آموزش باستان شناسی و عتیقه شناسی - تعبیر خواب -کانال تلگرام

» شایعه پیدا شدن گنج در فاروق مرودشت کشف بزرگترین گنج و زیرخاکی در ایران !اخبار باستان شناسی و آموزشی و کانال تلگرام تعبیر خواب دعا

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir شایعه پیدا شدن گنج در فاروق مرودشت کشف بزرگترین گنج و زیرخاکی در ایران ! را برای شما عزیزان قرار دادیم . چند هفته ای هست خبر شایعه و دروغین درباره پیدا شدن گنج و دفینه بزرگ و عظیم زیرزمینی در فاروق مرودشت در شبکه های اجتماعی و تلگرام در حال گردش است . ولی آیا خبر کشف و پیدا شدن گنج بزرگتر از گنجهای کشف تخت جمشید در فاروق مرودشت صحت دارد یا شایعه است؟ خبر پیدا شدن بزرگترین گنج و زیرخاکی در ایران در فاروش مرودشت یک شایعه بی اساس است و تصاویر و عکسهای این گنجینه و شهر زیرزمینی باستانی مربوط به کشور ترکیه و مصر میباشد . در این خبر امده است که آثار باستانی و مجسمه های از جنس طلا که در زیر زمین در هزاران سال پیش مخفی شده بودند و هم اکنون در فاروق مرودشت کشف و پیدا شده اند . در ادامه مطلب تصاویر و عکسهای گنجینه و دفینه و آثار باستانی و مجسمه های از جنس طلا که در شهر فاروق مرودشت پیدا شده است را مشاهده خواهید کرد .

شایعه پیدا شدن گنج در فاروق مرودشت کشف بزرگترین گنج و زیرخاکی در ایران !

شایعه پیدا شدن گنج در فاروق مرودشت کشف بزرگترین گنج و زیرخاکی در ایران !

شایعه پیدا شدن گنج در فاروق مرودشت کشف بزرگترین گنج و زیرخاکی در ایران,کشف گنجینه ای بزرگ در فاروق مرودشت,کشف گنج و دفینه های بزرگ در فاروق شهر مرودشت,ایا خبر پیدا شدن گنج و زیرخاکی د فاروق مرودشت واقعیت دارد؟,پیدا شدن گنج و دفینه در فاروق مرودشت صحت واقعیت دارد؟,شایعه خبر پیدا شدن و کشف گنج و زیرخاکی و مجسمه های طلا در فاروق مرودشت,پیدا شدن مجسمه های از جنس طلا و اثار باستانی در فاروق مرودشت,تصاویر و عکسهای پیدا شدن گنج دفینه زیرخاکی مجسمه طلا در فاروق مرودشت,دانلود فیلم و کلیپ پیدا شدن و کشف گنج و دفینه زیرزمینی در فاروق مرودشت,پیدا شدن گنجهای زیرزمینی مخفی شده در فاروق مرودشت,کشف مجسمه های طلا در شهر زیرزمینی باستانی در فاروق مرودشت,بزرگترین گنج و دفینه و عتیقه پیدا شده در ایران در فاروق مرودشت,کشف شهر باستانی و تونل تاریخی با گنج و دفینه و عتیقه زیاد در فاروق مرودشت

شایعه پیدا شدن گنج در فاروق مرودشت کشف بزرگترین گنج و زیرخاکی در ایران !

متن شایعه پیدا شدن گنج در فاروق مرودشت

” آقایون نیستید ببینید فاروق(استان فارس شهرستان مرودشت شهر فاروق) چه خبره بزرگترین گنج ایران دیروز اینجا پیدا شد انگار یه تخت جمشید دیگه هست ولی با این تفاوت که زیر زمین ساختنش … اینجا الان حکومت نظامیه و اصلا نمیذارن کسی نزدیک بشه که کسی بخواد عکس یا فیلمی بگیره …از تهرون و بقیه شهرها شاید نزدیک به صد تا ماشین اطلاعات با نیروهای ویژه اومدن اینجا … نمونه این شهر مخفی شده هیچ جای دنیا نیست …معبدی به اندازه یه زمین فوتبال زیر زمین کاملا بکر و دست نخورده با مجسمه هایی به طول ۳ الی ۵ متر عمدتا از طلا که تعجب همگان رو برانگیخته خوبیش اینه که تا الان هیچ تخریبی در اون صورت نگرفته و همه چی سر جای خودشه …همه جای دنیا آثار باستانی که زیر زمین مخفی باشن به مرور بر اتر فرسایش از بین میرن و اندک شواهدی فقط ازشون معلومه ولی اینجا در کمال ناباوری همه اشیاء سالم مونده البته مکان هم کاملا سرپوشیده هست و حتی حوض آبی که داخلش هست هنوز پر از آبه و این خیلی بینظیره نسبت به گفته های کارشناسان اینجا قدمت این مکان سترگ به ۷ هزار سال پیش برمیگرده که در نوع خودش کاملا استثنایی هست مختصات و مشخصات داخل رو  از دوست برادرم که خودش به عنوان کارشناس بومی منطقه وارد دهلیز و معبد زیر زمین شده متوجه شدم … حتما سعی میکنم به هر طریقی که شده عکسی از این مکان به دست بیارم و واست بفرستم تا ببینی که چه عظمتی به مدت ۷۰۰۰ سال اینجا مدفون بوده و دست نخورده تا الان باقی مونده … حتما خبررسانی کنید تا همه مردم ایران مطلع بشن بلکه‌ کاری صورت بپذیره که این هویت باارزش ملی ما چند ماه بعد سر از موزه های لندن و المان و فرانسه و روسیه سر در نیاره و تو خود ایران نزد خودمون باقی بمونه … “

پاسخ شایعه
۱٫ کشف چنین گنجینه ای صحت ندارد و هیچ گزارشی در این خصوص از منابع رسمی یا حتی غیر رسمی در دست نیست!۲٫ تصاویر منتشر شده در این رابطه، مربوط به یک شایعه دیگر و کشف گنجینه ای در مصر است که قبلا پاسخ داده ایم!. تصویر پلکان سنگی نیز متعلق به معبد باستانی “DOLICHES” در نزدیکی شهر “غازی آنتپ” در ترکیه است!. نویسنده مشخص نکرده اطلاعات دقیق و جزئیاتی که نیاز به بررسی و آزمایشات طولانی مدت دارند، چگونه توسط دوست برادرش که یک کارشناس محلی بوده، کشف شده است!۵٫ درخواست انتشار مطلب به منظور حفاظت از این گنجینه، طبق معمول یک عملیات روانی برای مخاطبان است تا این شایعه با القای حس بی اعتمادی به دستگاه های نام برده شده، انتشار گسترده تری بیابد

************************************

«گنج فاروق» از کجا آمد؟/ شرح ماجرا از زبان فرمانده یگان حفاظت استان فارس

یک پیرمرد ۱۰ سال پیش نقل قولی از «فاروق» کرد، اما مدعیانِ امروزی نتوانستند ادعایشان را ثابت کنند و افراد فرصت‌طلب، با روانه‌ کلیپ‌هایی از آثار جعلی، فضا را برای خود آماده می‌کنند.

 

با انتشار خبر «گنج کوروش» در فضای مجازی و انتشار آن در سطحی گسترده، بحث‌ها و حرف و نقل‌های زیادی در این زمینه مطرح شدند، هرچند از همان ابتدا سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی این قضیه، پس از بررسی کامل، احتمال وجود آن را رد کرد و حتی پس از گذشت حدود ۱۰ روز اعلام شد که مدعیان وجود این گنج پس از این که نتوانستند ادعای خود را ثابت کنند، تحویل قانون داده شدند، اما با وجود انتشار اخبار مختلف در رسانه‌ها و مطرح کردن قاعده‌های منطقی و علمی برای رد وجود چنین گنجی در روستای فاروق شهرستان مرودشت؛ بازهم هنوز عده‌ای هستند که معتقدند این «گنج» وجود دارد و در حال یغماست.

علیرضا، یکی از مخاطبان ایسنا، که پیام مشابهی با بیش از ده پیامِ دیگر مخاطبان خبرهای مربوط به «گنج کوروش» در ایسنا داشت، نوشته است؛ «دوست عزیز من فارس زندگی می‌کنم، دیروز رفتم و دیدم دورش پر از مأموران نیروی انتظامی بود که نمیذاشتن ببینیمش. اگه اونجا هیچی نیست، چرا بستید؟؟؟ میخواید اونارو به کی بفروشید؟؟»

شایعه «فاروق» ۱۰ سال پیش و با نقل‌قول یک پیرمرد آغاز شد

سرهنگ آیت‌الله عیدی‌پور، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی استان فارس که همراه با دو مدعی وجود چنین محوطه‌ای تاریخی منطقه‌ی فاروق را بررسی کرده است، نخست به ایسنا تاکید می‌کند که نباید نام آثار موجود در فیلم‌ها را «گنج فاروق» گذاشت، در شرایط کنونی ما به آن «سایت تاریخی» می‌گوئیم.

او ادامه می‌دهد: براساس صحبت‌های مدعیان این شایعه، ۱۰ سال پیش دو کارگر – مدعیان شایعه- از یک پیرمرد هشتاد ساله نقل‌قول‌هایی را شنیدند و هنوز این حرف‌ها در ذهن‌شان بود و با مطرح کردن آن‌ها باعث بروز این شایعه شدند.

وی با اشاره به این‌که برای نخستین‌بار در سوم آذرماه، این دو مدعی همراه با مسئولان یگان حفاظت میراث فرهنگی و کارشناسان به منطقه‌ای که مدعی بودند «سایت تاریخی» رفته و همه منطقه را بررسی کرده‌اند، اما هر دو مدعی استرس زیادی داشتند و یکی از آن‌ها وضعیت آشفته‌ و تعادل عادی نداشت، حتی آن دو در بررسی نخست موفق به پیدا کردن منطقه و به دست آوردن چیزی که ادعایش را داشتند، نشدند.

او با اشاره به صحبت‌های مطرح شده از سوی یکی از دو مدعیِ وجود چنین سایت تاریخی مبنی بر این که وی اهل دعانویسی نیز بوده است، ادامه می‌دهد: در مرحله دوم بررسی منطقه، یعنی دو روز پیش (یکشنبه ۲۱ آذر)، تعدادی از مسئولان میراث‌فرهنگی شهرستان به همراه نیروی اطلاعات با افراد مدعی به منطقه رفتند، اما هیچ نتیجه‌ای گرفته نشد و این‌که این بحث‌ها توهمات ذهنی این دو مدعی است، مسجل شد.

او در مورد اظهار نظرهای مختلف مخاطبان خبرهای این شایعه که هنوز معتقدند چنین «گنج یا سایتی تاریخی» وجود دارد و احتمالاتی که برای خروج آن‌ها از کشور مطرح می‌شود، توضیح می‌دهد: بعید می‌دانم که دست‌هایی در این زمینه پشت پرده باشد که بخواهد قضایا را به صورت دیگری رهبری کند یا آثاری را از کشور خارج کنند، معتقدم این موارد نیست، چون پس از انجام بررسی‌های کامل و به دست آوردن اطلاعات از منطقه، هیچکدام از آثار سطح‌الارضی توسط اشخاص مدعی پیدا نشدند و آن‌ها هرچه تلاش کردند نقطه‌ای را که مدعی وجودش بودند، به ما نشان دهند، نتوانستند.

افراد فرصت‌طلب، شاید اجناس تقلبی روانه بازار کنند

وی می‌گوید: نه تنها در حال حاضر بلکه در سال‌های گذشته و در فضای مجازی چنین تصاویری به طور دائم و با عنوان آثار تاریخی از دیگر شهرهای کشورمنتشر می‌شد اما براساس نظر کارشناسان تقلبی و جعلی بوده‌اند، این آثار نیز مشابه همان‌موارد هستند که شاید در میان‌شان چند اثر مصداق عینی داشته باشند، اما همه‌ی آنچه در فیلم‌ها نمایش داده می‌شود، جعلی است. نظر کارشناسان و باستان‌شناسان نیز همین است، چون این حجم از طلا در دوره‌های گذشته وجود نداشته است.

سرهنگ عیدی‌پور انتشار این فیلم‌ها در فضای مجازی را مربوط به افراد فرصت‌طلبی می‌داند که به هر دلیلی می‌خواهند در قالب این موضوعات مورد توجه باشند یا شاید اجناس تقلبی روانه بازار کنند.

او بیان می‌کند: «شاید تصور این باشد که کلیپ‌ها توسط این دو کارگرِ مدعی ساخته و پخش شده است، اما با توجه به شناخت و وضعیت فکری که از آن‌ها به دست آوردیم، شاید آن‌ها توانایی انجام این کار را نداشته‌اند و شاید عده‌ای سودجو از این حرف‌ها اقدام به ساخت و پخش این فیلم‌ها کرده‌اند، چون حتی یک غار کوچک را در آن منطقه ندیدیم.»

وی اضافه می‌کند: به نظر می‌رسد این اقدامات فقط در راستای ایجاد یک فرصت برای فریب افراد ساده‌لوح بوده، تا آن افراد سودجو با وارد کردن اجناس تقلبی خود به بازار بتوانند به راحتی آن‌ها را خرید و فروش کنند.

مدعیان به جرم نشر اکاذیب بازداشت شدند

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی و گردشگری استان فارس اظهار می‌کند: پس از به دست نیامدن هیچ نشانی از ادعاهای مطرح شده و انتشار گسترده این مطالب جعلی در سطح کشور و در فضای مجازی؛ مدعیان با شکایت اداره‌ی میراث فرهنگی استان فارس و با طرح دعوی نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، تحت دستور مقام قضایی، دو روز پیش بازداشت شدند.

وی تاکید می‌کند: با این وجود این پرونده همچنان از سوی در مراجع قضایی باز است و در دست پیگیری قانونی قرار دارد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند درخواست ایجاد مصوبه یا قانونی برای برخورد جدی‌تر با انتشار دهندگان این قبیل شایعه‌ها داشته باشد، می‌گوید: یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امکان تصویب هر قانونی را در این زمینه ندارد و باید از طریق مراجع ذی‌صلاح و با تائید نمایندگان مجلس و شواری نگهبان انجام شود.

درخواست برای بررسی جرایم میراث‌فرهنگی در دادگاه‌های ویژه

وی ادامه می‌دهد: یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی در رابطه با این گونه شایعات علیه میراث‌فرهنگی با شدت و حدت بیشتری برخورد می‌کند، همچنین از طرف فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تاکید شده که فرمانده‌هان استان‌های مختلف ما با مقامات قضایی استان‌ها صحبت کرده و طرحی را ارائه دهند که دادگاه‌های شعبات ویژه مخصوص رسیدگی به پرونده‌های جرایم علیه میراث فرهنگی و این نوع شایعات ایجاد شود وبه صورت تخصصی با این نوع اقداماتً برخوردهای جدی‌تر، قاطع‌تر و بازدارنده‌تر صورت گیرد.

اما جالب است که برخی از مخاطبان این خبرها نیز به جعلی و دروغین بودن این شایعات تاکید کرده‌اند؛ مانند این پیام. «محمود؛ جالب است بدانید که بنده این فیلم را حدود دو ماه ونیم پیش به عنوان کشف گنج در یکی از شهرهای آذربایجان شرقی روی تلگرام دیدم و با همان شعار که دولت خورد و برد و اندازه بودجه چند سال کشوراست و غیره اما مشخص بود که همه چیز جعلی و ساختگی است. تازه بعد از حدود دوماه اینبار با نام فاروق سردرآورد و آخرین ورژن آن هم به نام فاروج در جنوب استان کرمان داره برای این و ان فوروارد می‌شود!!»

 

بازدید : 63,227 views بار دسته بندی : باستان شناسی تاريخ : ۱۰ آذر ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

admin
omid
چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

یه همچین معبدی تو ترکیه وجود نداره

admin
محمد سجادیان
جمعه , ۱۲ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

خودتونو اذیت نکنید ..من بچه ی شهر سیدان هستم..بقل همین فاروق اینجل که والا چیزی نیست…مطمئن باشین شایعه هست!! یا حق

admin
مسلم
شنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

برو بابا زورتون گرفته آب کلی، دیگ کسی سیدون رو نمیشناسه کوچولو

admin
vahid
یکشنبه , ۲۸ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

شسیدونی چرا حسادت میکنی برو افتخار کن من بچه مرودشتم اما به فاروق افتخار میکنم .خدایی اینجا خبری نیس. ؟!؟ببال به پارس بودنت بگو هس

admin
ر
چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

اره والا باید هم بگن شایعه که بتونن یه دزدی بزرگی بکنن

admin
امین
پنج شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

این خبر واقعیت داره و شایعه نیست

admin
سبحان منش
پنج شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

با درود
چند روزی هست که متنی سراسر خزعبلات و توهمات ذهن بیمار عده ای شایعه پراکن با تیتر
(استان فارس شهرستان مرودشت روستای فاروق چ خبره) یا ((گنج عظمای فاروق)) در شبکه های همه گیر واتس آپ و تلگرام پخش شده به انضمام تصویری از یک گور دخمه با درب سنگ گرد که در باستانشناسی به Rolling Stone Tomb مشهور است.
در رد چنین ادعای واهی باید بگم که در ۷۰۰۰ سال پیش نه تنها مناطق فارس و فلات مرکزی ایران مسکونی نبوده بلکه دین و آیینی هم در آن وجود نداشته که مردم عامه بخواهند برایش معبدی به اندازه یک زمین فوتبال در زیر زمین بسازند. همچنین در این تاریخ ((هفت هزار سال)) نه دانش معماری وجود داشته و نه ابزار سنگ تراشی ؛ در این دوره مردمی که در بین النهرین و مصر میزیسته اند در حال یادگیری خشت زنی و سنگ چینی بوده اند. چ خاصه که بخواهند معبدی به بزرگی یک زمین فوتبال در جایگاه امروزی روستای بی اهمیت و دور افتاده مانند (( فاروق مرودشت )) بسازند که یاد آور هیچ باشد. ادعایی بی پایه و اساس و تو خالی و مسخره در مورد یک روستای بی اهمیت…..
حتی هخامنشیان با قلمروی برابر با بیش از نیمی از سرزمین های شناخته شده در زمان خود اقدام به ساخت چنین معبدی در این ابعاد((اندازه زمین فوتبال ۱۲۰ در ۹۱ متر)) سرسام آور نکرده اند حتی کاخ آپادانا که بزرگترین کاخ اداری در تمام جهان آن زمان بوده ۶۰ متر در ۶۰ متر بوده و بزرگترین سازه ی جهان باستان هرم خفره ۱۰۵ متر در ۱۰۵ متر است.
در مورد ادعای دروغین وجود مجسمه های ۵ متری طلا و زر باید گفت در ۷هزار سال پیش هنوز طلا کشف نشده بود و چیزی بعنوان طلا شناخته شده نبوده است.
هنر تندیس گری و استاندارد طلا نخستین بار در مصر و ان هم در حدود ۴ هزار سال پیش بوجود آمد.
هندی‌ها اولین بار در كتاب مقدسشان (۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح) به طلا اشاره كرده‌اند.

قدیمی‌ترین معدن طلا (۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح) در بین‌النهرین، در خاورمیانه و مربوط به سومریان بوده‌است.

یافته‌ها نشان می‌دهد بین سال‌های ۲۶۵۴ تا ۲۶۸۵ قبل از میلاد در آبیدوس (Abydos) و نگده (Nagada) مصر،زرگری مرسوم بوده‌است. 

این زمان به پیش از تاریخ استفاده از نقره برمی‌گردد. 

در این زمان استفاده از طلا در جواهرسازی و تزئینات، بجز برای فرعونیان،خانواده آن‌ها، كاهنین و مقامات بلند پایه ممنوع بود. 

براساس اطلاعات محلی در مصر، طلا برای اولین بار در نیل آبی و معادن خاص گزارش شده كه به سال ۲۲۰۰ قبل از میلاد برمی‌گردد (O.Medenbach,H.Wilk1986).

گنجینه‌های فوق‌العاده یافت شده در مقبره فرعون توتانخامون (TutanKhamun) كه در سال۱۳۵۰ قبل از میلاد دفن شده، شاهدی بر استانداردهای بالای زرگری در مصر است.
در فلات ایران نخستین بار طلا توسط مادها بکار گرفته شد که حدود ۳ هزار سال پیش است.
اما
نکته قابل تامل در مورد وزن مجسمه های طلای دروغین ۵ متری این است که اگر این تندیس ها با در نظر گرفتن نسبت طلایی یا Golden ratio به زبان ساده میشود «نسبت بخش بزرگتر به بخش کوچکتر، برابر با نسبت کل به بخش بزرگتر» که تمام تندیس گرها ان را رعایت کرده اند تا تندیس ها پابرجا و استوار بمانند و همچنین وزن مخصوص و چگالی عنصر طلا حدود “”۱۴ هزار”” کیلو گرم خواهد بود که برای استخراج ان به نسبت نیم گرم طلا در هر هزار کیلو گرم خاک معدن عددی بدست میاد برابر با ((۱۴۰۰۰×۱۰۰۰×۱۰۰۰×۵٫)) برای هر مجسمه ی خیالی روستای بی اهمیت در هفت هزار سال پیش که با هیچ عقل سلیمی قابل درک نیست…
به زبان ساده برای هر “کیلو گرم طلا” احتیاج به پالایش دوهزارتن یا دو میلیون کیلو گرم خاک معدنی است حال این عدد رو برای هر تندیس ضرب در ۱۴۰۰۰ کنید تا متوجه شوید که این فرد متوهم چه شایعه ای غیر قابل درکی را منتشر کرده است.
در نهایت از تمام دوستان و ایران دوستان و مردم خواهشمندم قبل از دامن زدن به چنین توهمات و شایعاتی در مورد مکان ها و روستاهای بی اهمیت کمی بیاندیشند…
در ادامه چندین عکس از گورهای درب گرد سنگی از سرزمین اسرائیل میبینید ….
با سپاس
پرفسور اردشیر عمادی باستانشناس
۸ آذر ماه

admin
ایرانی
پنج شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

در پاسخ شما باید بگم قدمت فاروق بیش از ۷۰۰۰ سال است
با یه سرچ توی اینترنت پی خواهید برد
https://fa.m.wikipedia.org/wiki/فاروق_(شهر)
همین کافیه تا ادعای کذب بودن از طرف شما زیر سوال بره
خواه ناخواه این گنج وجود داره، و احتمال پیدا شدنش هم هست
رسانه ها متاسفانه هیچوقت واقعیت رو منعکس نمیکنن
مردم به هوش باشید، به لطف شبکه های اجتماعی روز به روز چشم و گوش مردم بازتر میشه

admin
ناشناس
جمعه , ۱۲ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

به لطف شبکه های مجازی مردم هر دروغی رو باور می کنن

admin
vahid
چهارشنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

دروغ چیه من خودم بچه مرودشتم با چشای خودم دیدم و اونج رفتم عطمت ایران اونجا خابیده

admin
یعقوب ایزدی
جمعه , ۱۲ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

این آقا در سایت های مختلف با اسامی گوناگون(پروفسور عمادی-مختاری و …) متن بالا را قرار می دهد.این آقا یا احتمالا یا در این زمینه تخصصی ندارند یا با فاروق آشنایی ندارند. ادبیات به کار رفته در نوشتار فوق نشان از نه تحلیل علمی بلکه حاکی از بغض و کینه ورزی است.آثار به جا مانده از قلعه فاروق که در سال ۱۳۸۴ به ثبت ملی رسیده نشان از قدمت ۷۰۰۰ ساله فاروق می دهد. در آینده از فاروق بیشتر خواهید شنید ……

admin
مهرا هاشمی
چهارشنبه , ۱۷ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

آقای یعبوب ایزدی از کرج بنده پروفسور هاشمی هستم در پیج شخصی این مسئله را پیگیری می کنم

admin
کاسپی
جمعه , ۱ بهمن ۱۳۹۵
پاسخ دهید

اردشیر جان شما چرا فقط به جمله ۷۰۰۰ سال پیش گیر دادی شاید اون بابایی که خبرو گفته به اندازه شما تاریخ نخونده. ولی هیچکس نمیتونه مدعی کذب بودن کلیپ اثلی که اون ایرانی با غیرت گرفته و اسکناس دو هزار تومانی ایرانی را هم برای تایید اینکه ویدئو در ایران بوده، بشود. مگه کلیپ رو ندیدی؟!

admin
Farnoosh
پنج شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

واقعا چیزی پیدا شده ولی تمام عکسا دروغه و هنوز مسئولان محترم میراث فرهنگی از اون بازدید نکردن پس لطفا شایعات بی اساس رو باور نکنید و بدون تحقیق هم یه اثار باستانی رو تکذیب نکنید

admin
سعید
پنج شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

البته در این مورد شکی نیست که هر گنجی تو مملکت پیدا بشه رژیم حاکم بر ایران با تدابیر شدید امنیتی اون رو تصاحب میکنه و چند ماه بعد سر از موزه های مختلف دنیا در میاره.علت این همه مخفی کاری هم اطلاع نداشتن ملت از میزان و مقدار و ارزش آثار کشف شده هست.کاری که بارها در طول ۳۸ سال حکومت خودشون انجام دادن. دولت و رژیم به اندازه کافی با دزدیها و اختلاسها و زندانی کردنهای ناحق و کشتار و غیره بی آبرو و بی اعتبار بوده.نیازی نیست این مدلی حمایت کنید ازشون. البته چیزی که نوشتم در مورد شایعه اخیر نیست.هر گنجی که کشف شده به چنین بلایی دچار شده. فقط دو مورد از این وقایع رو زمانی که هنوز چیزی به نام موبایل و اینترنت بین مردم رایج نبود مشاهده کرده بودیم و به جرأت میگم شاید الان کمتر از ۱۰ نفر خبر داشته باشن و یادشون مونده باشه.البته اگر خیلیهاشون بعد از ۲۰ سال در قید حیات باشن.

admin
ناشناس
جمعه , ۱۲ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

تا جایی که من میدونم بیشترین دزدی ها از اثار ملی قبل از انقلاب بوده

admin
از اهالی فاروق
پنج شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

سلام
من از اهالی فاروق هستم .
این جا هر روز از میراث فرهنگی و پلیس آگاهی میان و این جا هستن ، اگر چیزی نبود این همه نظارت و مسول برای چی میومدن این جا!!!!

admin
شروین
پنج شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

هر که میگه دروغه الکی میگع واقعا وجود دارهالان چند روزه ۳۰۰ تا پلیس تو فاروقه و نه کم میشن نه زیاد انگار منتطقه نظامی بزرگ ترین گنج ایران همونجاستذبه اندازه یه زمین فوتبال پر از گنج .. راستی این عکسا هم واقعیه

admin
ساسان
جمعه , ۱۲ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

سلام
انشا.. که شایعه باشد ولی اگر درست بود ، امیدوارم مسئولین ترتیبی اتخاذ نمایند که فرهنگ غنی ایرانی مورد بازدید همگان قرار گیرد وباعث افتخار ما شود
به امید رسیدن به روزهای پر افتخار ایرانی

admin
جواد
جمعه , ۱۲ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

من با دوستم در مرودشت تماس گرفتم و اینکه پلیس در فاروق همه جا رو بسته و مث حکومت نظامیه واقعیته. اگه دروغه چرا همه اونجا ریختن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

admin
حسامی
جمعه , ۱۲ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

سلام چرا میگید دروغه عین واقعیت ميخوان اينو هم مثل بقیه اموال کشور هاپولی کنن من فيلم از نزدیک گرفته شده اش رو دیدم

admin
محمدرضا
شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

باسلام، واقعا متاسفم برای مملکتی که به دست یه مشت از خدا بی خبر اداره میشه ، کلیپ واقعی معبد امروز بدستم رسید اون شخصی که این کلیپ رو گرفته از کار برکنار شده و شاید به قیمت جانش هم تموم بشه ولی درود به شرفش، واقعا ایران قدیم مجسمه هاش دیدن داره این دوستمون موقع فیلم برداری دوتا اسکناس پنج هزاری هم کنار مجسمه ها میذاره که فردا نگن این مال ترکیه بود ویا مال مصر هست.بعله واقعا جای تاسف داره

admin
هیچکس
شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

خبر ندارید بدبخت ها فیلمش اومد بیرون شایعه کجا بود پول ایرانی گداشته کنارش …. برید خودتون رو گول بزنید

admin
علی
شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

متن شایعه نیست کلیپ پخش شده جدیدی وجود دارد که همه این کلیپ های که برای رد گم کنی ارسال شده رو تکذیب میکند در کلیپ های جدید کاملا این شهر زیر زمینی را نشان میدهد .

پس از تکذیب کشف شهر فاروق توسط میراث فرهنگی استان یه آدم باشرف پیدا شد و بابه خطر انداختن شغل و حتی جانش این فیلم رو گرفته و پخش کرده. به مجسمه های هخامنشی وسکه ها وریتون ها دقت کنید. اسکناس هم گذاشته کنارش که نگن مال کشور دیگست. درود به شرفش. و شرم بر آقای سعید صفرزاده مسول اداره میراث فرهنگی استان

admin
parsi
شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

فیلمشم رسید.دروغ تا چه حد!ننگ بر شما که واقعیت های غیر قابل انکا رو به شایعه تبدیل میکنید

admin
دبیر تاریخ
شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها . من امروز فیلمش را دیدم تمامی سردیسها و ریتونها ومجسمه های بز و ….. کاملا متعلق به دوره ی هخامنشی است و شبیه به شاهان هخامنشی در بیستون و نقش رستم . چه چیزی را می خواهید پنهان کنید . تشت رسواییتان از بام افتاده

admin
ب
شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

خاك بر سرت تو پرتوفوسولم نيستي ايرانيا نميدونستن طلا چيه ؟
لابد ميگي تمدن كشف شده در جيرفت كرمان هم دروغه

admin
ایمان
یکشنبه , ۱۴ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

ملت خوشبختانه بیدارو هوشیار شدند و به شکرانه خدا با داشتن و فراگیرشدن دنیای مجازی امروزه همه آگاه هستند.
دراینباره نمیتونید مردم رو بیشعور و احمق فرض کرد و این رو تکذیب کرد.
البته این عکسها و فقلمهایی که چند روز پیش از شنبه ۱۳ آذرماه پخش شده بودند مربوط به گنجینه ای در مصر و در دره فراعنه میباشد
اما یک انسان از خود گذشته و وطن پرستی واقعی با در نظر گرفتن خطرات اینکار اقدام به فیلم برداری و ضبط این گنجینه منحصربه فرد نموده و ان را در شبکه های اجتماعی بر روی اینترنت قرار داده.
فیلم واقعی این گنجینه عظیم واقعی در تاریکی مطلق و با یک چراق قوه تهیه شده و دو اسکناس دوهزار تومانی و پانصد تومانی به نشانه اینکه این فیلم در ایران و به تازگی گرفته شده در تصویر وجود دارد.
در رد این دروغ که برخی ها این فیلم و کشفیات داخل ان را جعلی و ساختگی میدانند باید گفت که هیچ فرد عاقلی انقدر طلا و جواهرات را تبدیل به اثار جعلی نمیکند چون فروش اثاری با این عظمت راحت نیست و به راحتی قابل شناسایی میباشد.
امیدوارم مردم سریعا اقدام کنند و با یک حرکت دسته جمعی خواهان نمایش فوری این آثار باستانی زیبا و تاریخی در موزه های کشور بعد از بررسی و جابجایی انها بشوند.تا همگان از این آثار زیبا لذت ببرند و به ایران و تمدن قدیمی و تاریخی ان در جهان ببالیم.
اینبار نمیشود این گنجینه عظیم را به راحتی سربه نیست کرد چون همگان از وجود ان باخبر شده اند.

در ضمن این ویدیو در نزدیک به ۷ دقیقه فیلم برداری شده .
امیدوارم شاهد این نباشیم که این گنجینه روزی در موزه های کشورهای عربی و بیهویت یا در کشورهای غربی به نمایش گذاشته شوند .
با ارزوی دیدن این تمدن به زودی در موزه ملی

admin
ابراهیم
یکشنبه , ۱۴ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

اگر چنین چیزی صحت داشته باشد که ندارد، تاریخ سرزمین ایران زیر سوال خواهد رفت، چون تمامی این مجسمه ها ( انسان و حیوانات ) مربوط به مصر باستان است، اگر این مجسمه ها توسط ایرانیها در تاریخ گذشته ساخته شده پس مصریها اینجا حکومت میکرده اند و تاریخ هخامنشیها و بقیه زیر سوال خواهد رفت.

admin
اراد
یکشنبه , ۱۴ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

با سلام یه زحمت بکشید تو آپارات بزنید گنج پیدا شده در فاروق یه فیلم ۶ دقیقه ای برات میره که طرف فیلم بردار یه اسکناس ۵۰۰ تومانی و ۲۰۰۰ تومانی گذاشته تا کسی نتونه به واسه ایران نیست بعد بگید شایعه است عزیزان

admin
روسیاه کننده مسیولان
یکشنبه , ۱۴ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

ماه اگه یه شبه پیدا نشه دو شبه عالم گیر میشه شاید هم خواست خدا بود تا با انتشار فیلم واقعی با اسکناس دو هزار و پانصد تومانی بیشتر رسوا و روسیاه بشن

admin
Mojtaba
یکشنبه , ۱۴ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

من بچه مرو دشتم همه چی حقیقت داره من رفتم ب چشم خودم دیدم

admin
سروش
یکشنبه , ۱۴ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

پیدا شدن یا نشدن رو نمی دونم ولی فیلمی که من دیدم مال ایران بود ، چون خط مصری ها هیروگلیف بود و این خط تو فیلم خط میخی بود که خط میخی مال ایرانیها بوده و مجسمه ها مال دوران هخامنشیه

admin
فرامرز
دوشنبه , ۱۵ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

اون عکسهایی که اول پخش شده بود جعلی بود. یه تعدادیش که مشخص بود مال مصره. اون پله ها و درب دایره ای هم مال DULUK توی ترکیه هست: http://www.gaziantebim.com/index.php/2016/10/01/duluk-doliches/
ولی در مورد فیلمی که با چراغ قوه گرفته شده و اسکناسهای ایرانی توش هست باید مسوولین توضیح بدن. تو فیلم به اندازه کافی روی همه چیز مکث کرده. آیا کارشناسان مجسمه ها رو نمیشناسند؟ اون خط میخی رو حتماً میشه ترجمه کرد.

admin
علی
سه شنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

بنده هم فیلم مربوطه رو دیدم و از آنجائی مطالعاتی در باستان شناسی دارم تمام اشیاء دیده شده در فیلم مربوط به ایران باستان میباشد شک نکنید .

admin
امیر
سه شنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

من فیلمشو دیدم ایرانیم خرف میزنه اسکناس ایرانیم نشون میده

admin
احسان
سه شنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

آقا اگه واقعیت داره یکی فیلم یا عکسی که پلیسا یا مردم اونجا جمع شدن رو نشون بده بقیه هم بدونن کاملا واقعیه.الان یکی تکذیب میکنه یکی میگه واقعیه.چندتا عکس و فیلم از تجمع پلیسا یا مردم پخش کنین خیالمون راحت شه.من خودم بچه شیرازم تازه شنیدم

admin
محسن
سه شنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

آقا کاملا واقعیت داره دولت میخواد بگه شایعه هست ک پولشو بکنه تو جیبه خودش کاااااااملا واقعییییی بقران واقعی هستش

admin
ناشناس
چهارشنبه , ۱۷ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

عین واقعیت این سایت ها که میگن دروغه دستشون با دوسنانی که بالا میکشن تو یه کاسه هستش اخه تا کی باید حق این مردم ضایع بشه تا کی سکوت تا کی………

admin
Farnoosh
چهارشنبه , ۱۷ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

من قبلا گفتم بازم میگم ک واقعیت داره من خودم بچه این کوه ها هستم بچه خود فاروقم ما میدونیم اینجا چه خبره حکومت نظامی هم نیس ولی پلیس زیاد وایساده ضمنا اگه برای طوره هخامنشیه ک میشه ۲۵۰۰سال پیش ۷۰۰۰سال پیش ک اریایی ها هم هنوز نیومده بودن تو ایران فقط بومیا بودن اهالی سیدان هم لطفا حسادت نکنید

admin
زارع
شنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

آخرشو خوب اومدی

admin
ناشنااااااس
چهارشنبه , ۱۷ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

من یکی از فیلماشو دیدم کف شبانه مخفی گرفته بود و حتی داخل فیلم چندتا پول ایرانی پانصد تومنی اینا نشون داد تا شایعه بودن این گنج رو تکذیب کنه این گنج راسته و هست خودتونو خسته نکنید حقیقت داره

admin
...................
چهارشنبه , ۱۷ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

اقا من هر سایتی میرم میبینم دیدم این اقا نظر داده ولی هردفعه بایه اسم نظر خودشو به ثبت رسونده یکم یه ادبیات قشنگی به کار برده اخرشم زیرش نوشته پرفسور تاهمه حرفشو باور کنن

admin
علی
پنج شنبه , ۱۸ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

سلام
حقیقت داره من تو یه گروه واتساپ دوتا عکس از تجمع مردم و ماشین میراث فرهنگی دارم
که نشون میده حقیقت داره و فقط میخوان سرمردم ایران رو شیره بمالن و ایشون کنن گنجینه رو

admin
احسان
جمعه , ۱۹ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

سلام.آقا اگه کسی عکس یا فیلمی از منطقه داره به شماره ۰۹۳۹۷۱۰۳۷۳۲ تو واتس آپ یا تلگرام بفرسته

admin
زارع
شنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۵
پاسخ دهید

به نظر من متن رو تصحیح کنید چون به زودی که واقعیت مشخص بشه شرمنده میشید این یک حقیقته و کسانی که تکذیب می کنن پشیمان می شوند

admin
مسن
چهارشنبه , ۸ دی ۱۳۹۵
پاسخ دهید

سلام من جناب آقای پروفسر دکتر مهندس هستم.
اولندش که شهرستون مرودشت یکی از قدیم ترین مناطق سکونت و تمدن هست و آثار دوره ی عیلام مثل نقل و نبات ریخته اونجا .فاروق هم یکی از روستاهای مرودشته که باغهای انار زیبایی داره .مردم فاروق یه کمی ناسیونالیست هستن و خیلی دوست دارن فاروق شهر باشه حالا چه فرقی میکنه …شهر یا روستا . اگر مردم ایران یه کمی سواد داشتن البته نه به اندازه ی من که پروفسور دکتر مهندس خلبان بازیگر فوق لیسانسی ها هستم ولی یه کم اطلاعات عمومی بد نیست آخه هفت هزار سال پیش کوروش بزرگ کجا بوده .۷ هزار سال پیش هنوز تمدنها خیلی ابتدایی بودن بعدشم این مجسمه ها رو اگه نشون بچه هم بدی میفهمه که مال مصر هست نه ایران .البته من که ندیدم شایدم یه چیزکی بوده که بچه های فاروق میگویند چیزها شایدم هیچی نبوده و فقط میخواستن روستا رو معروف کنن.کسی چه میدونه.بعدشم اینقدر دزدی تو این مملکت عادی شده که تعجبی نداره آثار باستانی از ایران خارج بشه.وقتی میلیارد میلیارد پول اختلاس میشه و بعدشم بابا فرار میکنه میره خارج کسی هم نیست بگه بالای چشماتون ابرو هست این که چیزی نیست.فقط کاش مردم اطلاعات و فهم وکتاب خونیشون رو میبردن بالا تا فوری با همچین خبرهای بچه گونه ای هول و ولا برشون نداره.
با تشکر دکترررررررر پروفسور مهندس جناب آقای بوووووووق .
ولی اگه چیزی باشه و دولت دزدیده باشدش باید گفت تف به شرفی که نداری دزد ایران ویران کن.