نامزدی و قبل از ازدواج

 • روش های بهبود فرایند خواستگاری سنتی

  خواستگاری سنتی شکلی از آشنایی است که در فضای خانه صورت می گیرد معمولا" اولین قدم،تماس خواستگار با مادر دختر می باشد که بوسیله برخی آشنایان و یا دوستان طرفین به خواستگار معرفی شده است بعد از موافقت اولیه،خانواده داماد به منزل عروس می آیندیکی از مواردی که جدیدا" نسبت به گذشته مرسوم شده است صحبت کردن دختر و پسر در محیط خصوصی داخل منزل عروس آینده جهت شناخت اولیه می باشددر شیوه های خیلی سنتی در همان جلسه اول تکلیف عقد و عروسی و مهریه روشن می شود ولی در دنیای امروز چنین اقدامی کافی به نظر نمی رسد و باید با بینش گسترده تر نسبت به موضوع حیاتی ازدواج که می خواهندعمری دو نفر کنار هم زندگی کننداقدامات لازم را انجام دهندشکست احتمالی بعلت عدم رعایت اصولی ساده پشیمانی خانواده ها را در پی خواهد داشت .

 • توصیه قران به مهمتر بودن ملاک ایمان بر زیبایی برای ازدواج و انتخاب همسر

  می توان گفت که امروزه دخترها و پسرها زیاد به طرف قران نمی روند و این باعث شده است که خیلی از مسائلی که می توانند از قران یاد بگیرند و ان را در زندگی خود استفاده کنند را یاد نگیرند مثلا همین ازدواج که مسئله بسیار بسیار مهم و اساسی است . برای ازدواج دخترها و پسرها باید یک سری ملاک ها و معیارهایی را برای خود در نظر بگیرند و با در نظر گرفتن انها ازدواج کنند و همسر مورد نظر را انتخاب بکنند تا در زندگی موفق باشند

 • واکسینه کردن روابط همسران موفق

  با وجود اینکه ازدواجهای متعهدانه جذابیت خاص خود را دارد اما ممکن است موقعیتهایی بوجود آید که که افراد دیگری غیر از همسرتان برای شما جذابیت پیدا کنند . گاهی اوقات چنین افکاری گریز ناپذیر است اما مهم آن است که از عملی شدن و پیشروی عاطفی آن جلوگیری شود . اگر از خیانت کردن واهمه دارید سعی کنید اقداماتی را برای واکسینه کردن روابط خود بوجود بیاورید . سعی کنید آنگونه باشید که یک زندگی سالم و با نشاط محصول روابط شما با همسرتان باشد چون شما مجبورید برای تأمین بهداشت روان و آرامش خود محیطی مطلوب و مطبوع بوجود بیاورید که از روزمره گی ها بدور باشد .

 • حل مشکل ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف

  در زندگی اجتماعی داشتن ارتباطات قوی و برقراری ارتباط ارتباط مستقیمی با نوع و کیفیت زندگی ما دارد .بیشتر مردان در برقراری ارتباط با جنس مخالف دچار مشکل هستند که همه اینها به شرایط جامعه و نوع تربیت خانوادگی افراد بر می گردد که در جهت حل مشکلات برقراری ارتباط برای مردان با جنس مخالف ، پیشنهادات و نکات ارزنده ای ارائه شده است که فهمیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

 • چگونگی نامزدی و خواستگاری و مسائل قبل از ازدواج از دیدگاه قانون مدنی ایران

  یکی از مقدمات مرسوم قبل از ازدواج در ایران خواستگاری است که این امر ریشه فرهنگی و مذهبی دارد . در این متن میخواهم شما را به مسایل قبل از ازدواج از دیدگاه قانون مدنی ایران آگاه سازم . هم مساله خواستگاری و هم نامزدی در قانون ما تعریف شده است . خواستگاری عبارت است از اینکه از زنی تقاضای ازدواج کنند . طبق ماده 1034 قانون مدنی که خواستگاری را تعریف و فقط همین یک ماده به امر خواستگاری در قانون ما اختصاص یافته که عبارت است از ((هر زنی را که خالی از موارد نکاح نباشد میتوان خواستگاری نمود)) موانع نکاح و خواستگاری و نامزدی را در ادامه برسی میکنیم.

 • متولدین ماه های مختلف سال کی ازدواج می کنند و دلایل دیر ازدواج کردن جوانان

  در سال های گذشته بیشتر جوانان و مردم ایران زمین بسیار زود ازدواج میکردند یعنی بسیاری از آنان تا سنین 25 یا 26 دارای 2,3 فرزند بودند یعنی 2 طرف با هم آشنا میشدند و بعد از مدتی کوتاه پس از آشنایی خانواده 2 طرف شروع به زندگی مشترک میکردند اما امروزه قضیه فرق کرده است و جوانان خیلی دیر تن به ازدواج میدهند ریشه این اتفاق ناگوار در فرهنگ میتوان روابط ناشایست جوانان امروزی اشاره کرد که باعث سردی 2 طرف از هم میشوند

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری