پزشکی

 • رعایت موارد ضروری هنگام وقوع حوادث طبیعی - رعایت نکاتی که می تواند جان شما را نجات د

  آماده بودن قبل از رو به رو شدن با حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله و ..... خیلی مهم و ضروری است . به ویژه وقتی که می خواهیم برای زنده ماندن در چنین شرایطی تلاش کنیم . هنگامی که سرزمینی دچار بلایای طبیعی می شود معمولا ساعت ها و در شرایط بدتر روزها طول می کشد تا کمک های امدادی مردمی و دولتی برسد . دیده شده است افرادی بعد از وقوع حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله و ... جان سالم به در برده اند اما متاسفانه به علت دیر رسیدن کمک های امدادی به دلایل مختلفی همانند گرسنگی ، تشنگی و ..... جان خود را از دست داده اند ولی اگر این افراد از قبل برای چننی شرایطی آمادگی لازم را داشتند چه بسا که می توانستند زنده بمانند .

 • دمنوش پونه کوهی

  پونه کوهی دارای طبیعتی گرم و خشک است و از خانواده نعناعیان به شمار می رود که با نام های آویشن کوهی - مرزنجوش و فودینج نیز شناخته می شود . گیاه پونه کوهی بین 30 تا 90 سانتی متر رشد می کند و برگ های مقابل آن از نظر اندازه با یکدیگر فرق می کنند و در قسمت پایین بزرگتر است ولی با نزدیک شدن به طرف وسط گیاه کوچک شده و به شکل تخم مرغ در می آید . این گیاه از مواد مغذی مثل تیمول و اسید رزمارینک تشکیل شده است که وظیفه این آنتی اکسیدان های مقوی ترمیم و بهبود سلول های آسیب دیده است . این گیاه داری خواص درمانی زیادی می باشد که برخی از آنها عبارتند از : پایین آورنده فشار خون - درمان بی اشتهایی و ضعف معده و .....

 • خواص بی نظیر انار در درمان و پیشگیری افسردگی

  با شروع فصل پاییز در بسیاری از مناطق کویری کشور برداشت میوه بهشتی انار نیز آغاز می شود و همانطور که می دانید این میوه خواص و فواید بی شماری دارد که در حال حاظر پزشکان دریافته اند که اثرات مثبت این میوه علاوه بر بدن انسان در درمان بیماری های روحی و روانی نیز کار ساز بوده که این امر موجب توجه هر چه بیشتر بیماران افسرده به میوه انار شده است زیرا در فصل پاییز احساس دلمردگی و افسردگی در بین مردم بخصوص زنان بیشتر احساس می شود از این رو مصرف انار برای تمامی رده های سنی توصیه می شود که در بین اقسام متفاوت میوه انار گونه شیرین این میوه مورد پسند تر و پرفروش تر می باشد زیرا طعم دلپذیری داشته و خواص آن نیز بیشتر می باشد.

 • دمنوش رزماری

  رزماری یا اکلیل کوهی نوعی گیاه خشبی و معطر است که دارای برگهای سوزنی شکل و همیشه سبز است . گیاه رزماری بیشتر در منطقه مدیترانه و کشور اروگوئه رشد می کند و گلهای آن به رنگهای مختلف مثل سفید - صورتی - بنفش یا آبی می روید. در گذشته در بیشتر کشورهای اروپایی مثل یونان و روم خواص درمانی رزماری شناخته شده بود و مردم از این گیاه استفاده غذایی و دارویی می کردند . گیاه رزماری بوته ای است با شاخه های بالارونده که طول آن بین 90 تا 150 سانتی متر است و شاخه های گیاه وقتی که جوان است نرم و کرک دار ولی با گذشت زمان چوبی شده و پوست آن فلس مانند است و برگ و سر شاخه های گلدار رزماری اندام دارویی این گیاه را تشکیل می دهد .

 • مغز انسان پر می شود آیا؟

  مغز یک عضو شگفت انگیز از بدن ما انسان هاست و صحت این گفته نیز قرار گرفتن مقز دز بالا ترین قسمت بدن یعنی سر می باشد . مغز هر انسان را می توان به عنوان یک کتابخانه خیلی بزرگ و نامحدود که در قفسه ای خود اطلاعات مورد نیاز زندگیمان و حتی پیش از آن را برای ما ذخیره می کند در نظر گرفت سوال مهم و کلیدی اینجا به ذهن میرسد که آیا روزی می رسد این کتاب خانه با ظرفیت نامحدود به ظرفیت محدود برسد . با صریح تر بگویم آیا ممکن است ظرفیت مغز ما پر شود

 • بررسی دلایل و ریشه های اعتیاد

  اعتیاد هیچ گاه دلیل واحد نداشته و همیشه دلایل مختلفی برای گرایش به آن بوده است. در کل دلایل رو آوردن به مواد مخدر را میتوان به سه دسته اصلی : روان شناختی ، زیست شناختی و اجتماعی تقسیم کرد. هیچگاه نمیتوان یک دلیل واحد برای اعتیاد معرفی کرد و در قریب به اتفاق موارد بیش از یک علت موجب بیماری گشته است. معضل اعتیاد و روند رو به رشد آن به خصوص در بین جوانان زنگ خطر را برای خانواده ها و جامعه به صدا درآورده است،قدمت استفاده از مواد مخدر به ۶ هزار سال قبل برمی گردد، از مواد مخدر برای درمان بیماریهای متفاوتی از جمله افسردگی استفاده می شد، استفاده از این ماده بسیار گسترده بود و اغلب افراد از آن برای درمان خود استفاده می کردند، چرا که عمدتا به عنوان مرهمی برای تمامی مشکلات آدمی از جمله کاهش درد، درمان سرفه و اسهال پنداشته می شد لذا داد و ستد این ماده رشد چشمگیری داشت.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری