آموزش باستان شناسی و عتیقه شناسی - تعبیر خواب -کانال تلگرام

» مناطق گنج خیز ایران,مناطق پر گنج و دفینه ایران,شهرها و استان های گنج خیر ایراناخبار باستان شناسی و آموزشی و کانال تلگرام تعبیر خواب دعا

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir مناطق گنج خیز ایران,مناطق پر گنج و دفینه ایران,شهرها و استان های گنج خیر ایران را برای شما عزیزان قرار دادیم . مناطق و جاهایی که دارای گنج و دفینه و زیرخاکی زیادی در ایران هستند را چگونه میتوان شناسایی کرد ؟ معمولا مناطقی گنج خیز جاهایی هستند که دور از دسترس انسان باشند و همچنین جزو مناطق دارای تاریخ و قدمت زیاد باشند . برای شناسایی مناطق گنج خیز و پر دفینه و گنجینه و زیرخاکی روشهایی مختلفی وجود دارد . یکی از روشها و راههای شناسایی مناطق گنج خیز و پر دفینه در ایران سابقه تاریخی زیاد آن منطقه میتواند باشد . برخی از شهرها و استان ها و روستاهای تاریخی در ایران وجود دارند که جزو مناطق گنج خیز و پر دفینه و گنج محسوب میشوند . در گذشته مردم بیشتر در کنار رودخانه ها  جاهای آباد و سرسبز زندگی میکردند این مورد نیز میتواند در شناسایی مناطق گنج خیز ایران کمک بسیار زیادی باشد . در ادامه مطلب با معرفی و آشنایی با مناطق گنج خیز ایران و مناطق پر دفینه و گنج و شهرها و استان های تاریخی گنج خیز و دارای زیرخاکی فراوان آشنا خواهید شد .

مناطق گنج خیز ایران,مناطق پر گنج و دفینه ایران,شهرها و استان های گنج خیر ایران

مناطق گنج خیز ایران,مناطق پر گنج و دفینه ایران,شهرها و استان های گنج خیر ایران

مناطق گنج خیز ایران,مناطق پر گنج و دفینه ایران,شهرها و استان های گنج خیر ایران,مناطق گنج خیز در ایران,کدام شهرهای ایران گنج خیز هستند؟,کدام استان های ایران گنج خیز هستند؟,کدام روستاهای ایران گنج خیز هستند,کدام مناطق ایران دارای گنج و دفینه و زیرخاکی فراوان هستند؟,مناطق پر گنج و دفینه در ایران,بهترین مناطق برای گنج یابی و دفینه یابی در ایران,استان های پر دفینه و گنج در ایران,’معرفی و آشنایی با شهرها و استان ها و مناطق گنج خیز در ایران,شهرهای تاریخی و سابقه دار و گنج خیز ایران,کدام قسمتهای ایران گنج زیادی وجود دارد؟,کشف و پیدا کردن گنج و دفینه زیرخاکی در مناطق گنج خیز ایران,نقشه مکان و محل مناطق گنج و دفینه خیز ایران,استان لرستان و کردستان مناطق گنج و دفینه خیز در ایران,کشف و پیدا کردن گنج دفینه زیرخاکی در استان لرستان و کردستان ایران

مناطق گنج خیز ایران,مناطق پر گنج و دفینه ایران,شهرها و استان های گنج خیر ایران

مناطق پر گنج و دفینه ایران

در ایران استان های پر گنج و دفینه کم نیستند ولی در شناسایی مناطق باید به نکات زیر توجه کرد:

۱- استان های دارای تاریخ غنی و پرسابقه مد نظر باشد

۲- کمتر کاوش های باستان در آنها صورت گرفته باشد

۳- برای گنج یابی هر جای استان را زیر رو و یا به قول معروف شخم نزنید

۴- تشکیل حکومت مقتدر و ثروتمند مد نظر باشد مثلا شیراز مرکز حکومت هخامنشیان بزرگترین امپیراطوری ایران و جهان و ثروتمندترین آنها بود.

با این مقدمه به شرح استان های پر گنج می پردازم:

جاهای پر بار ایران پس از اصفهان و شیراز عبارت است از:

شمال ایران استان گیلان و مازندران ، استان لرستان ، استان کردستان و استان تهران و آذربایجان شرقی و غربی .

البته این به این منظور نیست که در جاهای دیگر ایران اشیاء عتیقه وجود ندارد ولی به مراتب کمتر از این مکانها هست.

در اکثر مناطق ایران حفاری به صورت گسترده انجام شده و خیلی از نشونه ها و علائم از بین رفته است ولی اگر شما یک حفار خوب باشید همیشه می توانید از کوچکترین علائم بزرگترین نتیجه ها رو بگیرید و خود را به هدف نزدیک کنید.

جاهائی که رفت و آمد سهل هست و کار حفاری انجام دادن راحت ، اکثرا بارهایشان رفته است و جاهائی که کار کردن سخت و راه آن بسیار سخت و خطر ناک هست از نظر حفاری به مراتب سالم تر مانده و کمتر از جاهای دیگر دست خورده و بار آنها کمتر رفته است.

به همین دلیل استان لرستان و کردستان که هم خطر ناک هست هم کوهستانی از نقاط درگر سالم تر مانده.

بازدید : 3,012 views بار دسته بندی : باستان شناسی تاريخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.