آشپزی و شیرینی

 • پختی عالی برای برنج ایرانی وباسماتی

  اول باید برنج را با دقت پاک کنید تا در آن فضله و یا سنگ ریز نباشد و بعد از پاک کردن برنج را با دقت شسته تا آبصافی روی ان را بگیرد . سپس با مقداری نمک گذاشته تا برنج خیس بخورد . بعد از 3 الی 4 ساعت2/3 یک قابلمه را با آب پر کرده و روی حرارت گذاشته تا بجوش بیاید و در زمان جوش آب روی برنج را تخیله و و برنج را توی قابلمه بریزید و مراقب باشید که برنج وا نرود. شما می توانید برای ته دیگ از نان برش خورده لواش و یا برش های سیب زمینی برای ته قابلمه استفاده کنید .برنج آبکش شده را با کفگیر روی ته دیگ بریزید و بعد از اینکار درب برنج را گذاشته تا کمی بخار برنج خارج شود و در این هنگام کمی آب و روغن داغ شده را روی سطح برنج بریزید و بگذارید تا برنج پخته و آماده شود.

 • دستور Muhallabia دسرعربی کم چرب

  همه مردم دنیا خوردن یک دسر خوشمزه و کم چرب را بعد از غذا و یا به عنوان یک پیش غذا و یا میان وعده غذایی دوست دارنند . مخصوصا که کم کالری هم باشد .پس این دسر خوشمزه را در منزل تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید و جالب اینجاست که همه گرو های سنی هم می توانند از خوردن این دسر لذت ببرند.

 • چگونه آماده سازی دستور العمل نودل هاکا

  شما می توانید به راحتی انواع نودل ها را با طعم های مختلف به روشی بسیار ساده درست کنید .چون پخت نودل ها بسیار راحت هست چون مانند دیگر غذاها هیچ احتیاجی به مواد خاص ندارد ویا به نوعی دست شما باز هست که با ترکیبات دلخواه یک غذای ساده ولی بسیار خوش رنگ و زیبا تهیه کنید .این غذا را در منزل برای مهمانی های خاص و یا دوستانه برای تمامی گروه سنی به راحتی آماده کرده و از خوردن آن لذت ببرید.چون این غذا را خود شما با سلیقه خود خلق کردید.

 • طرز تهیه خوراک مرغ با سیر

  خوراک مرغ یکی از غذاهای بسیار خوشمزه با طعمی متفاوت و لذیذ است .که شما می توانید با کمی حوصله این خوراک را آماده و بعد در کنار سالاد و یا با پلو در کنار اعضای خانواده و دوستانتان غذا را سرو کنید.سیر و لیمو به همراه ادویه مخصوص طعم خاصی به این خوراک میدهد که باعث لذتب خش شدن آن می شود.

 • دونات با سس شکلاتی

  گاهی دونات ها در هنگام سرخ شدن خوب پف نمی کند که این عمل باعث دلسری ما از ادامه کار می شود که بی شک هر اتفاقی علتی دارد . یکی از این علت ها بدلیل دمای پایین روغن برای سرخ کردن خمیر هاست ، حتما باید دمای روغن 180 درجه سانتیگراد باشد و یا در هنگام استراحت خمیر دمای اتاق سرد بوده که این در عمل نکردن مخمر بی تاثیر نیست ویا در هنگام اضافه کردن شیر دمای ان بسیار سرد و یا داغ است که این کار هم باعث کشته شدن مخمر می شود که به پف نکردن خمیر کمک می کند.

 • آموزش پخت آبگوشت گوجه یزدی

  آموزش آبگوشت گوجه یزد خوشمزه و راحت. ویژگی این اب گوشت در مقایسه با انواع دیگر آبگوشت این است که در این آبگوشت خوشمزه از بادمجان قلمی استفاده شده است . بر خلاف تصور عده ای کع زیاد با بادمجان میانه ی خوبی ندارند و از خاصیت های بی شمار بادمجان اطلاعی ندارند ، بادمجان کاهش دهنده وزن و همچنین لاغر کننده است و باعث می شود تا چربی های شکمی کاملا از بین بروند . البته به شرطی که سرخ نشود ! بادمجان از آن دسته سبزیجات می باشد که برای بیمارانی که قند دارند بسیار مفید است . هم چنین در درمان نقرس نقش بسزایی دارد . یکی دیگر از خواص بادمجان که طبع گرم و خشک دارد درمان یبوست است و در درمان بسیاری دیگر از بیماری ها موثر است.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری