آموزش باستان شناسی و عتیقه شناسی - تعبیر خواب -کانال تلگرام

» روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال 2017 و تولد حضرت مسیحاخبار باستان شناسی و آموزشی و کانال تلگرام تعبیر خواب دعا

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال ۲۰۱۷ و تولد حضرت مسیح را برای شما عزیزان قرار دادیم . روز کریسمس در حال نزدیک شدن است . کریسمس جشن بزرگی در سراسر جهان است که به مناسبت روز تولد حضرت مسیح برگزار میشود . روز کریسمس یعنی آغاز سال نو میلادی ۲۰۱۷ و سالروز تولد حضرت مسیح . تاریخ دقیق روز کریسمس سال ۲۰۱۷ میلادی چه روزی است ؟ روز جشن و عید کریسمس سال ۲۰۱۷ میلادی چندم دیماه است ؟ روز کریسمس جشن و عید بزرگ مسیحیان جهان میباشد . در ادامه مطلب توضیحات کامل را درباره روز عید کریسمس سال ۲۰۱۷ و جشن بزرگ مسیحیان سراسر جهان + تاریخی دقیق روز کریسمس و جشن کریسمس سال ۲۰۱۷ که در تیرماه میباشد را مشاهده خواهید کرد .

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال 2017 و تولد حضرت مسیح

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال ۲۰۱۷ و تولد حضرت مسیح

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال ۲۰۱۷ و تولد حضرت مسیح,روز کریسمس چندم دیماه است؟,روز کریسمس سال ۲۰۱۷ میلادی چه روزی است؟,روز کریسمس جشن و عید بزرگ مسیحیان جهان,تولد حضرت مسیح و روز کریسمس بر مسیحیان جهان مبارک باد,مقاله و مطالبی درباره روز کریسمس و عید و جشن بزرگ کریسمس ۲۰۱۷,آغاز سال جدید نو میلادی ۲۰۱۷ و روز کریسمس,عید کریسمس ۲۰۱۷ چندم دی ماه است؟,تاریخ دقیق روز کریسمس ۲۰۱۷ میلادی,روز کریسمس ۲۰۱۷ میلادی چندم ماه دسامبر است,روز کریسمس در چندم ماه دسامبر شروع می شود ؟,روز کریسمس ۲۰۱۷ کی است؟,تاریخ روز کریسمس ۲۰۱۷ به تقویم شمسی,جشن کریسمس سال ۲۱۷ به تاریخ ایران چه روزی است؟

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال ۲۰۱۷ و تولد حضرت مسیح در ماه دسامبر

تاریخ کریسمس ۲۰۱۷ و تولد مسیح

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال 2017 و تولد حضرت مسیح در ماه دسامبر

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال ۲۰۱۷ و تولد حضرت مسیح در ماه دسامبر

جشن کریسمس برای مسیحیان مانند جشن نوروز برای ایرانیان است. این روز هم به مانند نوروز ایرانیان آداب و رسوم خاص خود و همینطور زمان خاصی دارد که آسمونی در این مقاله به این موضوع می پردازد که کریسمس در چه ماهی است و چه رسم و رسوماتی دارد. با ما همراه باشید

کریسمَس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز مسیح برگزار می‌شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن گرفته و بسیاری آنرا در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند. اعضای بیشتر کلیساهای ارتودوکس در سراسر دنیا نیز روز بیست و پنجم دسامبر را به عنوان میلاد مسیح جشن می‌گیرند.

برخی از اصطلاحات مربوط به کریسمس به تاریخ ایران Christmas Day 2017:

کریسمس چندم دیماه است؟: کریسمس ۲۵ دسامبر یا ۵ دی ۱۳۹۵ (۲۵ ربیع الاول ۱۴۳۸) است، روزی که حضرت مسیح به دنیا آمد واین روز به وسیله  مسیحیان جشن گرفته می شود. پس شب کریسمس مطابق با ۲۴ دسامبر است .

دوره کریسمس :  زمانی است که با تولد مسیح اغاز می شود.

کیک کریسمس :کیک میوه ای که مرسوم است در کریسمس در بریتانیا می خورند.همچنین در کریسمس پودیندگی هم به نام پودینگ کریسمس تخیه می شود.

جوراب کریسمس :جوراب بلندی است که کودکان هنگامی که شب کریسمس به رخت خواب می روند آن را در اتاق می گذارند تاباهدیه هاپر شود.

درخت کریسمس : یکدرخت طبیعی یا مصنوعی است که با روبان ها و چراغهای رنگی تزئین می شود و در کریسمس در خانه یا بیرون از خانه قرار داده می شود .

نوئل : اصطلاحی برای کریسمس است که به ویژه در سرودها و کارت ها مورد استفاده قرارمی گیرد.

بابانوئل: محافظ شاد وشوخ بچه ها است.

کارت کریسمس :برای تبریک عید ارسال میشود .

کریسمس به انگلیسی معادل Christmas Day است یا همان روز کریسمس

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال 2017 و تولد حضرت مسیح در ماه دسامبر

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال ۲۰۱۷ و تولد حضرت مسیح در ماه دسامبر

کریسمس در ایران

اگر آدم کنجکاوی باشید، می دانید که کریسمس ارامنه کمی دیرتر از هم کیشان خارجی شان است؛ حدوداً ده روز. یعنی در حالی که اکثر مسیحی های دنیا (از کاتولیک ها و پروتستان ها گرفته تا گروه عمده یی از ارتدوکس ها) ۲۵ دسامبر را روز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) می دانند، پیروان کلیسای مستقل ارامنه ۶ ژانویه را کریسمس می گیرند.

بازار کریسمس برای بسیاری از شهروندان غیرمسیحی ایرانی هم جالب است. مسیحیان ایران به دو شاخه ارامنه و آشوری تقسیم می‌شوند. مسیحیان ارمنی میلاد مسیح را ششم ژانویه جشن می‌گیرند.

مسیحیان ایران نیز مانند مسیحیان سراسر جهان شب میلاد عیسی مسیح (۲۴ دسامبر) تا آغاز سال نو میلادی را جشن می‌گیرند. تزئین درخت کاخ با گلوله‌های رنگی و درخشان بخشی از رسم و رسوم کریسمس است. پیروان عیسی مسیح سالروز تولد او را با خواندن دعا و مراسم نیاش در کلیسا جشن می‌گیرند.

بسیاری از مردم جهان عید میلاد مسیح را زمانی برای بخشایش و آشتی می‌دانند.

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال 2017 و تولد حضرت مسیح در ماه دسامبر

روز کریسمس چندم دی ماه است ؟ تاریخ کریسمس سال ۲۰۱۷ و تولد حضرت مسیح در ماه دسامبر

منبع نوشته : www.free-ebook-treasure-map.ir

بازدید : 13,968 views بار دسته بندی : روز کریسمس سال 2017 میلادی تاريخ : ۴ دی ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.