آموزش باستان شناسی و عتیقه شناسی - تعبیر خواب -کانال تلگرام

» ماجرای حفاری غیرمجاز در زیر مسجد قدیمی برای پیدا کردن گنج و دفینه و طلا و جواهراتاخبار باستان شناسی و آموزشی و کانال تلگرام تعبیر خواب دعا

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir ماجرای حفاری غیرمجاز در زیر مسجد قدیمی برای پیدا کردن گنج و دفینه و طلا و جواهرات را برای شما عزیزان قرار دادیم . داستان خونین از حفاری در زیر مسجدی قدیمی برای پیدا کردن و یافتن گنجها و دفینه ها و عتیقه های قدیمی میباشد که در حین این حفاری و وجود گاز داخل مکان حفاری و انفجار به وحود آمده چند نفر از جویندگان گنج جان خود را از دست میدهند .

ماجرای حفاری غیرمجاز در زیر مسجد قدیمی برای پیدا کردن گنج و دفینه و طلا و جواهرات

ماجرای حفاری غیرمجاز در زیر مسجد قدیمی برای پیدا کردن گنج و دفینه و طلا و جواهرات

ماجرای حفاری غیرمجاز در زیر مسجد قدیمی برای پیدا کردن گنج و دفینه و طلا و جواهرات,گنج یابی و دفینه یابی در زیر مسجد,جویندگان و کاوشگران گنج در زیر مسجد,انفجار در چاه پر از گاز و کشته شدن کاوشگران گنج و دفینه,حفاری غیر مجاز در زیر مسجد قدیمی برای پیدا کردن گنج و دفینه,پیدا کردن و یافتن طلا و جواهرات قدیمی در زیر مسجد قدیمی,کشته شدن و مرگ جویندگان گنج در زیر مسجد,نقشه و نسخه گنج در زیر مسجدی قدیمی,حفاری و کندن غیرمجاز برای پیدا کردن گنج و دفینه و عتیقه و طلا و جواهرات

ماجرای حفاری غیرمجاز در زیر مسجد قدیمی برای پیدا کردن گنج و دفینه و طلا و جواهرات

هشت نفر بودند که در یک روز گرم آفتابی دور هم جمع شده و تصمیم می گیرند بر اساس نقشه گنجی که دارند به نحوی وارد زیر زمین مسجد و گورستان شهر شده تا اگر طلا و جواهری در آن مدفون است استخراج کنند.

طمع دزدان ادامه داشت و در ۴ تیرماه ۱۳۹۰ سارقان مینودشتی وارد خانه ای قدیمی در نزدیکی مسجد جامع گلستان می شوند و با تاریک شدن هوا شروع به حفاری می کنند. در میان این حفاری بوی بدی از داخل چاهی که کنده بودند به مشام می رسد. یکی از سارقان که جوانی ۲۹ ساله به نام س-پ بود مشکی خشک روشن می کند تا هوا کمی معطر شود و آن را داخل چاه می اندازد.

مشک روشن ابتدا موهای یکی از سارقان که در چاه حفر شده رفته بود را سوزانده و به دلیل گاز جمع شده در محیط انفجاری رخ می دهد. قدرت انفجار به نحوی بود که هم شیشه ها خرد شد و هم همه همسایگان متوجه شدند و متاسفانه ۳ نفر از سارقان در دم کشته شده و اجساد آنها به کلی می سوزد.

در گزارش آتس نشانی آمده است که انفجار به دلیل روشن شدن مشک و گاز اکسید گوگرد با برخی گازهای دیگر در چاه بوده است.

حالا در این پرونده دزدان مقبره یا همان جویندگان گنج در زندان بوده و جوان ۲۹ ساله به دلیل قتل شبه عمد و اتفاق قتل در ماه حرام باید ۶۰۰ میلیون تومان دیه پرداخت کند. از این مقدار ۳۰۰ میلیون تومان توسط ستاد دیه گذشت گرفته شده و ۱۵۰ میلیون تومان هم وام اخذ شده و در انتظار کمک خیرین است تا بتواند بعد از ۳ سال حبس، در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۴ آزاد شود.

بازدید : 598 views بار دسته بندی : اخبار میراث فرهنگی ، انواع خطرات جانی برای کاوشگران در باستان شناسی تاريخ : ۲ آذر ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.