آموزش باستان شناسی و عتیقه شناسی - تعبیر خواب -کانال تلگرام

» گنج و دفینه یابی در پل های قدیمی – در دوران باستان طلا و سکه را در کجای پل مخفی میکردند؟اخبار باستان شناسی و آموزشی و کانال تلگرام تعبیر خواب دعا

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir گنج و دفینه یابی در پل های قدیمی – در دوران باستان طلا و سکه را در کجای پل مخفی میکردند؟ را برای شما عزیزان قرار دادیم . در دوران باستان و مخصوصا دوران هخامنشیان طلا و سکه هایی را در قسمت هایی از پل مخفی و پنهان و جاسازی میکردند . این خمره های سکه و طلا نوعی بیمه برای بازسازی پل در صورت خرابی آن بود . برای گنج یابی و دفینه یابی در پل های قدیمی و باستانی و پلهای تاریخی باید تمام سنگهای پل را به خوبی بررسی کرد و هر سنگی که رنگش و جنسش با سنگهای دیگر پل فرق داشت مسلما گنج و دفینه یا کتیبه و سکه در پشت آن سنگ جاساز و پنهان شده است . معنی و مفهوم علائم و نشانه های پل های قدیمی در گنج یابی و دفینه یابی + تفسیر و کارشناسی نشانه و علامت های پل های باستانی در دفینه یابی + تصاویر و عکسهای پل های تاریخی و باستانی قدیمی که دارای بار گنج و دفینه هستند در ادامه مطلب .

گنج و دفینه یابی در پل های قدیمی - در دوران باستان طلا و سکه را در کجای پل مخفی میکردند؟

گنج و دفینه یابی در پل های قدیمی – در دوران باستان طلا و سکه را در کجای پل مخفی میکردند؟

گنج و دفینه یابی در پل های قدیمی – در دوران باستان طلا و سکه را در کجای پل مخفی میکردند؟,پل های قدیمی دارای گنج و دفینه,گنج یابی و دفینه یابی در داخل پل های باستانی قدیمی,کشف و پیدا کردن گنج دفینه زیرخاکی عتیقه در پل های قدیمی باستانی,آشنایی با انواع پل های تاریخی باستانی که گنج و دفینه دارند,چگونه میتوان در پل های قدیمی و تاریخی گنج و دفینه پیدا کرد ؟,گنج دفینه خمره سکه و کتیبه را در قدیم در کدام قسمت پل مخفی پنهان جاسازی میکردند؟,گنج مخفی شده در پل,دفینه پنهان شده در پل قدیمی,پل های دارای بار و سکه و گنج,پل های ایران باستان,علائم و نشانه های پل در گنج و دفینه یابی,تصاویر و عکس پلهای تاریخی باستانی قدیمی گنج و دفینه دار,پل های دوران هخامنشیان دارای گنج دفینه و سکه هستند,جاساز کردن سکه و کتیبه در پل های قدیمی برای بازسازی و بیمه پل,پل های هخامنشیان

گنج و دفینه یابی در پل های قدیمی – در دوران باستان طلا و سکه را در کجای پل مخفی میکردند؟

گنج پل ها
 
اگر یکی از سنگ ها رنگش فرق کرد آن را در می آوریم که پشت آن حتما جایی که آب نمی خورد یا خود دفینه و کتیبه جنس است که باید این نقطه را بطور کلی متوجه شویم که دفینه پل یعنی :(هزینه بازسازی پل که اکثرا سکه خالص است…..

علامت پل خیلی مهم است چون خود آن نشانه دفینه است , در این حالت تمامی سنگهای پل به یک رنگ هستند ویکی فقط در جای مخفی رنگش فرق می کند که اگر این علامت بود که با روش زیر عمل می شود .
ولی اکر این علامت موجود بود باید از دستگاه استفاده نمود , حال اگر یکی از سنگ ها رنگش فرق کرد آن را در می آوریم که پشت آن حتما جایی که آب نمی خورد یا خود دفینه و کتیبه جنس است که باید این نقطه را بطور کلی متوجه شویم که دفینه پل یعنی :(هزینه بازسازی پل که اکثرا سکه خالص است

*****************************

گنج یابی در پل های ایران باستان

    در ایران پلهای بسیاری از نظر تاریخی وجود دارد و این هنر از دیر باز در ایران بوده است. ولی

    تمام پلهای ایران دارای دفینه نیستند و فقط پلهای مربوط به یک زمان خاص دارای دفینه هستند.در زمان صفویه برای همه کاروان سرا ها و پلهای ساخته شده چند خمر سکه دفن می شد.

    پادشاهان این دوران برای اینکه آبادانی مملکت عقب نیفتد و بر اثر حوادث راهها مسدود نشود یا کاروان سرا ها خراب نشود حجمی از طلا را در جایی مشخص در پل یا کاروانسرا میگذاشتند که در صورت نیاز برای مکانهای گفته شده خرج شود و برای همین است که تمام پل ها و کاروان سراهای دوران صفوی اموال دارد. البته در این جاها حفاری بسیار شده است و خیلی از آنها از بین رفته است ولی این را گفتم که در پلهای دیگر و کاروان سراهای دیگر دنبال دفینه نگردید.

ایران سابقه درخشان و طولانی دارد و این تمدن درخشان در جای جای کشور و به اشکال مختلف بروز پیدا کرده است یکی از این اشکال معماری و راهها و ساخت پل هاست. در مناطق مختلف ایران پل های باستانی و قدیمی زیادی وجود دارد که از نظر تاریخی و گنج یابی و باستان شناسی اهمیت دارد برخی از این پل ها علاوه بر ارزش باستانی و تاریخی دارای گنج و زیرخاکی هم می باشند.
*****************************

منبع نوشته : http://antique-book-treasure.ir

بازدید : 727 views بار دسته بندی : علائم در باستان شناسی تاريخ : ۱۹ آذر ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.