پزشکی

 • درباره راز سلامتی با من حرف بزن !

  اگر بیمار هستید و همه فکر و ذهن خود را بر آن متمرکز کرده اید و راجع به آن با همه حرف می زنید بدانید که برای خود سلولهای بیمار بیشتری را خلق می کنید . به جای این کار ، تجسم کنید که بدنی سالم و ایده آل دارید . اجازه دهید دکتر مراقب شما باشد . اگر ناخوش احوال هستید راجع به آن حرف نزنید چون در غیر اینصورت حالتان بدتر می شود . باید بدانید که افکارتان مسئول بیماریتان هستند . همیشه پیش خود تکرا کنید « من حالم خوب است و احساس خوبی دارم » و حال و احساس خوب را با تمام وجود احساس کنید .

 • دوران کهولت خود را به بطالت نگذرانیم

  دوران پیری روزگار کشف و شهود و تماشای عجایب و شگفتی های جهان هستی است . این موضوع مهم را باید بپذیرید که در راه سفر بی پایانی هستید که در اقیانوس بیکران زندگی پیش خواهید رفت . توشه راه خود را که عشق ، شادی ، آرامش ، صبر ، مهربانی ، خوبی ، ایمان ، فروتنی و سازگاری است ، از یاد نبرید . انسان زاده حیات بیکران و فرزند ابدیت است . انسان هم سن و سال افکار و احساساتش می باشد . مهم نیست سن واقعی شخص چند سال است آنچه مهم است آن است که هر چه افکار و احساسات متعالی تر باشد انسان در دل خود احساس جوانی و سرزندگی بیشتری می کند .

 • آشنایی با عوامل نامطلوب و مطلوب در یک رابطه موفق در زندگی زناشویی

  عوامل زیادی در عدم وجود یک رابطه موفق دخیل است . گاه علایق شخصی هر کس و اصرار در انجام آن بسیاری از روابط را خدشه دار می کند . اینکه یاد بگیریم ممکن است طرف مقابل با مخالفت کند باید به عنوان یک حقیقت مورد پذیرش قرار بگیرد و درک درستی از آن پیدا شود . اگر از درک حقیقت فوق ناتوان باشیم نمی توانیم رابطه موفقی را بوجود بیاوریم . همه انسان هامثل هم نیستند و این اختلاف را باید در زندگی پذیرفته و بر اساس یک رفتار منطقی و درست روابط را مستحکم کرد . باید با افزایش آستانه تحمل و بردباری دوطرفه به ساخت خانه آرامش پرداخت .

 • عوامل و دلایل بیماری قلبی و سکته قلبی آلودگی هوا ورزش نکردن و سبک زندگی نامناسب

  طبق تحقیقات انجام شده اکثر مردم در زندگی نسبت به بسیاری از نکته هایی که در ظاهر کوچک و بی ارزشند ولی با گذشت زمان و تبدیل شدن به عادت و سبک زندگی تبدیل به بیماری های خطرناکی می شوند بی توجه هستند . خیلی از مواقع بیماران قلبی بوده اند که بدلیل عدم آگاهی نسبت به نحوه عمل و زندگی خود دچار مرگ زودرس شده اند در صورتی که اگر آگاهی های خود را درباره ی بیماری خود افزایش می دادند و سبک زندگی سنجیده ای انتخاب می نمودند از عمر بیشتری بهره مند می شدند . گاه با تفکر می توان به عده ای که در مورد قسمت و سرنوشت افراد سخن می گویند گوشزد کرد ، اگر شخصی در طول زندگی از سبک زندگی آرامش بخشی استفاده نکند و دچار استرس و اضطراب دائمی شود و بر اثر فشار های روحی به بیماری قلبی دچار شود ، آیا باز عامل اصلی را می توان سرنوشت دانست .

 • شاهتره گیاهی مفید برای تمام بدن

  شاهتره که به طعم تلخ معروف است در ایران اغلب در مناطق کوهستانی دامنه های زاگرس رشد می کند مثل ایلام ,لرستان,کردستان وفارس .افرادی که به علم گیاه شناسی واقف نیستند و گیاه شاهتره را در میان علف های هرز می بینند فکر میکنند که شاهتره هم یک گیاه هرز است ...یکی از موثر ترین خواص شاهتره که این گیاه را متمایز می کند برطرف کننده بیماری های قلبی است از دیگر خواص شاهتره می توان گفت بر طرف کننده بیماری های کبدی است

 • خواص جالب برگ انبه

  همه ما با خواص انبه آشنا هستیم. هیچ شکی نیست که انبه سرشار از مواد مغذی می باشد. با این وجود، آیآ می دانستید برگ انبه هم دارای خواص فراوانی می باشد. برگ انبه غنی از ویتامین ث ، ب و ویتامین آ می باشد. برگ های انبه دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشند ، همچنین دارای مقدار فراوانی فلاوونوئیدها و فنول ها می باشد. چون انبه در ساسر فصول سال یافت می شود، استفاده از آن هم آسان می باشد. در اینجا به برخی از خواص برگ انبه اشاره می کنیم.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری