوط به این رشته و اطلاعات مربوط به حیوانات مورد علاقه خود را در این بخش دنبال کنید.شاید شما هم به حیوانات و این رشته علاقه مند شوید.

 • بیماری تب مالت چیست و چه نشانه هایی دارد؟

  بیماری تب مالت یا بروسلوز یک بیماری باکتریایی است که مشترک بین انسان و دام ها میباشد عامل ایجاد کننده این بیماری باکتری بروسلا نام دارد . این بیماری به خاطر اینکه موجب کاهش شیر یا سقط جنین در دام ها . عقیمی و نازایی و همچنین بیمار کننده ی انسان است بسیار مورد اهمیت قرار میگیرد. این بیماری در اصل از طریق افرادی که با دام ها زیاد سرو کار دارند مثل قصاب ها یا استفاده از مواد دامی غیرپاستوریزه مثل شیر نجوشیده. پنیر محلی و دیگر محصولا ممکن است به انسان منتقل شود.از جمله علایم اصلی این بیماری میتوان به تب و تعریق زیاد مخصوصا در شب اشاره کرد. از دیگر علایم ان میتوان به درد در استخوان ها و لگن اشاره کرد.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری