پزشکی

 • مهم ترین خواص بی نظیر طلای سرخ

  تولید زعفران در ایران به دوران باستان بر میگردد زیرا بیشتر مناطق کشور ایران دارای آب و هوای مناسب جهت تولید زعفران می باشد که در حال حاظر کشورهای زیادی از این محصول ایرانی خریداری می کنند زیرا رفته رفته با توجه به تحقیقاتی که بر روی زعفران انجام شده است خواص بسیار زیادی از این گیاه برای مردم سراسر دنیا روشن شده است و این امر موجب مصرف هر چه بیشتر زعفران در دنیای امروز شده است؛ از طرفی دیگر این گیاه اصیل ایرانی در صنعت دارو سازی نیز بسیار کاربرد داشته و در درمان بسیاری از بیماری ها مفید می باشد از این رو کشاورزان تمام سعی خود را به کار برده اند تا محصولی کاملا ارگانیک روانه بازار کنند تا از خواص آن چیزی کم نشود.

 • آسیب شناسی و پیامدهای منفی تلفن همراه

  تحقیقات نشان داده است که تلفن همراه باعث کاهش ارتباطات عاطفی دانش آموزان با خانواده هایشان شده است تلفن همراه حاوی تهدید ها ی روانی و اجتماعی است که بوسیله ی محصولات نرم افزاری گوناگون ارایه می شود که از آن جمله تهدید ها میباشد گرایش کاربران تلفن همراه به سمت ادبیات و فیلمهای هرزه نگارانه و اعتیاد به اینگونه فرهنگ خطر تهدید ها را چندین برابر می کند برقراری روابط عاشقانه ی بدون پشتوانه و ناتقال تصاویر و فیلمها و کلیپ های غیر اخلاقی پدیده ی ناایمنی اجتماعی را بوجود آورده است که به علت گستردگی بالای آن کنترل آن توسط افراد مسئول مشکل می باشد و خطر آن برای نوجوانان و جوانان بسیار گسترده و خطرناک است تا جایی که سن بلوغ را کاهش داده است

 • با روشهای طبیعی و بتدریج از عینک بی نیاز شوید

  زمانی که پزشک عینک تجویز می کند در واقع باعث می شود شخص بر اختلال بینایی اش به سرعت غلبه کند و این باعث رضایت خاطر بیمار می شود چون بهتر می بیند و نتیجه می گیرد که حتما" چشم ها بهتر شده اند ولی سالها بعد از استفاده از عینک شخص به این نتیجه می رسد که نه تنها چشمهایش بهتر نشده بلکه باید به فکر تغییر شماره عینکش باشد و دلیل آن نیز آن است که عینک چشم را در وضعیت ثابتی نگه می دارد و از تقویت چشمها بطور طبیعی جلوگیری می کند نباید توقع داشت کسانی که از عینک استفاده می کنند ناگهان آن را کنار بگذارند بلکه باید به تدریج استفاده از عینک را کاهش داد و فقط در موارد خاص و ضروری از ان استفاده کرد تا چشم به شرایط جدید عادت کند

 • خواب عیلوله

  بدترین اوقات خواب میباشد و آن بین الطلوعین است چون در ان وقت سلطان سردی در ظاهر حاکم است . و حرارت و یپوست در باطن مخفی است . پس هرگان انسان درآن وقت بخوابد ظاهر بدن به سبب جمع شدن دو سردی و باطن هم به علت جمع دوگرمی ضعیف می شود و لزا برخواستن برای نماز صبح واجب است تا ضرر این خواب جلوگیری شود و ترک خواب بین طلوعین طبق احادیث مستحب موکد است چون این خواب موجب بیماری میشود و به عیلوله نام گذاری شده است . زیرا تولید بیماری در ظهر و باطن می کند و بدن را شل و چروکیده ساخته و رنگ صورت را تغییر میدهد و طعم دهان را فاسد می کند . خواب عیلوله چشم را گود و صورت را پف کرده و زرد میگرداند و حرارت درون و خفقان را زیاد و گوشه های چشم را تهییج می نماید .

 • طرز تهیه دمنوش نعنا

  نعنا یا نعناع یا پودنه از خانواده نعناعیان و جزء سبزی های خوراکی محسوب می شود . گیاه نعنا همان خواص پونه را در خود دارد ولی کرکهای برگش کمتر است و اسانس آن نسبت به پونه ملایم تر است . نعنا نوعی گیاه علفی است که ساقه های آن دو نوع است یکی خزنده و دیگری زیرزمینی . این گیاه دارای ریشه هوایی و ساقه های مستقیم و چهارگوش است که برگهای آن حدود 3 تا 5 سانتی متر طول دارد . نعنا تقریبا در تمام نقاط جهان کاشته می شود و در کشور ما در استان های شمالی و اطاراف تهران به صورت وحشی و پرورشی رشد می کند و دارای طبیعتی گرم و خشک است . نعنای قرمز نوع دیگری از نعنا است که بیشتر در لبه رودخانه ها و در جریان آب هایی با عمق کم رشد می کند و این نام به دلیل قرمز بودن برگهایش انتخاب شده است .

 • طرز تهیه دمنوش به لیمو

  به لیمو اسم نوعی گیاه دارویی معطر است که بویی همانند بوی لیمو دارد که درختچه آن حدود 1.5 تا 2 متر ارتفاع دارد . به لیمو دارای برگهای ساده به طول 7 تا 10 سانتی متر است با قاعده گره ای که معمولا به صورت دسته های سه تایی در هر گره است . اسم این گیاه به خاطر بوی خاص برگ آن به لیمو نامیده می شود و درختچه آن به سرمای چند درجه زیر صفر حساس است . گیاه به لیمو دارای مواد اسیدسیتریک ، منیزیم ، ویتامین C می باشد که با عفونت مقابله می کند . این گیاه همچنین به عنوان ادویه نیز مورد مصرف قرار می گیرد . اسانس گیاه به لیمو دارای خواص ضد باکتری و حشره کش است و در صنعت عطرسازی نیز مورداستفاده قرار می گیرد. گیاه به لیمو از طبیعتی گرم و خشک برخوردار می باشد .

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری