آموزش باستان شناسی و عتیقه شناسی - تعبیر خواب -کانال تلگرام

» نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانهاخبار باستان شناسی و آموزشی و کانال تلگرام تعبیر خواب دعا

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه را برای شما عزیزان قرار دادیم . معنی و مفهوم علامت و نماد حیوانات اهو و گوزن و غزال در گنج یابی و دفینه یابی + تصاویر و عکسهای نشانه و علائم آهو گوزن و غزال حکاکی شده بر روی سنگ + تفسیر و کارشناسی نشانه و نماد اهو و گوزن و غزال + رمزیابی و رمزگشایی محل و مکان دقیق گنج و دفینه علائم و اثار و نشانه و نماد غزال و گوزن و آهو در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد ./

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه,معنی و مفهوم نماد گوزن و آهو در گنج و دفینه یابی,علائم و نشانه های گوزن و آهو در گنج یابی و دفینه یابی,کارشناسی و تفسیر علامت و نماد گوزن و آهو در گنج و دفینه یابی,تصاویر و عکسهای نماد و نشانه گوزن و آهو در گنج و دفینه یابی,آیا نماد و علامت گوزن و آهو نشانه گنج و دفینه و عتیقه است؟,کارشناسی و رمزگشایی محل و مکان گنج و دفینه و زیرخاکی نماد گوزن و آهو,نماد و نشانه گوزن حکاکی شده بر روی سنگ و صخره,نقاشی و کنده کاری علامت و نماد حیوان گوزن و آهو روی سنگ و صخره

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نماد آهو و غزال و گوزن در گنج یابی و دفینه یابی و کارشناسی علائم و نشانه

نظر اول : در قبل تاریخ و در طول آن همیشه آهو نقش مهمی در زندگی انسان ها داشته است.  
آهو با شاخ هایش شناخته می شود. این نشانه به یک مخزن یا پناهگاه اشاره دارد. گاها به جاهای پرپیچ وخم نیز اشاره دارد. نقش آهو روی سنگ قبر نیز میتواند باشد. گاها نیز نماد برکت بوده  است. اگر نقش یا حکاکی یا تندیس آهو شاخ داشته باشد، ممکن است نمایانگر دفینه یک راهزن باشد. جهت دیدش و شکل پاهایش خیلی مهم بوده و ممکن است به یک ابزار الکترونیکی نیاز داشته باشیم.
نظر دوم : نماد دینداری می باشد. رهبری، پیروزی، تفریح و مردانگی را معنی می دهد. نقش آهو و یا تندیس آن نشانه قبر زن نیز می باشد.  
در مبحث دفینه نیز می گویند که به غار زیر زمینی و یا البیرنت نیز اشاره دارد. ممکن است پول را مستقیما نشان ندهد. اما از آنجایی که ممکن است مزار زن نیز باشد می تواند به قبر تابوتی نیز اشاره کند. در کنار مزار و یا داخل آن ممکن هدایایی وجود داشته باشد.
نظر سوم : نشانه آهو معموال در قله کوه ها و یا نقطه شروع تپه ها نقش شده است. از جایی که نشانه آهو حکاکی شده تا نوک قله کوه همه جا را باید بخوبی بررسی نماییم ، سر آهو، شاخ هایش و پاهایش می توانند جهت را نشان بدهند.
گوزن : انسانی که این نقش را ایجاد کرده از منطق خودش استفاده کرده است. گوزن نیز بر خلاف آهو در دره ها و یا کنار رودخانه ها مشاهده شده است. رد پاهای گوزن جهت را نشان می دهد. اگر گوزن تنها باشد دفینه در جهت نگاهش و نزدیک است. باید به تخته سنگ ها با رنگ متفاوت، بلوکهای صاف تخته سنگ، تخته سنگ های متفاوت درون دره ها با دقت نگاه کرد و اطراف باید به خوبی بررسی شود. دفینه اش در مکان خیلی ساده ایی بوده و کار کمی میخواهد.
نظر چهارم : در افسانه قدیم یونان الهه ماه و شکار می باشد. علاوه بر اینکه در زمینه های مختلفی استفاده می شده است ، ولی اگر در یک سنگ ثابت نباشد به هدف زینتی و یا دینی بوده است.
۱ -آهوی لنگان : دفینه اش در مسیری است که از طرف بالای نشانه می گذرد. فاصله اش با آهو  
۲۱ قدم است، در مسیر راه بالایی بوده و دفینه اش در داخل سنگ کاشته شده می باشد
همچنین : در نزدیکی سنگ کاشته شده غار نیز یافته شده، در مقابل غار ایستاده و در حالی که به غار نگاه میکردند،دست چپ را بلند کرده و وقتی دستشان را به بیرون غار گذاشته اند، از جایی که دست برخورد کرده، از چیزی مثل صندوق سنگی نیز پول درآورده اند.  
۲ -آهویی )گوزن( که تمامی اعضایش کامل است: در یک تخته سنگ آهو یافته اند و در جهت  
نگاهش در ۹۰ متری در یک تخته سنگ نقش شکارچی یافته اند، در نقطه مرکز آهو و شکارچی یعنی ۴۵ متری نشانه دفینه را برداشته اند.

گوزن به اعضای خانوادهٔ گوزنیان (Cervidae) در راستهٔ جفت‌سمان گفته می‌شود. آن‌ها حدود ۲۷ تا ۲۸ میلیون سال پیش از گاوسانان جدا شدند و اکنون حداقل ۹۰ گونه زنده از آن‌ها در نقاط مختلف دنیا زندگی می‌کنند. جنس نر تمام گونه‌های گوزن به جز گوزن آبی شاخ دارد اما در بیشتر گونه‌ها جنس ماده شاخ ندارد. شاخ گوزن‌ها تفاوت مهمی با سایر حیوانات شاخ‌دار مثل گاوسانان و کرگدن‌ها دارد. شاخ آن‌ها دائمی نیست و هر سال می‌افتد و به جایش شاخ جدیدی می‌روید. گوزن مشک در واقع به خانواده گوزن‌ها تعلق ندارد و عضو خانواده مستقلی به نام Moschidae است که به گاوسانان کمی نزدیکتر است تا به گوزن‌ها.

ویژگی‌ها

گوزن‌ها شامهٔ بسیار قوی ای دارند به طوریکه از چند صد متری می‌توانند به وجود دشمن پی ببرند.

گوزن‌ها پرش‌های بلندی دارند که حتی می‌توانند به ارتفاع ۲ ،۳ متر و طول ۶٬۷ متر بپرند

**************************
آهو یا غزال شامل گونه‌های زیادی از بزکوهی و سرده غزال است و یا در گذشته چنین در نظر گرفته می‌شد. آهوها به عنوان جانورانی چابک شناخته می‌شوند. آن‌ها می‌توانند ناگهانی سرعت خود را به ۹۷ کیلومتر یا ۶۰ مایل در ساعت برساند و یا هنگام دویدن سرعت خود را در ۴۸ کیلومتر (۳۰ مایل) در ساعت نگه دارد. غزال‌ها بیشتر در صحراها، مرغزارها (زمین‌های چمن) و ساوانای آفریقا، جنوب غرب آسیا، آسیای میانه و شبه‌قاره هند دیده می‌شوند. این جانور بیشتر به صورت گله‌ای زندگی می‌کنند و از گیاهان نرم و لطیف و برگ‌ها می‌خورد و کمتر به گیاهان خشن رو می‌آورد.

غزال‌ها اندام به نسبت کوچکی دارند. بلندی بیشتر آن‌ها تا شانه، میان ۶۱ تا ۱۱۰ سانتی متر (۲ تا ۳٫۵ پا) است و رنگ آن‌ها قهوه‌ای مایل به زرد است.

واژهٔ Gazelle یا غزال در ریشهٔ عربی است که نخستین بار وارد زبان فرانسوی میانه و سپس در نزدیکی‌های سال ۱۶۰۰ از فرانسوی وارد انگلیسی شد. مردمان عرب به صورت سنّتی به شکار آهو می‌رفتند. این جانور در ادبیات عرب نماد زیبایی زنان بوده‌است. برخی زبان شناسان بر این باورند که واژهٔ غزل که گونه‌ای شعر در ادبیات عاشقانه‌است بیشتر به دلیل همانندسازی زیبایی معشوق و آهو به یکدیگر، این چنین نامگذاری شده‌است. در داستان‌ها گفته می‌شود که خلیفه عبدالملک مروان (۶۴۶ تا ۷۰۵) یک بار یک آهو را به دلیل شباهتش به معشوقش آزاد کرده‌است.

گونه‌ها

غزال‌ها در سه سرده طبقه‌بندی می شوند.

    سرده Gazella
        غزال کوویه, G. cuvieri
        جبیر, G. dorcas
        آهوی گواتردار ایرانی, G. subgutturosa
        جبیر or Indian gazelle, G. bennettii
        آهوی کوهی, G. gazella
        غزال شاخ‌باریک, G. leptoceros
        Speke’s gazelle, G. spekei
        غزال ارلانگر, G. erlangeri
    سرده Eudorcas
        غزال مونگالا, E. albonotata
        Red-fronted gazelle, E. rufifrons
        آهوی تامسون, E. thomsoni
    سرده Nanger
        غزال ابلق, N. dama
        Grant’s gazelle, N. granti
        Soemmerring’s gazelle, N. soemmerringii

بازدید : 1,395 views بار دسته بندی : علائم در باستان شناسی ، نماد حیوانات در باستان شناسی تاريخ : ۳ آذر ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،