آموزش باستان شناسی و عتیقه شناسی - تعبیر خواب -کانال تلگرام

» خبرهای جدید از تمدید قانون خرید خدمت سربازی در سال 96 برای مشمولان وظیفه دارای غیبت 8 سالاخبار باستان شناسی و آموزشی و کانال تلگرام تعبیر خواب دعا

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir خبرهای جدید از تمدید قانون خرید خدمت سربازی در سال ۹۶ برای مشمولان وظیفه دارای غیبت ۸ سال را برای شما عزیزان قرار دادیم . افرادی که دارای غیبت بیش از ۸ سال هستند می توانند با پرداخت جریمه خدمت سربازی و کارت معافیت از خدمت را بخرند . مشمولان با توجه به مدرک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکتری و پزشکی و … با پرداخت جریمه کارت کعافیت را دریافت کرده و خدمت سربازی را خریداری می کنند . در قانون سال ۹۶ هم خرید خدمت سربازی تمدید شده و مشمولان می توانند با پرداخت کردن جریمه نسبت به مدرک تحصیلی خدمت سربازی را بخرند .

خبرهای جدید از تمدید قانون خرید خدمت سربازی در سال 96 برای مشمولان وظیفه دارای غیبت 8 سال

خبرهای جدید از تمدید قانون خرید خدمت سربازی در سال ۹۶ برای مشمولان وظیفه دارای غیبت ۸ سال

خبرهای جدید از تمدید قانون خرید خدمت سربازی در سال ۹۶ برای مشمولان وظیفه دارای غیبت ۸ سال,آیا قانون خرید خدمت سربازی در سال ۹۶ تمدید شده است ؟,اطلاعات و مطالبی درباره قانون خرید خدمت سربازی و کارت معافیت,خرید کارت معافیت از خدمت سربازی با پرداخت جریمه در سال ۹۶,میزان جریمه مشمولان غائب در سال ۹۶ برای خرید خدمت سربازی,آیا در سال ۹۶ می توان خدمت سربازی را خرید ؟

خبرهای جدید از تمدید قانون خرید خدمت سربازی در سال ۹۶ برای مشمولان وظیفه دارای غیبت ۸ سال

در جریان اما و اگرها برای تداوم اجرای قانون خرید جریمه سربازی مشمولان غائب در سال آِینده، آخرین اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که با تصویب هیات دولت تبصره مربوطه در لایحه بودجه ۱۳۹۶ نیز گنجانده شد و غائبان می توانند برای معافیت اقدام کنند.

به گزارش اقتصادوما به نقل از ایسنا، در سال گذشته و همچنین سال جاری، تبصره‌ای به بودجه آمد که شرایطی را برای مشمولان غایب فراهم آورده و در راستای اجرای آن تعداد زیادی از غایبان می‌توانستند بر اساس مفاد آن نسبت به پرداخت جریمه اقدام کرده و کارت معافیت دریافت کنند.   بعد از اجرای این قانون در سال ۱۳۹۴، اجرای آن در سال جاری نیز در چند مرحله مورد بحث قرار گرفت، ولی در نهایت تبصره مربوطه با لایحه بودجه سال جاری به مجلس رفت، مصوب  و در قالب تبصره (۱۱) قانون بودجه امسال به اجرا در آمد.

اما در شرایطی که برای تمدید این قانون در بودجه سال آینده نیز گاها اظهارات متناقضی مطرح بود، بر اساس آنچه که منابع مطلع به ایسنا خبر داده‌اند در جریان بررسی و تصویب تبصره‌ها و احکام لایحه بودجه ۱۳۹۶، بار دیگر با تاکید وزیر دفاع و البته تایید وتصویب هیات دولت، تبصره سال گذشته بار دیگر در لایحه قرار گرفته است و برای تصویب به مجلس خواهد رفت.

این در حالی است که تبصره مربوط به شرایط معافیت مشمولان غایب در سال آینده تفاوتی با آنچه در سال جاری اجرا شد نداشته و چارچوب کلی آن تکرار شده است.

بر اساس قانون بودجه ۱۳۹۵، دولت می‌تواند کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از هشت‌سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت از ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان به‌صورت نقد و اقساط تا پایان سال معاف کند که برای سال آینده نیز کلیت آن ظاهرا قابل اجراست، مگر اینکه در مورد قسطی پرداخت‌ها تغییری ایجاد شود.

همچنین پایه جریمه برای مشمولان با بیش از هشت سال غیبت با تحصیلات زیردپیلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون، فوق دیپلم ۲۰ میلیون، لیسانس ۲۵ میلیون، فوق لیسانس ۳۰ میلیون، دکترای غیرپزشکی ۳۵ میلیون، دکترای پزشکی ۴۰ میلیون و پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

بنابر تبصره (۱۱) لایحه بودجه به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال ۱۰ درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از شش ماه یکسال محسوب خواهد شد. همچنین برای مشمولان متاهل پنج درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به ازای هر فرزند پنج درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

اگر واقعا به فکر حل مشکلات غایبان سن بالا و تعیین تکلیف آنها هستید لطفا فکری هم برای فراری هایی که از آخرین مدرک تحصیلیشان ۸ سال گذشته ولی تاریخ آخرین فرار به هشت سال نمی رسد بکنید. از این دست افراد کم نداریم که سن بالایی داشته و متاهل هم هستند اما از آخرین فرارشان با اینکه چند سال گذشته اما هشت سال پر نشده است. خیلی از این افراد پس از غیبت طولانی تصمیم به خدمت رفتن و تعیین تکلیف گرفتند ولی در طول خدمت به دلیل مساعد نبودن شرایط خدمت برای افراد سن بالا و مخصوصا متاهل (از حقوق کم و مشکلات مالی گرفته تا هزار و یک مشکل دیگر) مجبور به ترک خدمت برای از هم نپاشیدن خانواده شده اند. (حالا به هر دلیلی که غیبت داشته اند در زمانی که سن بالایی نداشته و مجرد بودند، بالاخره آن زمان گذشته و نمی توان زمان را به عقب برگرداند و اشتباهات را تکرار نکرد.) اگر واقعا به فکر تعیین تکلیف غایبان سن بالا هستید لطفا فکری هم به حال این افراد بکنید که حداقل دوره آموزشی و چند ماه از خدمت را گذرانده اند اما قانون فعلی شامل کسانیست که همین مدت را نیز نگذرانده اند.

بازدید : 37 views بار دسته بندی : مطالب متفرقه تاريخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.