آموزش باستان شناسی و عتیقه شناسی - تعبیر خواب -کانال تلگرام

» قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکساخبار باستان شناسی و آموزشی و کانال تلگرام تعبیر خواب دعا

در این پست از سایت بزرگ تاریخی و باستان شناسی antique-book-treasure.ir قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس را برای شما عزیزان قرار دادیم . در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از قبرستان ها و زیارتگاه مرموز و اسرارآمیز در ایران با نام قبرستان خالد نبی آشنا کنیم . در این قبرستان تاریخی و باستانی نمادهایی از آلت تناسلی و جنسی مردانه دیده میشود . معمولا پس از مرگ جنازه و جسد را در زیر زمین دفن میکردند و به جای سنگ قبرهای امروزی از این نوع سنگ که شبیه آلت تناسلی میباشد استفاده میکردند . در ادامه مطلب متن کامل به همراه تصاویر و عکسها را خواهید دید ./

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس,قبرستان تاریخی و باستانی خالد نبی در ایران,نمادهای آلت تناسلی و جنسی در گورستان تاریخی خالد نبی,قبرستان و آرامگاه خالد نبی,علامت و نماد آلت جنسی و تناسلی مردانه در خالد نبی,زیارتگاه خالد نبی و آرامگاه تاریخی و باستانی در ایران,گورستان و قبرستان اسرارآمیز و مرموز خالد نبی در ایران,گنج یابی در قبرستان,دفینه یابی در قبرستان,پیدا کردن زیرخاکی و عتیقه از داخل قبر و گورستان,زیارتگاه و آرامگاه باستانی خالد نبی در ایران,سنگ قبر و سنگ مزار به شکل آلت تناسلی و جنسی,سنگ قبر,سنگ مزار با نماد آلت مردانه تناسلی,تصاویر و عکسهای قبرستا و گورستان با نماد آلت جنسی و تناسلی مردانه

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

قبرستانی که در مجاورت زیارتگاه خالدنبی وجود دارد و به قبرستان خالدنبی مشهور شده بی‌شک یکی از اسرارآمیزترین نقاط ایران است! به این دلیل که هنوز در مورد زمان و چگونگی پیدایش آن ابهامات فراوانی وجود دارد. شاید یکی از دلایل این مسئله عدم انجام تحقیقات و کارشناسی‌های مختلف باشد. از سوی دیگر هر چند این مجموعه در سال ۱۳۸۰ توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده اما تاکنون تمهیداتى براى حفاظت از آن در برابر سرقت و تخریب لحاظ نشده است. به عنوان مثال بسیاری از سنگ قبرها افتاده‌اند و یا شکسته‌اند. عده‌ای از بازدیدکنندگان نیز از آن‌ها بالا می‌روند! به علاوه در برخی نقاط گودال‌هایی وجود دارد که حاکی از تلاش‌های غیرقانونی برای یافتن آثار باستانی و قیمتی است. در واقع به نظرم مسئولان با توجه به شکل و شمایل سنگ‌قبرها سکوت کرده‌اند و بدشان نمی‌آید که این مجموعه به کلی از بین برود! با این وجود به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر و دورافتادگی این قبرستان هنوز هم فرصت دارید تا از این قبرستان دیدن کنید.

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

چرا قبرستان خالدنبی پرطرفدار شده است؟
اولین سفر من به این قبرستان در اردیبهشت ۱۳۸۸ بود و به فاصله چند روز گزارش تصویری با عنوان قبرستان اسرارآمیز را در اختیار جام‌جم آنلاین قرار دادم (بگذریم که سه عکس به دلیل مسائل اخلاقی پس از چند روز از روی سایت حذف شدند!). پس از راه‌اندازی فتوبلاگ یکی از عکس‌های حذف شده را که در زیر مشاهده می‌کنید در فتوبلاگ قرار دادم. پس از آن نیز دو عکس دیگر را آپلود کردم.

لینک عکس در فتوبلاگ

سنگ قبرهای خالدنبی

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

لینک عکس در فتوبلاگ

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

بد نیست بدانید از آن زمان تاکنون بیشترین ورودی‌های فتوبلاگ به جستجو واژه‌های Khalid Nabi cemetery و khaled nabi cemetery مربوط می‌شود! مدتی پیش نیز ایمیلی از یکی از همکاران CNN در رابطه با این عکس‌ها دریافت کردم. در Google Reader یا گودر خودمان نیز همواره عکس‌های این قبرستان لایک زیادی خورده‌اند و بحث‌های زیادی پای آن‌ها صورت گرفته است. در واقع شکل و شمایل خاص این سنگ‌قبرها (در جایی لقب مناسب‌تر سنگ‌افراشته‌ها به آن‌ها داده شده است) در کشوری که بحث در مورد این مسائل جزو خطوط قرمز اخلاقی است، چه برسد به نمایش آن‌ها، این قبرستان را پرطرفدار کرده است. البته همان‌طور که توضیح دادم این قبرستان در سطح بین‌المللی نیز بسیار مورد توجه است. همان‌طور که در تصاویر مشخص است اغلب سنگ‌قبرها به شکل آلت تناسلی مردانه هستند و ارتفاع و ضخامت گوناگونی دارند. از سوی دیگر در مواردی تعداد حلقه‌های برجسته به دور سنگ‌ها متفاوت است. شاید این‌ها روشی بوده است برای مشخص کردن سن، مرتبه و وضعیت تاهل یا تجرد مردگان. سنگ‌قبرهای دیگری نیز وجود دارد که منتسب به مردگان زن است. عده‌ای نیز عقیده دارند که مردمان این ناحیه آلت‌پرست بوده‌اند و به مانند کیش آلت‌پرستان در هند ذکر را نماد باروی و آفرینش می‌دانستند.

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

چه زمانی از خالدنبی دیدن کنیم؟
بهترین زمان برای رفتن به خالدنبی بهار است. به این دلیل که همان‌طور که در عکس مشاهده می‌کنید دشت‌ها سرسبز هستند و هوا نیز چندان گرم نیست (البته در اردیبهشت ماه که من رفتم مار در میان سبزه‌ها به وفور وجود داشت!). اما اگر تابستان بروید علاوه بر گرمای طاقت‌فرسا با چیزی مواجه خواهید شد که در تصویر زیر نمایش داده شده است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید دیگر خبری از سبزی بهار نیست. دشت‌ها نیز چنین پوششی دارند.

روستای گچی‌ سو در نقشه

قبرستان و زیارتگاه خالد نبی یکی از گورستان های اسرارآمیز در ایران باستان / عکس

چطور به خالدنبی برویم؟
خوشبختانه امکان دسترسی به زیارتگاه خالدنبی توسط وسایل نقلیه مختلف مانند سواری و یا مینی‌بوس به راحتی وجود دارد. برای دسترسی به این قبرستان همان‌طور که در نقشه مشخص است پس از طی مسیری حدودا ۴۰ کیلومتری گنبد کاووس تا کلاله باید به سمت روستای گچی‌سو حرکت کنید (فاصله این روستا تا قبرستان ۶ کیلومتر است).

فاصله کلاله تا خالدنبی ۵۵ کیلومتر است که حدود ۲۵ کیلومتر آن خاکی و پر پیچ و خم است. خوشبختانه در طی مسیر تابلوهایی وجود دارند که شما را به سمت خالدنبی هدایت می‌کنند. من مکان حدودی این قبرستان را در این فایل که می‌توانید آن را در Google Earth باز کنید مشخص کرده‌ام.

اطلاعات بیشتر:
In Iran, tombstones shaped like penises delight tourists
Khaled Nabi Cemetery
Prophet Khaled Nabi Tomb

 

 
 
حسین:

سلام من فکر میکنم اینجا گورستان نیست و اون ستونهای سنگی هم نماد چیز خاصی مثلا الت تناسلی نیست چون در طول تاریخ همواره ایرانیان به یکتا پرستی شهره بوده اند. من اهل گرگان هستم و زیاد اینجا رفتم و در کمال ناباوری هر دفعه از تعداد این ستونهای سنگی کم میشه و در سکوت محض و بی خبری دارن اونجا رو تخریب میکنن که همه اینها نشات گرفته از یک باور غلطه یعنی الت و الت پرستی. بررسیهای صورت گرفته از حفاریهای پراکنده غیر مجاز وجود هیچ مقبره ای را گزارش نکرده ، اگر به تاریخ نگاه کنیم این مناطق در طول دوران همواره مرز ایران با قبایل و اقوام بیابانگرد اسیای مرکزی بوده بنابراین لزوم پاسداری از مرزها با توجه به بعد مسافت ایجاب میکرد با کمترین هزینه این مهم انجام شود ، در سراسر این منطقه از این ستونهای سنگی با اندازه های مختلف وجود داشته که اکنون بخش کوچکی از ان باقیمانده و در تپه های اطراف هم اثاری جزیی و پراکنده وجود دارد. حتی میراث هم انجا را گورستان نمیداند اما بصورت رسمی هیچ مطلبی در مورد ان منتشر نشده است ، شاید بهترین حالتی که بتوان تصور کرد این است که این ستونهای سنگی اردوگاه لشگر بزرگی را در ذهن دشمنان تداعی میکند و مرزهای شمالی ایران همواره مورد تعدی قبایل بیابانگرد بود که در جستجوی غذا و چراگاه برای خود و دامهایشان به کشورها تعرض میکردند و این ستونها از دور میتوانست چنین ذهنیتی را بوجود اورد و قطعا این لشگر سنگی مدیریت کارامدی هم داشته است. البته و متاسفانه هیچ منبعی که بتواند در مورد منطقه خالد نبی اطلاعاتی به ما بدهد حتی در مورد خود خالد بن سنان که از پیامبران الهی و مبلغ دین مسیحیت بود و همچنین مقبره چوپان آتا (که منطقه خالد نبی در عکسها بیشتر با مقبره چوپان آتا شناخته میشود) در دست نیست ، حتی زمان ان هم مشخص نیست البته خالد بن سنان که مشخصا مربوط به زمان پانصد ساله بین حضرت عیسی و حضرت محمد است اما در مورد چوپان آتا معلوم نیست که همراه خالد بوده یا قبل و یا بعد از آن و صد البته که ستونهای سنگی بسیار قدیمی تر است.

پاسخ دادن
 
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   کیومرث:

   مغولهای تورک قبل از مسلمان شدن کیر پرست بودند. معابد کیر پرستان مغول هنوز در مغولستان و چین و تایلند و سایر کشورهای منطقه که به تشخیر مغولهای تورک درآمدند وجود دارد. این محل هم به احتمال زیاد معبد کیرپرستان مغول تورک بوده. احنمالا از این معابد کیر پرستی تورکها در منطقه زیاد بوده ولی توسط مردم مسلمان بعدا تخریب شده اند. نکته جالب این است که کیرهای معبعد تورکهای کیرپرست در تایلند هم همین حلقه ها را دارند

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عليرضا اسكندري:

  باسلام
  یکی از هموطنان عزیز ساکن همان منطقه اعلام کردن که در زیر یا اطراف سنگها بعد از شکافتن هیچگونه اثری از اسکلت اجساد یا قبر مردگان مشاهده نشده.بنابراین بعید باید دونست که قبرستان باشه و همچنین نماد آلت تناسلی زن یا مرد!اینها بیشتر حاصل تراوشات ذهنی افرادی که الان و در حال حاضر بیش از چندین قرن زندگی میکنن هست!وقتی در عکسها که از نمادی دورتری گرفته شده توجه کنیم بیشتر شبیه افرادی پراکنده و ایستاده در دشت می باشند.که در حال جستجو و تکاپو هستند. بدون صف و ردیف.به هرحال مطمین هستم جیزی غیر از این طرز فکری که درحال حاضر در اذهان جا افتاده هستش.

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   جیحون:

   خالد نبی مال ۴۲سال قبل از حضرت محمد بوده شاید تا الان اصلا اثری از جسد نمونده باشه پس این هم دلیل نمیشه ولی هر کی هرچیزی راجب این قبرستان میکنه و هیچ چیز مشخص نیس واسه همین میگن قبرساان مرموز یه افسانه ای هم واسه اون منطقه ای هاس که میگن کفار قصد داشتن خالد نبی رو بکشن پس خالد نبی با قومش به بالا تربن نقطه کوه رفته و کفار بعد مدت ها رسیدن اون موقع خالد نبی دعا کرده مردم به سنگ تبدیل بشن تا به دست کفار نرسن و شکنجه نشن. خودش هم خیلی باالاتر به فرمان خدا یه چوب شکافته میشه و میره داخلش ولی یه گوشه از لباسش بیرون میمونه و توسط یه پرستو جاش پیدا میشه. اون چون الان هم هست و مردم میتونن ببینن. البته به نظر سنگ شدن ادما واقعا افسانس چون اگه درست باشه مردم اون زمان دو سه متر قد داشتن. افسانه سنگ شدن به خاطر اینه که سنگ ها خیلی شبیه به ادمن. البته مثل شبیه کردن ابر به خیواتات این سنگ ها رو شبیه به ادمای سنگ شده دونستن!این خلاصه هنه اطلاعاتی بود که من داشتم. متاسفانه مسولین هیچ تلاسی برای سالم موندن اونجا نمیکنن. اونجا منطقه ترکمن نشینه و اونجا میونه خوبی باهاشون ندارن. شاید اگه اونا تو یه شهر دیگه بودن اوضاع خیلی بهتر بود

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   کیومرث:

   شما چه تخصصی در تاریخ داری که مطمئن بودنت ارزشی داشته باشه؟ مغولهای تورک قبل از مسلمان شدن کیر پرست بودند. معابد کیر پرستان مغول هنوز در مغولستان و چین و تایلند و سایر کشورهای منطقه که به تشخیر مغولهای تورک درآمدند وجود دارد.

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   کیومرث:

   اینها سنگ قبر نیستند، اینجا معبد تورکهای مغول کیرپرست بوده. عین همین مجسمه هادر معابد مغولهای تایلند هم وجود دارند

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عليرضا:

  باسلام
  به نظرم این طرز تفکر و برداشت ذهنی از تراشه های سنگی و نسبت دادنشون به آلت تناسلی و قبر مردان یا زنان آن دوره،بیشتر حاصل تراوشات ذهنی و استنباط مردم کنونی و الانی ما هست.چون اگر چنین بود در کاوشهای غیرقانونی باید اثری از اجساد یا اسکلت مردگان یافت میشد!یا قبرهای خالی و دخمه!شاید بشه اینجور فکر کرد که کمربند تراشیده شده در وسط سنگها در زمان خود،به عنوان قید برای نگه داشتن چیزی بکار میرفته.چوب یا لباس یا پارچه ویاطناب.به صورت افقی یا مورب.برای برپا کردن چادر یا چوبی به صورت افقی در محل قید نصب میشده با پوشش پارچه ای بر روی تراشه.که از دور شبیه به آدم دیده بشه.مثل مترسکهای داخل باغ.برای گول زدن دشمن.جون تراشه ها به صورت پراکنده هستن.و از دور به صورت آدم یا سرباز دیده بشن.احتما ل داره در یه مقطع زمانی طی جنگ بین اقوام و قبایل منطقه با مهاجرین کشمکش پیش اومده باشه که باعث ایجاد چنین ترفندی شده.در اهرام مصر و تخت جمشید،سنگها از جای دیگه به اون مکان منتقل شدن و همینطور در خیلی دیگه از آثار سنگی نقاط مختلف.فقط سوال اینجاست که در منطقه فوق با توجه به این موضوع،چنین نوع سنگی و با این سایز وجود داره در خود قله؟نمادها،یا دامنه کوه،و یا در دره های اطراف و دشت یا اینکه از جای دیگه ای این سنگها به اونجا منتقل و تراشیده شدن؟کسی از هموطنان بومی اون منطقه میتونه به این سوال جواب بده؟اگر غیر از این باشه شاید بشه به عنوان بنای سنگی یاد بود یا نمادی که نیمه تمام مونده ازش یاد کرد.اگر عزیزان جواب بدن بیشتر میشه به مساله پی برد!

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عليرضا:

  تراشه هایی به شکل سرباز با کلاه خود

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  پریناز:

  به نظر من با توجه به معماری گذشته این مناطق که بیشتر به صورت برج و ستون هستن و طرز قرار گرفتنشون اینها ستون هایی برای حصار کشی یا نشون دادن یه مرز باید باشن چون اینجور که تو عکسا نشون میده تو یه ردیف هستن البته هر کس باید اونجا رو ببینه تا بتونه نظر بده

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   رضا:

   سلام
   موافقم
   r_r_7120@yahoo.co

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    تایماز:

    اقا این الت تناسلی است ترکان غز الت تناسلی خدایشان بود در تبریز در روستای بینه شلوار در نزدیکی ایل گلی قبرستانی عین این است برایه اطمینان از الت برستی ترکان غزنوی مراجعه کنید به کتاب سفر نامه احمد بن فضلان این ایین توسط ترکان غزنوی بعدها به هند هم برده شد

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     duman:

     ترکان غز یا همون ترکای آذربایجان ۷خدا داشتند که هیچ کدوم به اینا مربوط نمیشه…ابن فضلان هم از نوشته هاش معلومه مثل فردوسی نژادپرست ذوده یا متوهم!

     پاسخ دادن
      
     •  
       
       
       
       
       
       
       
       
      کیومرث:

      عین همین مجسمه هادر معابد تورکهای مغول در تایلند و چین هم وجود دارند. تورکها کیر پرست بودند دیگه چرا انکار میکنی؟

      پاسخ دادن
       
     •  
       
       
       
       
       
       
       
       
      کیومرث:

      سفرنامه ابن فضلان که حدود ۱۲۰۰ سال پیش نوشته شده انقدر معتبر است که تنها مرجع برای تاریخ نگاران روس و بلغاره بوده و هست.

      پاسخ دادن
       
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عرفان:

  شبیه آلت مرده معلومه اعتقادشون قوی بوده

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عرفان:

  در واقع حوریه هایی هم به زمین میومدن که در این تاریخ از انها یاد نشد و توسط فیلترینگ فیلتر شد.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  حسام:

  اتفاقا چند وقت پیش یه نفر تو فرانسه مجسمه بادی یه buttplug سبز گذاشته بود و میگفت درخته.
  اینا هم آلت تناسلی نیستن ، سربازن .

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  شیدا:

  من نمیدونم کو این سنگها واقعا چی هستن ولی فقط خیلی ناراحتم که چنین آثار ارزشمند و باستانی اینطوری داره از بین میره . تورو خدا شما که ساکن اون منطقه هستید کاری بکنین

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   جبار سینگ:

   با نظرت موافقم.ناراحت نباش من مدلشو دارم میدم از روش بسازی.حتمن خوشت میاد۵۲

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    بهروز:

    جناب جبارسینگ
    از اسمی که برای خودت انتخاب کردی معلومه که چه جور طرز تفکری داری. فقط میخوام سوالی ازت بکنم که درحد درک و شعورته ، نه بیشتر. اگه این جوابی رو که تو نوشتی، یه نفر دیگه به اعضای خونواده ات میگفت چه حالی میشدی؟

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     امیرخان:

     بهروز عزیز من از طرف جبار جواب میدم که یکی از این ستونها بره لاپا مادرت حالا حستو بگو

     پاسخ دادن
      
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  زهرا:

  من هم با نظر شیدا موافقم ، کاش میشد آثار باستانی حداقل بیاد دورشو حصار بکشه ومواظبت کنه، اگه تو خارج بود مطمئنا بیشتر حفاظت می کردند براشون هم مهم نبود حالا آلت تناسلی مردهاست یا نماد سربازهاست مهم این بود که قدمت تاریخی دارند.

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   moh3n:

   براتو هم من میسازم غصه نخور

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    بهروز:

    اون جوابی که برای جبارسینگ نوشتم شامل توهم میشه. حتما بخونش. یه ذره اون عقل ناقصت رو به کار بنداز. اینجا جای امثال شماها نیست.

    پاسخ دادن
     
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   کیومرث:

   زهرا جان، قدمت تاریخی دارند ولی چه ارزش فرهنگی دارند؟ هر چیز قدیمی که لزوما ارزش ندارد، مخصوصا اگر معبد تورکهایی باشد که ۹۰ درصد اجداد ما را کشتند! اگر اینطور باشه ما باید امروز مجسمه های شاه و صدام را هم در موزه میگذاشتیم

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عماد:

  سلام من اتفاقی تواین سایت امدم خیلی جای قشنگی بودواقعامیراث کجاست حالانمادهرچی هست من فکرمیکنم مردراباالات تناسلی وزن راحالات کمربه بالانشون میده به هرحال باید حفظ بشه اگردرخارج بودبهترین منطقه گردشگری بود

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  اهورا:

  با سلام من فکر میکنم چیزی که درایران برای مسوولین در اینگونه موارد بسیار مهم هست دفینه هایی است که ممکن است در اینگونه مکانها باشد مطمئن باشید که اگر دفینه با ارزشی یا دلالت بر وجود چنین چیزی در این آثار میدیدند یا آن منطقه را قرق میکردند تابه وقتش خاکش را به طوبره بکشند یا اینکه تا کنون اینکار را کرده بودند و به نظر مسوولین گور بابای آثار باستانی روی زمین مگر همین کار را با زدن سد به حالو روز دشت پاسارگاد شیراز نیاوردند همه کارشناسان و دنیا با زدن سد مخالفت کردند اما مسوولین زدن سد را بهترین پوشش برای چپاول اموالی که در آن منطقه بود دانستند والا دلشان بحال آثار باستانی که نسوخته هیچ به فکر آبرسانی به مناطق محروم هم نبودند

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   فروغ:

   باسلام
   دقیقا همینطوره معمولا آثار ارزشمند و دارای قدمت تارخی از نظر مسولین کشور ما دارای ارزش نیستن چون این افراد سواد و اطلاعات مرتبط با این موضوع رو ندارن و بهمین خاطر هست که کتیبه ها و تکه تکه های آثار باستانی کشور ما سر از کشورهای دیگه درمیارن.

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  alika:

  سلام..اینجا کشوری ست که انسانیت را ..آزادی را..فرهنگ را..خدارو از هزاروسیصد قبل تا الان قبول داره..باقی همه جفنگیات و ابلیس و نادرستی وخرافات میباشد..حالا شما به عقل ناقص خود رجوع کنید..عقل کامل را که اینا واسه خودشون پیشخور کردن..والا بخدا با این نوناشون..a.k.k

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  سهیل:

  اقا من کاری ندارم اینا چین ،الت تناسلی یاهرچی فقط این شیدا جان خیلی نگرانه ک اینا تکوم شن و بش نرسن کاش ادرس یا تلفنشو میذاشت بنده خودم شخصا یه دونشو براش میبردم گناه داره خب ، مدیونین فکربد بکنیدا

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   بهروز:

   تو هم برو جواب من به اراجیف جبارسینگ رو بخون.

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مهدی:

  سلام
  سال ۸۹ از طریق یک تاریخ شناس با اینجا آشنا شدم و رفتم ، خالد نبی تنها پیامبر عرب نژاد بوده ، چهار پیامبر.پس از مسیح و یکی قبل از حضرت محمد بوده ، اسم اقوامی که در این منطقه زندگی می کردند فالیک بوده و آلت پرست بودند که پس از حضور خالد نبی که از عربستان مبعوث شده بود دست از کفر بر میدارند ، که اگر توجه فرمایید دامنه های سمت راست این.قبرستان بجای سنگ تراشه ها فقط یک تکه سنگ بر روی قبور نهاده اند ، قدمت این قبرستان به حدود سه هزار سال می رسد . بنظر من زیباتر از قبرستان قدیمی ، سکوت و عزلت مقبره اتا چوپان است که حدود دویست متر دورتر از صحن.خالد نبی بر روی یک.کوه تنها ایستاده و همچنین غروب جادویی که خورشید را در زیر پاهایتان به شب می کشد و شما میتوانید همزمان طیف رنگ زرد تا سیاه را در آسمانش ببینید .

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مهدی:

  در ضمن باید بگویم در رابطه با حفظ آثار باستانی و.طبیعت ما هم به اندازه مسئولین بی کفایت کشور گناهکاریم ، تشریف ببرید چشمه های باداب سورت ببینید حوضچه های ارزشمند اون رو چجوری.تخریب کردند ، هرجا توریستی شد خراب شد ، مردم محلی سطح شعور و آگاهیشون در رابطه با حفظ طبیعت بیشتر از ما متمدنین خودخواه شهریه ، یک آبشار بسیار زیبا و بلند میشناسم در مازندران با مسیر دسترسی طاقت فرسا ، به همین خاطر از توریست زیاد خبری نیست ولی محلیها زیاد میان اونجا ، شکر خدا هنوز طبیعتش سالمه ، اگر جاده رو آسفالته کنند از زیبایی اون منطقه چیزی نمی مونه

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   بهروز:

   کاملا موافقم. با اینکه قبول دارم امثال آقای عباسی تو کارشون حسن نیت دارن و دلشون میخواد آثار دیدنی کشورمون رو به همه معرفی کنن، اما دلم میخواد یه خواهش عاجزانه از همه این عزیزان بکنم. آقاجان، تورا به خدا آثار باارزش ایران رو به هیچ کس معرفی نکنید! عکس اگر میگیرید، تو آرشیو خصوصی تون نگه دارید، فوق فوقش به شکل کتاب چاپشون کنید تا لااقل اهل فرهنگ و کتابخوانها ازش باخبر بشن ، نه اراذل و اوباش . معرفی این آثار تو اینترنت، تلویزیون، و شبکه های اجتماعی مساوی است با شروع تخریب سریع و بی بازگشت آنها به دست افرادی که مهارت و تخصص عجیبی در ازبین بردن هرچیز خوب و باارزش قدیمی یا جدید دارند، همانها که نه به جنگل رحم میکنند ، نه به خودپردازها، و نه حتی به بچه های خودشان.

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  علی:

  ایران بستان نزدیکی زیادی با فرهنگ هندو داره گاو پرستی والت پرستی وبت پرستی چیز عجیبی نیست و واقعیت داره که بود

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   کیومرث:

   علی خان این نظریه ها را کجا یادگرفتی؟ حتی خود هندی ها درکتابهای مذهبی و تاریخشان نوشته اند که ایرانیان ۵-۴ هزار سال پیش زرتشتی بوده اند!

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  شاهین از گرگان:

  سلام…اولا نظرات همه شما عزیزان محترمه و دوما این تصاویری که نگاه کردید واقعا الات تناسلی هست و شاید ندونید فلسفه حلقه های روی بدنه الات چیه…هر حلقه روی الات نشان دهنده تعداد همسرانی هست که فرد داشته که در بعضی ها یک حلقه و در بعضی ها تا سه حلقه وجود داره

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  آرشام:

  سلام به همگی
  من یه سوال داشتم
  سوال من اینه که اینا اگر آلت تناسلی هستن یعنی ااز سه هزار سال قبل مردا رو ختنه میکردن؟؟؟

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  Mr.kotobi:

  سلام
  به نظر بنده اینها فقط حد فاصل حصارهائیست که برای جداسازی زمینهای زراعی استفاده میشده
  خواهشاً قبل از هر نظری کمی تاٌمل بفرمائید و هر چیزی که میشنوید را باور نفرمائید

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  همايون:

  ina alate tanasolie mard mibashad ke roye sange gabre har shakhs gozashte shode ast.tol va kolof bodan alat neshan godrat va va bala martabe bodan shakhs bod masalan age ye alate kolof va batole ziad ro sange gabr bod neshane ine ke ba godrat va mohem bode age alate roye gabr kochik bashe neshone ine ke taraf ye adame mamoli bode va godrat ya esno rasmi nadashte.va halgehaye dore alat neshone motahel bodan fard ast masalan age ye halge dore alat bod yani datole omresh ye zan dashte age halge 2bod yani 2ta zan dashte yani har halge manie ye zan ast va age halge nabod dore alat yani taraf mojarad az donya rafte.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  حمید:

  من نظرم اینه ک درزمانهای قدیم چون پادشاهان باهم درگیر بودن و نیروشون کم بوده این نمادها را بجای سربازاش در کار گذاشته تا هم دشمن نتونه بهشون نزدیک بشه و هم بتونه از سربازاش در جاهایی ک جنگ بوده استفاده کنه چون اگ توجه کنین تمام نمادها از دور شبیه سرباز هستن

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عادل:

  باسلام،دوست عزیزی که گفتین اینا رو بعنوان حیله جنگی و سرباز میخواستن جا بزنن،شما دقیق دیدید که این سنگا به کدوم طرف کوهه،اخه اینا بصورت شیب به سمت جنوب امتداد داره و از طرف شمال با یه کوه مخفی شده حالا من موندم اینا به کدوم دشمن و از چه جهتی به دشمن نشون بدن

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  وحدت:

  سلام حالا هرجای ایران باشدکسی که بازحمت خودش گنج پیداکرده چرا خود ایران مسئولانش نمیخره تامجبور باشند به قیمت ناچیز به بیگانه بدند اگه من مسئول بودم یه اثرناچیز به چشم شما مسئولین با دنیا عوضش نمیگردم اون اثربوی اجداد تو ومن است بیشترازناموس شما ومن ارزش داره

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  امید:

  باسلام

  مسئله‌ی شیطان پرستی از دیرباز بود و اکنون اشکال مختلفی از آنرا می‌بینیم. آنچه مسلم است این علامتها نشان تعریف کننده جنسیت مرد و زن است و آنهایی که میگویند اینها نماد سرباز هستند دیگر باید گفت خیلی غیرواقع فرمودند.
  قبل از آیین یکتاپرستی در بین اقشار مختلف جوامع از دیرباز دین‌های و عقاید مختلفی رواج داشته است.
  هرچه از کانون یکتاپرستی بیشتر فاصله بگیریم به شیطان و شیطان پرستی بیشتر نزدیک می شویم. جوامع گذشته هرکدام به نحوی درگیر تعریف درست و بدون خطا از پرستش بودند حال امکان دارد که دانسته و یا ندانسته مبادرت به این کار می کردند.
  الان بعنوان مثال موضوع ” پرستش موش ” را در اینترنت سرچ کنید تصاویر و مطالب حیرت انگیزی در این رابطه می بینید.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  سینا شایان:

  سلام در محل ما در تبریز ۵ دقیقه بعد ایل گلی چنین قبرستانی هست و چند سالی بدجور همین سنگ های شبیه به آلات تناسلی زن و مرد ر دارند می شکنند

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  گلدی زاده:

  این سنگ ها احتمالانشانگرسربازان بامردم عادی، من از بچه های خود خالدنبی هستم دراین منطقه سنگ قبرهایی به شکل دونیم دایره درقبرستان های اطراف منطقه هم هست که نماد قوچ، گذشتگان ما گفته بودن که سنگهای استوانه ای نماد سربازان خالدنبی ان که موقع فرار از دشمنانشون به سنگ تبدیل شده ان با استناد بهاین داستان که احتملا شفاها از گذشتگان دور رسیده نماد سربازوشاید سنگ قبرهای کوچک مال دوران بعد اسلام باشد

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  elnaz:

  on namdaike vojod daran khob namad (abelisk)hastand ke namad sheytan prasatn hast

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  احسان:

  سلام من احسان هستم از استلن چهار محال بختیاری یه منطقه ای هست در اطراف شهرمون به نام ده چشمه اونجا من با سنگهایی مواجه شدم که به شکل الت تناسلی مرد بودن به شکل خواببده ولی بسیار بسیار بزرگ هستن به نظر من اصلن مهم نیست که الت پرست بودن یا نه به هر حال در قدیم شاید این افراد در گمراهی بودن یه دوره خیلی کوتاه و به نظر من این علامت ها در قبرستان کلاله شاید به عنوان این بودن که فقط اعتقادشون رو نشون دیگران بدن فقط یه فرضیه است
  …..
  بسیار اسرار در ایران وجود دارد که من خودم دیدم که حیف هیچ کس قابل اعتماد نیست اسراری که شاید در تخیل هم نباشه فقط انسان انگشت به دهن میمونه

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  حسین:

  سلام حسین هستم از گرگان.دوستان اینها قبر هستن واون سنگها هم نماد الت تناسلی که نشانه مذکر بودن متوفی است و حلقه های دور اونها هم تعداد زنهایی است که در طول حیات گرفتن.سنگ قبر زنها هم به صورت کفل زن یعنی ۲ تا دایره به هم چسبیده هست که من در عکسها ندیدم اکثرا هم قبرها خالی از جنس با ارزش هست

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  تایماز:

  اقا این الت تناسلی است ترکان غز الت تناسلی خدایشان بود در تبریز در روستای بینه شلوار در نزدیکی ایل گلی قبرستانی عین این است برایه اطمینان از الت برستی ترکان غزنوی مراجعه کنید به کتاب سفر نامه احمد بن فضلان این ایین توسط ترکان غزنوی بعدها به هند هم برده شد

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  درسا:

  ببخشید من فقط سوالم اینه که با اون مارهایی که گفتید چه کار کردید؟
  احتمال داره خطری داشته باشن یا خیر؟

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  میلاد:

  سلام طبق گفته استادم که دکترا داره رئیس روانشناسی معنویت است این ها نماد الت تناسلی است که توسط یک عده پرستیده میشدند
  و این مکان هم قبرستان است

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  sali:

  من اینجا رفتم تو خرداد ماه ۹۵ واقعا جای جالبی بود زمانی که ما رفتیم بارون میومد خوشبختانه اثری از گرما نبود و خیلی سر سبز و قشنگ بود شش کیلومتر جاده خاکی داشت بعد که رسیدیم سه هزار تومن ورودی از هر ماشین گرفتن بر خلاف تصورم فوق العاده شلوغ بود مردم از همه جای ایران اومده بودند بازارچه، سرویس بهداشتی، پارک و…. داشت، بعد که به امامزاده رسیدیم تا قبرستانش یک پیاده روی طولانی داشت که اصلا سخت نبود و ارزشش رو داشت ولی واقعا خنده دار بود اولش حس خجالت به آدم دست میده ولی مردم اینقدر میخندن برات عادی میشه یکی از عجیب ترین و جالب ترین جایی بود که رفتم حتما تو برنامه های زندگیتون قرار بدید رفتنش هم اصلا سخت نیست فقط به دلیل منشوری بودن جاش خیلی پرته

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مریم:

  مرسی،مفید بود

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مینا:

  وافعا منطقه قشنگی بود…ما توی مه صبحگاهی و بعدش آفتاب، مسیر کوه رو طی کردیم…ولی بنظرم حیف ف ف…که انقدر شکسته شدست…چقدررر مردمش رفتار با توریست رو خوب بلدند…مهربان…مهمان نواز…سفری بی نظیر…بدون اینکه جایی رو بتونید باهاش مقایسه کنید

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  داود:

  سلام به نظر من اون دوستانی که نظرشون اینه که اینا آلت تناسلی نیست ومثلا سربازن او نمادهای زنانه رو چطور توجیه میکنن البته ممکنه اون مکان گورستان نباشه شاید جایی بوده برای انجام مراسم آیینی یا مثل برخی ادیان دنیای قدیم یک روز خاص سال یک مراسم زنای دست جمعی داشتن میتونه باشه که با توجه به دورافتاده بودن منطقه درزمان حال شما تصور بفرمایید سه هزارسال پیش چقدر این مکان دورافتاده بوده ومحل زندگی یک قبیله خاص بااعتقادات خاص بوده چیزی شبیه به قبایلی که درعصر حاضرهم دراطراف واکناف گیتی درحال زندگی هستند بااعتقادات عجیب وغریب به هرحال نیاز به تحقیق وبررسی وکارمتمرکز داره که متاسفانه…..

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  njk:

  سلام دوستان.
  سنگ های قبرستان خالد نبی که به صورت آلت تناسلی مردانه هست بدین منظور است که در آن زمان مردم معتقد بودند نطفه انسان با وجود آلت تناسلی مردان در رحم زنان شکل میگیرد. بدین منظور آن را مقدس دانسته و در آن زمان هر مردی که می مرد مجسمه ای به شکل الت تناسلی بر روی قبر آن میگذاشتند. در واقع برایشان یک نماد بوده

   

 • جعفر عنبرستانی:

  عجب مملکت شگفت آوری داریم از اینکه این قبرستان رو معرفی کردید سپاسگزارم.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مهشيد:

  متاسفانه مردم چنان از المان هاى جنسى ابراز خجالت مى کنند که گویا در این کشور هیچ گاه کو چکترین اشاره اى به این موضوع نمى شود … در حالى که بى ارزش ترین و بى مبالات گونه ترین و غیر مسوولانه ترین ارتباطات جنسى در کشور ما نه تنها شرم آور نیست بلکه گویى نوعى کسب افتخار محسوب مى شود …بماند
  این قبرستان تنها المان جنسى تاریخى در ایران محسوب نمى شود که نماد و مظهر چیزى محسوب مى شود
  … کلون هاى در ها تا چندى پیش هم نماد آلات تناسلى زن و مرد را داشته اند که هنوز هم روى در هاى قدیمى مى توانید ببینید که هر کدام صداى متفاوتى ایجاد مى کردند و صاحب خانه مى توانست از صذاى کلون بداند که میهمان مرد است یا زن ….بهتر است در مورد مسایل کهن کمى بیشتر مطالعه کنیم و دست از ای تحجر احمقانه بکشیم ….امیدوارم کمکى بهتون کرده باشه ….

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   امیر:

   جناب مهشید عزیز فکرکنم یا شما اشتباه میکنید یا من زیرا کلون چوب کلفتی است که در پشت در قرار دارد و بجای قفل از آن برای بستن درب استفاده میگردد و ربطی به زن و مرد ندارد خوشحالیم توضیحات بیشتری عنایت بفرمائید تشکر. امیر

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    mansour:

    حتما شما نمی دانید که درب های قدیمی ۲ کلون داشتند یکی حلقوی و یکی گوشت کوب مانند که هر کاه خانمی می خواست درب بزند حلقوی را به صدا در می اورد که یک خانم درب را باز کند و بلعکس

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     Mmmmm:

     اونایی که شما میگید اسمش کوبه هست

     پاسخ دادن
      
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  bahram:

  Ba sepas faravan az ettelarasani va agahibakhshi.omid ast in rah mostadam bad.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  میلاد احمدزاده:

  سلام.بنده میلاد هستم از برا بچ گنبد.خالد نبی پیامبریه قبل از حضرت محمد.از گنبد تقریبا ٨٠تا شاید فاصله داشته باشه.ولی خداشاهد تو عید حرف نداره بخدا تو ایران تکه.ازین کوهای لایه لایه هیجای ایران نی.تو نیمه ی اول فروردین یک جای رویایی میشخ.مناطقی سرسبز با برکه های اب هر چند متر,البته در مسیر.ولی نزدیک حرم که میشید ماشین شاسی پایین شرمنده ی و تو خاک ها گیر میکنه.خلاصه دیدن کنید گر نه عمرتون کامل استفاده نکردید.به حرم که رسیدید این قبرستان سمت راستتونه دقیقا البته فاصله ی پیاده روی داره.ضمنا از زمین خیلی فاصله دارید.موفق باشید.میتونید بیشتر بدونید. ای دی بنده: ahmadzadehmilad490@yahoo.com

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  کامران:

  بسیار جالب بود. خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون. خدا میداند در جای جای این مملکت چندتا از آثار منحصر بفرد وجود داردکه هرکدام از انها ارزشی مافوق تصور دارد.
  متاسفم متاسفم و بازم متاسفم که هیچ کدام از مسولین …

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مورخ:

  بنظرم بیست سال پیش بود طالبان هرچی اثار تاریخی تو افغانستان بود منفجر کرد به اسم مبارزه با بت پرستی الان هم داعش وامثال داعش اثار تاریخی سوریه وعراق وتمدن بابل وسومر رو تخریب کردند موزه بغداد هم که موقع جنگ امریکا نابود وچپاول شد موزه مصر هم در طی انقلابشون چاپیده شد والان مومیاییها رو تو کانال فاضلاب پیدا میکنند اینهم که شما اطلاع دادید الان دیگه فکر میکنم محو شده باشه این عکسایی که گرفتین رو یادگاری نگه دا رید

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   وحید:

   نه اقا من خودم اهل گنبد هستم این اثار هنوزم هست و خواهد بود انشا الله

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  narges:

  Kheili jaleb bud merci az shoma. Vali ey kash ghaziasham moshakhas bud kheili konjkav shodam befahman ghazie chii bude va aslan baraye chi be in shkel sakhtan in sangaro

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  محمد رضا. ۹۳/۱۲/۱:

  دوستان عزیز شاد و تندرست باشید. ممنون از اطلاع رسانی خوبتان۰
  درکشور ما ایران ملیتهای مختلفی زندگی میکنند وتنوع فرهنگی زیاد است۰
  این یک ویژگی است و جالب است که در مساحت نسبتا کمی گوناگونی زیادی میبینیم۰. در هندوستان فرقه ای هست که چنین باورهایی دارند که گفته شد
  خوشحال میشم اگر دوستانی که تحقیقات واطلاعی داشته باشند ما را هم در جریان بگذارند۰
  شاید جالب باشد که درمناطقی از ایران”یاری” یا “یارسان”ها زندگی میکنند۰در منطقه دالاهو نزدیک کرمانشاه۰ عقایدشان بسیارشبیه ایزدی هاست وتنفری از شیطان ندارند۰
  (در مورد متن زیبای مهشید عزیز به نظرم کلمه “کوبه” دربا کلون اشتباه شده۰)

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  بهاره:

  خیلی ممنون ازین مطلب جدید وارزنده, به نظرم هر نوع دوره ای افکار مخصوص به خودشه داره اما دیدن این منابع تاریخی حق هر انسانه بالغی هست اما چه میشه کرد خیلی ممنون

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  فرهاد و خبات:

  واقعا جالبه چون تا حالا ندیدیم
  خدا شما خبرنگارا رو از ما نگیره.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  فرهاد و خبات:

  مرسی. از خبر رسانیتان.
  خدا شما خبرنگارا رو از ما نگیره…

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  M:

  حال کردم ممنون

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  فاطمه:

  خیلی خیلی زیبا و جالبه واقعا افتخار میکنم که تو کشوری زندگی میکنم که این اثار تاریخی زیبارو تو خودش داره وخیلی از اثتر تاریخیه دیگه ولی در مقابل متاسفم که مسئولین به اثار ارزشمند توجهی نمیکنن میدونین اگه این اثار تو کشور های اروپایی بود یا هر کشور دیگه چه کارا که واسش نمیکردن مثلا از این راه جذب توریست میکردن و خیلی کارای دیگه ولی کشور ما……متاسفم

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  افسانه:

  باسپاس فراوان ازشما عکاس و خبرنگار عزیز،و اطلاع رسانیتون،، خسته نباشید

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  اسماعيل رحيمي خداجو -مراغه:

  ازاینکه قبرستان خالدنبی رو معرفی کردین خیلی خیلی متشکریم واقعا خسته نباشین دمتون گرم…. پیر شی الهی ازاین خبر واطلاع رسانیتون من تا کلاله رفتم وبلدم اگه تا ائنجا برم راحت میتونم قبرستان خالدنبی رو پیداکنم یا نه لطفا دراینمورد هم راهنمایی بفرمایید در ضمن اشاره کردین به مار آیا مارهاشون سمی وخطرناکن یا نه کاری به کارشون نداشته باشی باهات کاری ندارن ممنون میشم اگه جواب بدین

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  یزدان:

  تتو مشکین شهر اردبیلم ازینا هست. اونا که بیشترن.
  چون آلت پرست بودن

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  شهریار:

  عزیزان این نمادها در واقع همان ابلیسم هستند که مورد ستایش شیطان پرستان واقع می شوند.
  پایه گذاران اولیه فراعنه ی مصر باستان و سپس فراماسونرها می باشند.

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   دکتر زاهدی:

   فرمایش شما بدون ارایه منبع معتبر در مورد گورستان حاضر و جامعه‌شناسی زمانی معتبر به نظر نمیرسد

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  فهیمه سادات:

  سلام،دستتون درد نکنه.خییییییلی عالی بود من تا حالا ندیده بودم اصلا خبر نداشتم.مرسی.اگه عید بتونم حتما میرم.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  ف_م:

  سلام، بسیارخوب وجالب بود،الاسلام رسانی شما عزیزان ممنونم، موفق باشید.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  نریمان:

  عجب……………..

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   *n£&!n*:

   بعله عجب………. جالب بود میسی

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  فرح:

  حالا چه واجب بود به این بلندی بسازند اگر سمبلی است و…. لطفا می تونید فلسفه اش را بگویید؟؟

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  Sorour:

  من فکر می کنم این به خاطر بیسواد بودن آن مردم بوده که ساده ترین راه برای شناسایی مردگان مرد و زن را انتخاب کردن و از آنجایی که عرف و سنت چه غلط و چه درست در فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی داشته و هنوز هم دارد

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مصطفی:

  از اطلاع رسانی تون ممنونم.حتما عید برای دیدن می رم

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  طاها:

  خیلی خیلی جالب بو د مرسی کلی خندیدیم pa

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  گیتی قدسی:

  با سلام
  تصاویر و مطالب بالا رو خواندم چند سوال برایم پیس آمد۱٫ چرا این قبر ها نظام و ردیف ندارند۲٫ فرم سنگ ها چرا با هم متفاوت هست.چرا نظریه کارشناسی شده ای وجود ندارد؟متاسفانه برای نامناسب جلوه دادن موضوعی هنر نمایی خوبی بخرج میدهیم !!!!
  البته عکس ها زیاد نبود و نمیشه دقیقا حرفی زد اما ای کاش متوجه میشوید واقعا زیراین ستون ها جسد هست؟تنها نظرتان رو به به مورد جلب میکنم حلقه بالای ستون و وسط آن آیا ممکن نیست این تبرک یک چادر و یا مرزی باشد تا برای نگهداری چوب و یا پارچه قبیله یا عشایر دامدار استفاده شده؟ حداقل برای میراث میهن ارزش قایل باشیم تا اینکه در جهت عکس حرکت کنیم!

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  Bps:

  In sangha aslan shabie alat jensi nistan faghat sang ha ra tarashidan ta manand gonbad shodan shoma ziadi bozorgesh kardin

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  گمشده:

  خیلی خوب بود ممنون.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  نگار:

  خیلی خیلی جالب بود ممنون ار معرفی
  حتما از ابن قبرستان دیدن میکنم

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  رضا:

  جالب و تعجب برانگیزه
  من که راقب شدم به شخصه این مکان رو از نزدیکی ببینم ممنون از اطلاع رسانی و عکسها

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  mh:

  خیلی خیلی عجیب و جالب بود.خسته نباشید.
  به نظر من ارتفاع سنگها مشخص کننده سن و حلقه ها مشخص کننده اعتبار یا بزرگی (مثلا رئیس قبیله حلقه بیشتر و افراد عادی بدون حلقه) باشه.یا اگه قبرستان جنگجو ها باشه سربازها بدون حلقه و رئیس و فرمانده بترتیب درجه نظامی دارای حلقه بیشتر و پهن تر

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عسکری:

  با سلام
  ابتدااز دوستی که این گزارش رو تهییه کردن بسیار سپاسگزارم و سپس همانطور که دوستان فرمودند آدم افسوس میخوره که این آثار دست افرادی افتاده که نه تنها قدردان نیستند بلکه راضی به تخریب این آثار هم هستند حالا اگه این مورد تو یک کشور اروپایی بود بیا و ببین که چه ها نمیکردند.

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  ناصح:

  تصاویر و مطالب بالا رو خواندم به نظر بنده نشان حریت وآزادی عقیده در ایرانیان بوده است

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  amir lotfi:

  man fekr mikonam in tashaboh faghat yek tasadofe va asas va mabna chize digari boode va moteassefane in bardasht azash shode ke kheili heife ke be khatere in tashaboh morede tavajohe maso’olane marboote gharar nagire………..!!!!!!!

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  گرگان:

  با عرض سلام
  چیز عجیبیه
  اما واسم عجبیتر اینه که چرا واسه بعضیا انقد جالب و دوست داشتنی و قابل احترامه ؟ اگه نشانه آلت تناسلی باشه واقعا عقاید مسخره ای داشتند و لایق فراموشی. آلت تناسلی جزوی از بدن ماست و خیلی هم ضروریه واسه زنده موندن و ادامه نسل اما ضرورتی برای نمایش دادن آن نیست،حالا به هر طریقی…
  بنده خداها از روی نادانی یه کارایی میکردن ما که نباید واسه آثار هر ملت نادانی انقر ذوق کنیم و …
  اگه آیینشون عاقلانه بود در این زمانه پیروان بیشتری داشت.
  ضمنا اروپاییها فقط بلدند از هر چیزی جتی کثیف ترین ها پول در بیارن همین!!!

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   عباس:

   سلام دوست عزیز بهتره به تمام اعتقادات و ادیان احترام بگذاریم و به جای نظرات نا بجا اطلاعات خود را با مطالعه کامل کنیم

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   ناشناس:

   اگر الت تناسلی چهار پا هم میبود ادم باسواد میفهمه اینا سرمایه ی ملی کشوره و نفعش به تمام مردم ایران میرسه اگه ازشون مراقبت کنیم مثل همه ی کشور های موفق و مردم تحصیل کرده ی دنیا که اینو میفهمن بعد هم ما نه کارشناسیم نه تاریخ دان که به این سرعت از این داستان دین و ایین ساختین شاید اصلا ربطی به دین نداشته باشه مورد دیگه اینکه ایران انقدر افتخار در طول تاریخ داشته که همه ی کتب اسمانی ثبتش کردن با نگه داشتن اثار باستانی خودمون افتخارات ایران زیر سوال نمیره بعد هم دور از شان یه مسلمان شیعه یا هر مسلمان واقعی هست که انقدر سطحی به مسایل نگاه کنه و تمام گفته های پیامبر اسلام رو در باره ی علم و دانش و تحقیق و انتقاد زیر سوال ببره و بی احترام کنه به راحتی در حالی که میدونیم گفته های دین ما اصلا موارد ظاهری و سطحی یا به قولی جا نماز ابکشیدن نیست و مغز دین هست که مارو به سعادت میرسونه چون قران سر نیزه به جایی جز جهنم و هلاکت راه نمیبره برای همین خواهش میکنم زیرکی نشون بدین و راجع به این مسایل با دید باز و طبق اصول و عقاید دینی و ملی خودمون قضاوت کنید ..به امید خدا که امام زمان صاحب این وقت هم یار مسلموناش هست که کژ روی بد منشی گرفتار نشن

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مهدی:

  سلام
  سال نو مبارک
  من که فکر میکنم از سازه بزرگ گنبد کاووس الهام گرفته شده نه آلت تناسلی

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  foxhound:

  با سلام و تبریک سال نو
  آثار باستانی به جا مانده از فرهنگها و اقوام مختلفی را که زمانی در حوزه جغرافیایی ما می زیسته اند نباید با سلیقه و معیارهای اخلاقی امروزی سنجید. اصولا همه آثار باستانی و تاریخی حتی آنها که ظاهرا با فرهنگ روز جامعه سازگار به نظر می رسند حاوی جنبه ها و نکاتی فرهنگی هستند که منسوخ و مربوط به گذشته است و در واقع همین جنبه های نامتعارف است که باعث جذابیت آنها می شود. مثلا آزتکها و اینکاها و تمدنهای آمریکای جنوبی قربانگاههایی باشکوه ساخته اند که در آنها انسانها را هزار تا هزارتا به وضعی فجیع قربانی می کرده اند. خوب حالا تکلیف چیست؟ اگر به سلیقه عوام امروزی باشد که باید چون قربانی کردن انسان مذموم است تمام آن معابد با شکوه را ویران کرد؟ یا چون پادشاهی و امپراطوری در ایران ور افتاده هر چه کاخ و بنا از ۲۵۰۰ سال پیش شاهان ساخته اند در ایران باید با کلنگ جهل نابود کرد؟ یا در اروپا باید کل مجسمه ها و معابد و بناهای دوران یونان و امپراطوری روم را چون بت پرست بوده اند نابود کرد؟ این کوته نظری شما را به یاد وحشیان داعش نمی اندازد که دو هفته قبل شهر نمرود را نابود کردند؟

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عباس:

  سلام
  من دوم فروردین ۹۴ با اتفاق اقوام به منطقه خالد نبی رفتیم واقعا جای همگی خالی یه منطقه فوق العاده خوش اب وهوا با انکه مه اطراف ما را پوشانده ومقداری هوا سرد بود ولی واقعا جای رویایی زیبایی هست وافتخار میکنم به کشورم با این همه تمدن و زیبایی و خجالت از ان که هنوز کشور خود را به خوبی نمیشناسم

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  سپیده:

  سلام
  بسیارسپاس بابت اطلاعات وتصاویردیدنی ازاین مکان تاریخی من از استان ایلام درغربی ترین نقطه کشورمدت ۴سال دوران دانشجویی رو درگنبدکاووس گذراندم جاهای دیدنی زیادی داره که دیده بودم اما اینجارونرفته بودم حتی بعدازگذشت هشت سال از اون زمان تازه فهمیدم همچین مکانی وجودداشته متاسفانه میراث فرهنگی وگردشگری درمعرفی مناطق توریستی ودیدنی کشورمان کوتاهی میکند

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  تکتم:

  سلام از اطلاع رسانی شما بسیار ممنونم واقعا شگفت زده شدم،، در اولین فرقت خواهان دیدن این منطقه اسرار آمیز هستم، خدا دلیر مردانی چون شما را سر بلند نگه دارد،. بدرود

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  عبدالله سماوي:

  مطالب و نظرات بسیار جالب و ارزشمند بود
  واقعاً مایه تاسفه که با بررسی و کارشناسی و کار دقیق باستان شناسی سعی نمیکنیم قسمتی از تاریخ را که ناشناخته مونده بشناسیم
  شاید اگر ایستادگی و مردانگی استاندار فارس در دولت بازرگان نمیبود الان تخت جمشید هم توسط خلخالی ویران شده بود

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  ali:

  سلام بسیار بسیار عالی ، خیلی کار خوبی میکنید که اینجور مکانهای ناشناخته را معرفی میکنید ، واقعا جای تاسف داره که یک مشت ادم بی لیاقت خودبه جانب میشن مسئول…!, با تشکر و سپاس فراوان .

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  بابک:

  جالب بود.چنتا نظر هم خیلی روی اعصاب بود.با این نظر که به مقبره سلطان شبیه هست موافقترم، از ظاهر عکس میشه تخمین زد که حدود ۸۰۰سال قدمت داشته باشه.تاریخچه گنبد کاووس،ویکی پدیا

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  شیوا:

  سلام
  میتونیم به اونادست بزنیم
  اگه دست بزنیم بزرگ نمیشن
  ولی عجب بزرگ هستن

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  شیوا:

  سلام
  امسال عید اصفهان رفته بودیم میدان نقش جهان روبروی مسجد اما تومیدان دوتا ازاین نمادهای کیری باسیمان درست کرده بودند که خیلی تعجب کردم

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  mohamad:

  تو این زمونه مردم همه چی را به مسخره میگیرند تو ایران که الت پرستی نبوده که نمیدانم این شایعاتی که در میارن چه نونی براشون در میاد وقت اداب و سنت مردان قدیم را به مسخره میگیریند

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  محمد:

  بسیار ممنون از اطلاعات خوبتون

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  ارش:

  ممنون از شما به خاطر معرفی این اثار/من هم به اثار باستانی غار شاهپور رفتم. خیلی عجیب است میدونین که دومین مجسمه بزرگ جهان. مجسمه شاهپور اول است یه سرس عکس ازش دارم چطور میتونم بزنم توس سایت لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  مهرداد:

  سلام خیلی عالی

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   تایماز:

   اقا این الت تناسلی است ترکان غز الت تناسلی خدایشان بود در تبریز در روستای بینه شلوار در نزدیکی ایل گلی قبرستانی عین این است برایه اطمینان از الت برستی ترکان غزنوی مراجعه کنید به کتاب سفر نامه احمد بن فضلان این ایین توسط ترکان غزنوی بعدها به هند هم برده شد

   پاسخ دادن
    
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  الت تناسلی:

  ببخشید یه سوال فنی دخترایی که میرن اونجا روشونم میشینن چون هم کلفته هم دراز دیگه چنین چیزی جایی نمیتونن پیدا کنن

  پاسخ دادن
   
 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
  حسین:

  شیوا جان اونا نماد الت تناسلی نیستن بلکه دروازه بازی چوگان است

  پاسخ دادن
   
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   حامد:

   اینو دیگه از کجات آوردی؟؟ دروازه بازی چوگان ؟؟؟

    

  • حسین:

   سلام ممنون از عکس هاتون ای کاش این جاذبه ها بیشتر مورد توجه مسعولین قرار میگرفت تا خراب نشوند

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   شاهرخ:

   درود و احترام
   ایشاالله مورد توجه قراربگیره….
   هرچند به قیمت تبعیض جنسیتی هم شده!
   نذارن این میراث تاریخی فرهنگی به مثابه خیلیهای دیگه…چون امام زاده ویا…..نبوده از بین رفته……اینها امانت هستند….وگرنه ما با داعش و غیره چه فرقی در این عقاید داریم….

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   نوشین:

   عالی بود
   ممنون از عکس و توضیحات خوبتون!!

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   mehran:

   Aliii bood mamnoon az tozihat va axatoon

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   hani:

   Khili jaleb bod mamnun.omidvaram nadide.gerefte nashe

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   روف:

   ممنون از تلاش شما برای گرفتن چنین عکس هایی اما نظر من اینکه زیاد جالب نیست حالا این نظر منه و یک سوال چه چیز ی نظر شما رو به اون جلب کرد

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    ایران:

    در طول تاریخ فرهنگها مختلفی وجود داشته تا الان به این مرحله رسیدیم،چیزایی که یه روز هنجار و فردا ناهنجار شده،نمیشه گذشته رو به دلیل چیزی که الان خودمون نمیاد پاک کنیم،بد نیست گاهی اصل قضیه رو نگاه کنید نه ظاهرشو،خاص بودن اعتقادات و فرهنگها که الان دیگه نیست،از دید اون زمان به قضیه نگاه کنید نه از دید خودتون لطفا

    پاسخ دادن
     
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   ناشناس:

   نکات جالب وفراوان زیادی در خالدنبی هست.نمیدونم چرا فقط این یه مورد نظرشماروجلب کرده؟

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   مسعود خدادوست:

   ممنون از کار تحقیقی جالبتون.شنیدم یه جایی در اطراف تبریز بنام شادگام یا شاد آباد هم نظیر اون وجود داره

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   محمد:

   نه تنها زحمتی که برای خلق یک اثر هست یا قدمتش میتونه اون را پر طرفدار کنه بلکه متفاوت بودن خلق یک اثر با توجه به بستر زمانه هم میتونه اونو زمینه تحقیقی یا توریستی نگه داره.
   از شما بخاطر دید ظریفتون در ثبت این اثر ملی سپاسگذارم.

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   خخ:

   این همه جاذبه هس درمورد تاریخو تمدن از شهر سوخته تا سیوسه پل و…
   همه تاراج شدن ،نابودشون کردن بعد میخواین ب این قبرستون برسن:)

   این همه امام زاده داریم آثار باستانی میخوایم چیکار آثار ی مشت کافر

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   حانیه:

   خیلی جالب بود اطلاعات بیشتر و از کجا میتونیم کسب کنیم مثل حدود سالهای تشکیل این قبرستان یا مذهب محلی ها و احتمالات در رابطه با این مکان تاریخی ارزشمند

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   saeed:

   با اجازه همه دوستان میخواهم در پاسخ به آقای seven بگویم: حضرتعال بهتر تاریخ و تمدن ملت ترک را مطالعه بفرمایند تا هیچوقت به خود اجازه ندهن که همچین قضاوت اشتبا و دور از نزاکتی در مورد این ملت داشته باشند

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   رضا:

   سلام. بسیار جالب توجه بود. از تلاشت برای معرفی این محل ممنون. منتظر معرفی مکانهای دیگه هم هستیم

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   Sina:

   Khak bar sare masoulinemoon

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   negin:

   عالی بود. ممنون

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   میلاد:

   ممنون….خیلی برام جالب بود.

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   محمد از گنبد:

   سلام میخاستم اطلاعات درستی در مورد این قبرستان بدم اصلا گفته های این دوستمون درست نیست درمورد شکل سنگها.این قبرستان مربوط به زمان خالد نبی یکی از پیامبران الهی است ک برادرش دانیال نبی هم پیامبر بوده در یکی از جنگها خالد نبی عقب نشینی میکنه وبه کوهی ک همین قبرستان وجود داره پناه آورده ولی بعداز مدتی این کوه توسط کفار محاصره میشه پیامبر خالدنبی هم ازخداوند درخواست میکنه ک من واصحابم را از دست کفار نجات بده ب همین دلیل ب امر خدا پیامبر و پیروانش تبدیل به سنگ میشن ک الان به قبرستان خالدنبی مشهور است درکنار فبر خالد نبی فبر پدرزن و چوپان خالدنبی هم هست که زیارت گاه مسلمانان است من خودم شخصه بیش از هفت بار به زیارت آنجا رفته ام وبسیار مقدس است حتی هندوانه هایی ک خالدنبی و پیروانش درحال خوردن آنها بوده اند نیز ب سنگ تبدیل شده است واینکه سنگها شکل یک آدم است نه الت تناسلی ک بعد ازگدشت چندین سال ب این شکل درآمده است این شماره منه خاستین تماس بگیرین تا اطلاعات دقیقتری بهتون بدم اگرهم خاستین برین ببینین راهنمایی میکنم با تشکر
   ۰۹۳۵۴۱۴۲۶۸۴

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    marziyeh:

    بیشتر شبیه خرافاته تا واقعیت! چرا باید خداوند برای نجات اونها تبدیلشون کنه به سنگ! اینکه فرقی با کشته شدن نداره!

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    نفیس:

    تغییر شکل سنگ ها بعد از گذشت سال ها انهم همه به یک مدل خاص غیر ممکن است.

    پاسخ دادن
     
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   فرنوش دهقانی:

   این آثار زیبا نشانی از تمدن جاهلان بوده باشیوه تفکرات غلط وعقایدی خاص ؛آنها انسانهایی خلاق ؛اما به نوعی بت پرست بوده اند؛جای آن دارد که از این آثار ارزشمند به نیکی یاد شده ودراین مورد اقدامات بیشتری انجام گردد تا دیگران از آداب ورسوم واعتقادات آن زمان بیشترمطلع شوند؛باتشکر از گردآورنده این مطالب؛امید اینکه دراین رابطه تحقیقات بیشتری بعمل آورده شود 

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    تایماز:

    اقا این الت تناسلی است ترکان غز الت تناسلی خدایشان بود در تبریز در روستای بینه شلوار در نزدیکی ایل گلی قبرستانی عین این است برایه اطمینان از الت برستی ترکان غزنوی مراجعه کنید به کتاب سفر نامه احمد بن فضلان این ایین توسط ترکان غزنوی بعدها به هند هم برده شد

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    AA:

    در تبریز در روستای بینه شلوار در نزدیکی ایل گلی قبرستانی عین این است این قبرستان ها مربوطه به ترکان غز برایه اطمینان از الت برستی ترکان غزنوی مراجعه کنید به کتاب سفر نامه احمد بن فضلان این ایین توسط ترکان غزنوی بعدها به هند هم برده شد

    پاسخ دادن
     
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   my. a:

   این نشون میده که در زمان قدیم فرق جنسیتی بوده که مردها اینقدر خود خواه بودن روی سنگ قبرشون چنین نمادی میذاشتن

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   مارال:

   واقعا عالی بود، امیدوارم در جهت حمایت و نگهداری این آثار اقدامی بشود..با تشکر از عکاس

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   زینب:

   جلب بود من که اصلا چیزی نشنیده و ندیده بودم در این مورد…..

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   فری:

   سلام
   ممنون از عکسهای بسیار زیبا و اطلاعاتی که در دسترس گذاشتید.

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   امین:

   حالا چسبیدین به حضرت جرجیس؟
   والا انگار شما هم بدتون نمیادا خخخخخ
   ببینید آثار تاریخی کلا خوبه حفاظت بشه ولی آثار خاکبرسری حفاظت نداره:)))
   یه جوری هم ژست گرفته داره عکس میندازه که ….یه صلوات ختم کنید :)))

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   tahereh:

   عالی بود خصوصا شرح موضوع که خیلیها مثل من نمیدونستن “ممنونy2y

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   Artim:

   تشکر از گزارشگر و متاسف از کوته فکری عده ای و تعجب از اینکه که این افراد متعصب چطور از داشتن کتابهای حدیث و توضیح امسایل که ۹۵ درصد آن در مورد آلت تناسلی و نحوه ی استفاده از آن و … هست شرمنده نیستند !!! هیچ توجه کردید که کل مطالب مذهبی که شما رو چنین ابله کرده در مورد پایین تنه است و اصرارش در حجاب نشاندهنده ی بی اختیاری و بی اعتباری آقایان است !!!
   و البته توهین صددرصد به مرد !!!
   مردی که خوی و غریزه ی طبیعیش در اختیار خودش نیست و میتواند حیوان صفت باشد !!!
   این علائم در این قبرستان نشانه ی شعور و ظرفیت مردم اون زمانه است که حتی با وجود چنین نمادی در محل عمومی، به جان هم نمی افتادند و خطری برای هم نداشتند !! اما الان خانمها باید فکر کنند که آقایان از دیدن مچ دست خانوم ها هم میتونن به خطا بیافتند !!
   این همه توهین رو هر کور و بیشعوری میتونه درک کنه الا کورمتعصبان !

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    s.h:

    گل گفتی.ما فکرمونو کنترول کنیم دینمونم حفظ میشه.دیگه نیاز نیست یه اثر تاریخی رو ندید بگیریم.به خاطر نگاه کوتاه بعضی ها باید از این آثار تاریخی خبری نداشته باشیم.فکرو نگاهمونو اگه درست کنیم مسلمون اصلی میشیم.

    پاسخ دادن
     
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   مریم:

   کاش تاریخچه اش
   رو بنویسید

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   دانیال:

   دوست عزیز من . این ها چیزهایی نیست که ما بخوایم بهش افتخار کنیم این فقط باعث میشه تاریخ و تمدن ما امثال تخت جمشید و سی وسه پل که باعث فخر ومباهات ما ست در برابر ملل خارجی مورد تمسخر قرار بگیریم این واضح است که توسط ملل خارجی خیلی مورد توجه قرار میگیره . پس مسعولین ما بهترین روش را انتخاب کردن .

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    بهنام:

    دوست عزیز این نظر شما کاملا کوتاه بینی شما رو نسبت به مسایل تاریخی نشون میده و مشخص میکنه چقدر نسبت به این مسایل کم اطلاع هستید به یاد داشته باشید که این قبیل مسایل جزو تاریخ و پیشینه یک قومیت هست و کاشکی مسئولین به فکر باشن تا این آثار به غارت نرود و شاهد به نمایش گذاشتنشون تو موزه های اروپا نباشیم، بعد همین امثال شما دوست عزیز باز میشید دایه بهتر از مادر و هزارتا انتقاد که چرا کسی به اثار باستانی توجه نمیکنه… از عکسهای شما بسیار ممنونم.

    پاسخ دادن
     
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   علی:

   بسیارجالب بود

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   منصور:

   با سلام وخشته نباشىد خدمت شما که کار بزرگى را انجام داده ما همىشه عادت کرده که همه چىز را از جهت منفى ان نگاه ونقد کنىم چرا اضلان اسم الت روى ان گذاشت هر شخضى از دىدگاه خود قضاوت ونام گذارى کند مهم اىن است که اٽر باستانى ىافت شده که خبر از گذشته مردمانى گه در انجاه زندگى کردهواداب وتمدن خاصى داشته که ما باىستى روى ان توسظ کارشناسان فن تحقىق کنند ولى متعسفانه اىن ظور برداشتها ازان مىشود در کشورهاى پىشرفته وصنعتى ومتمدن تحقىقاتتى روى کوچک ترىن ىافته ها انجام مىدهند تا به پىشرفتى دىگر دست ىا بند ولى ما اندر خم ىک کوچ اىم هنوز…….
   E

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   بهروز:

   نماد آفرینش در اقوام مختلف با هم فرق داره ، البته اگر هر کدوم از این نمادها از بین برن نسل انسان منقرض میشه یا دستکم زندگی به سختی ادامه پیدا میکنه
   آب ، باد ، خاک ، آتش ، ابر ، آلت تناسلی ، آفتاب ، گیاه ، باران ، خورشید ، حیوانات اهلی ، دریا و … از نمادهای آفرینش در فرهنگهای گوناگونند ، اغلب فرهنگها نماد خودشونو برتر و نماد دیگر فرهنگهارو غلط میدونند
   امروزه نماد آفرینش غالب در ایران خاکه ، با توجه به دین غالب
   امروزه آلت تناسلی مرد در بیش از ۴۰ کشور دنیا نماد آفرینش غالب یا یکی از نمادهاست
   هر ساله کارناوالهای مذهبی با این تم در کشورهای آسیای جنوبی ، جنوب غربی و غرب آسیا برگزار میشه
   لطفا سرچ کنید (با زبان انگلیسی سرس بیشتری بدست می اورید)
   نادر شاه پس از فتح هندوستان جواهرات گرانبایی را به غنیمت آورد که میدانید
   یکی از این جواهرات که هر سال در بارعام مورد به نمایش عموم گذاشته شد ( و هنوز موجود است) در دوره قاجار به شفا دادن مشهور گشت و در مراسم محرم در تکیه دولت قرار داده میشد برای دخیل بستن مردم
   از روی آن کپیهای زیادی ساخته شد و میشود و جزوی از آیین عزاداری حسین گشت
   همه شیعیان بارها و بارها این نماد دیده و از آن لذت برده اند و غیر شیعیان
   و ای بسا به آن دخیل بسته و آرزوها گفته و شفا گرفته اید
   امیدوارم در سوگواری بعدی برای حسین(سیاوش) با تماشای همراه با اشک یا با لمس کردن علم ، به خداوند نزدیکتر شوید و ثواب بیشتری ببرید

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   حمیدرضا:

   از عزیزی که این اثر رو به ما معرفی کرد خیلی ممنونم کاش این آثار حمایت میشد اما متاسفانه آثار خیلی مشهورتر از این اثر دارن به نابودی کشیده میشن دوست عزیز اگه میشه بگو که برای بازدید از این محل ساعت یا زمان خاصی باید بریم یا محدودیتی نداره؟

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   فرزاد:

   ایول کاندوه داشتن اون موقع خطش که معلومه

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   رزگار:

   سلام
   مطالب خوبی بود
   کاش مسعولین بفکر بیفتن و در فکره حفظش باشن تاریخ باشکوهیه

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   ملینا:

   لطفا اگر حرفی میزنید اطلاعات درست داشته باشید و دیگران رو به اشتباه نندازید.اینها نشاندهنده کلاه و کمربند سربازان هستند که به اشتباه به شکل آلت دیده میشن و بلندی اونها نشاندهنده مرتبه و شان سرداران است. لطفا مطالعه دقیق داشته باشید بعد نظر بدید.

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    مصطفی:

    تو مگه آلت از نزدیک ندیدی ملینا?

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    حامی:

    آفرین ملینا دقیقا درست گفتی،اینها نماد سربازان و جنگجویان آن زمان هستش.دوستانی که این نماد ها رو آلت تشبیه کردند،ختنه هزار و چهارصد سال است که به وجود امده،ولی این نمادها قدمت چند هزارساله دارند.

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     سعید:

     ختنه از زمان حضرت ابراهیم جز آیین ابراهیمی بوده است.

     پاسخ دادن
      
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    نوید:

    من با نظر شما مخالفم ملینا خانم در واقع باید رفت و از نزدیک دید تا بشه راجبش نظر داد اگه روی سر این اشکال سوزاخ باشه پس مطمنا این سرباز نمیتونن باشن و همون به الت شبیه ترن

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     پرى:

     دوست عزیز به انگلیسى سرچ کن khaled nabi cemetey بعد عکسهاى گوگل رو ببین که مجسمه هاى بیضه شکل هم کنار اینا ساخته شده که اینجا عکسشون نیست.اول برو تحقیق کن بعد ژست عقل کلى بگیر!!

     پاسخ دادن
      
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   کامیاب:

   ملینا با قاطعیت گفته این عکنماده کلاه و کمربنده سربازانه که شما همگی به اشتباه اون رو آلت میبینید….هماز همین تریبون خواستم به ملینا بگم:کس نگو قناری

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   ebad:

   داش دمت گرم خیلی باحال بود چیزی نداری در مورد الت تناسلی خانمها باشه احیانا ممنون میشم ؛)

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   Arezoo:

   بنظر من
   این مقبره ها میتونه شکل هرچیزی ک تصور کنید باشه
   کسی چه میدونه شاید منظور مردمان آن زمان آلت بوده
   و یا شاید بقول ملینا کلاه و کمربند سربازان
   و بلندی آنها نشان دهنده شان و منزلت شان باشه
   اما بهرحال جالب بود
   و خیلی جالب تر اینکه همه دوست دارن با صراحت بگن که این نمادها فقط و فقط شبیه آلته
   شاید مردمان ان زمان آنقدر کج عقل و بی هنر بودن که نتونستن شکل مقبره هاشونو از این بهتر بسازن
   اما باز بنظر من هرکی هرجور دوس داره فکرکنه
   وقتی اطلاعاتی در این باره در دست نیست بهتره فقط نگاه کنید و به بقیه توهین نکنید

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   شیفته:

   کاملا با آرزو موافقم
   مردم ما عادت دارن همه چیزو از دید بدتر ببینن
   وقتی معلوم نیست سنگهایی که مال هزاران سال قبل بوده
   و طی گذشت زمان یه تغییراتی روشون رخ داده
   به چه معناست
   بهتره بی ادبی و توهین به بقیه رو کنار بذاریم

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   Mahnaz:

   Mer30 az hosale va vagti ke gozashtid

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   نبی:

   تعجب میکنم بعضیها چیزی غیر از آلت رو تو این مجسمه ها میبینن.
   بابا بی خیال توهم.اینا همونان که تو ماه هم عکس میبینن.
   این مجسمه ها تمام شرایط آلت بودن رو داره.
   حتی ختنه گاه و حشفه هم روشون مشخصه.

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   حامی:

   به نظرم خیلی شبیه نمادهای فراماسونی هستش،یجورایی مثل ابیلیکس.

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   مجتبی:

   حالا چه اصراری دارید که اینا شکل آلت است؟؟
   شبیه مناره سنگی هم هست !!
   میخوای جاهلان بریزند خرابش کنند!!!

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   نسیم:

   مرسی آقا احسان جالب بود و افرین به شما ارزو جان

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   صالحه:

   به هر حال تو هردوره ای بت پرستی رایج بوده شاید اینا هم از بت پرستای اون عصر بوده که خالد نبی از طرف خدا مسول هدایتشون میشه ٬ ما ایرانیا عادت داریم الکی واسه هر جیز منطقی که امکانش هست جبهه بگیریم به تظر من خرفای این گزارشور هم غیر عقلانی است همونطور که همین الان هم تعدادی از فرقه ها تو آسیای شرقی ءلت تناسلی مرد رو میپرستن

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   ابراهيم:

   ﺑﺎ ﺳﻠﺎﻡ ﺧﺪﻣﺖ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﻦ ﺟﻨﺪﻳﻦ ﺑﺎﺭ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻧﺰﺩﻳﻜﻲ ﺷﻬﺮﻣﻮﻥ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﻜﺎﻥ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎ ﺩﻭﺟﺮﺧﻪ ﻛﻮﻫﺴﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﻜﺎﻥ ﺭﻓﺘﻴﻢ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﺩﻭﺳﺘﻤﻮﻥ ﻓﻘﻄ ﺍﺯ ﻣﻘﺒﺮﻩ ﺍﻗﺎﻳﺎﻥ ﻋﻜﺲ ﻛﺮﻓﺘﻪ و ﺍﺯ ﻣﻘﺒﺮﻩ ﺧﺎﻧﻤﻬﺎ ﻋﻜﺴﻲ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﺗﺎ ﺑﺮﺍﻱ ﺷﻤﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺍﻳﻦ ﻧﻤﺎﺩﻫﺎ ﻛﺎﻣﻠﺎ ﻣﺸﺨﺺ ﺑﺸﻪ .ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻣﻨﻆﻮﺭﻣﻮ ﺭﺳﻮﻧﺪﻩ ﺑﺎﺷﻢ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺍﻳﻦ ﻧﻘﻂﻪ ﺍﺯ ﻛﺸﻮﺭ ﻋﺰﻳﺰﻣﻮﻥ ﺩﺭ ﻓﺼﻞ ﺑﻬﺎﺭ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺩﻳﺪﻧﻲ ﺑﻮﺩﻩ و ﺍﻟﺎﺧﺼﻮﺹ ﺑﺮﺍﻱ ﺩﻭﺟﺮﺧﻪ ﺳﻮﺍﺭﻱ ﻣﺎﺟﺮﺍﺟﻮﻳﺎﻧﻪ ﻛﺎﻣﻠﺎ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻫﺴﺖ ﺍﻛﺮ ﻋﻠﺎﻗﻪ ﻣﻨﺪ ﺑﻪ ﻳﻚ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺑﻴﺎﺩ ﻣﺎﻧﺪﻧﻲ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﺣﺘﻤﺎ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﺳﺮﻱ بزنید

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   اوساممد:

   بخوووووووساااااا

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   داوود از گنبد:

   دوستان این تصاویر چه آثار باستانی خوبی باشه و چه بد و هر چی که هست آلت نیست لطفا قضاوت غلط نکیند. اینها انسانهایی هستند که به شکل سنگ در اومده. خرافات نیست و واقعیت داره اینها معجزه است نه خرافات و تمام پیامبران چنین معجزاتی دارند من خودم میوه هنداوه و قرص نان های گرد شکل سنگ شده رو دیده ام ولی الان این سنگها وجود ندارند چرا که به خاطر مردمی که به اونجا میان و بعنوان تبرک از اون سنگها برمیدارن سنگها به کل تخریب و نابود شده… اون قبرستان هم مربوط میشه به انسانهایی که به شکل سنگ تبدیل شدند نه چیز دیگه …

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   فربد:

   کاش دوباره رسم بشه تو قبرستان اجرا کنن…

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   هادی از قزوین::

   از تحقیقات وعکس های گرفته شده بسیارلذت بردم .خیلی ممنون از زحماتت موفق باشی

   پاسخ دادن
    
  •  
    
    
    
    
    
    
    
    
   امیر رضا:

   دوست عزیز سلام
   چرا درا این مورد اطلاع رسانی کردید من ۱۸ بهمن ۹۳ به آن مکان رفتم متاسفانه تقریبا تمام سنگ قبرها تخریب شده وافتاده ما حتی یک سنگ قبر بر افراشته هم ندیدیم.
   چند نفر در حال کندن و بردن این ستون ها بودند!
   متاسفانه صدمه ای که طی این پنج سال به این گورستان وارد شده در طی ۲۰۰۰ گذشته به آن وارد نشده است.
   وقتی در این کشور فرهنگ به نابودی کشیده می شود آثار فرهنگی هم از بین می رود! من عکس های جدید را دارم اگر خواستید ارسال می کنم!

   پاسخ دادن
    
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    sali:

    من خرداد ۹۵ رفتم دقیقا تمام این عکس ها رو دیدم خیلی هم زیاد بود

     

   • آروین:

    سلام
    جالب بود .جای تاسف داره که این روزها آثار باستانی مورد توجه قرار نمی گیره !!

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     عرفان:

     اطلاعات و موقعیت مکانی این قبرستون رو در سایت نذارید.مردم عادی میرن یا میشکننشون یا اونجا دست به حفاری میرنن..

     پاسخ دادن
      
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    amin:

    با سلام، خیلی خوشهالم که با نوعی تمدن آشنا شدم،،، متعصب هستم اما دلیل نمیشه چشم وگوشمو به همه چی ببندم. این گورستان وادمای روزگارش هستن وجود داشتن چرا باید ندید ورو برگردوند
    مگه یه کالبد شکاف جسد یه زن یا مرد رو نباید بشکافه یا پزشک معاینه نکنه یا مورخ تحقیق نکنه یا میراث فرهنگی مواظبت نکنه چون توش آلت یا سینه وجود داره!!

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    lisha:

    واقلا برام جالب بود و از اینکه در کشور چنین چیزهاییی وجود داره ولی بهش رسیدگی نمیشه واقعا ناراحت میشم چون اگر همین اثار در کشورهای دیگه باشه ازش بزرگترین جاذبه توریستی رو میسازن!

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    neda:

    این موضوع که باید در ایران چشم و گوش و زبانمان روی همه چیز بسته باشد جای تعجب ندارد . فرهنگمان تاریخمان حتی خودمان

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    مهران:

    خیلی مطلب جالبی بود متشکرم که آگاهی دادید

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    تلخک:

    ممنون
    فوق العاده بود.
    کجا میشد این اطلاعات رو بدست بیاریم؟!

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    شهرام:

    تحقیق و پژوهش چنین گنجینه های تاریخی که جزو آثار پیش از اسلام است، نه تنها عیبی ندارد بلکه بسیار ضروریست. اگر آلت تناسلی را یک عضو زاید وشرم انگیز بدانیم،بدو علت در اشتباهی:۱_ یک عضو حیاتی و مهم بدن را نادیده می گیریم که خنده‌دار است.۲_ به خالق خودمان کفر می ورزیم،چرا که هیچ اندامی را خداوند متعال بی حکمت خلق نکرده است. از طرفی این مجموعه گنجینه‌ای برای جذب توریست مخصوصا خارجی و در نتیجه آبادانی منطقه است.

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    هانا:

    سلام ،.از اطلاع رسانی شما سپاسگزارم،.اما صد افسوس که جای حفظ و نگهداری اثار تاریخی و جذب توریست، با خبر دار شدن این مکانهای که کمترمورد توجه عموم و مردم بوده فرصتی مناسبی پیش میاد که برای بدست اوردن زیر خاکی اونجارو صاف میکنن و یا اون نما هاسر ازموزه های خارج از کشور در میاره،.یا اینکه سریع گود برداری میشه و جاش هتل و ساختمان و برج و پاساژ میسازن!!!

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    هانا:

    آقای آزادی از شما ممنون

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    pooya:

    قدمت هشت هزار ساله تو ایران دیده شده

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     فرنوش دهقانی:

     بسیار جالب بود؛خب این نوعی آداب و رسوم اونا بوده وبه نظر من باید توجه بیشتری به این بناها بشه

     پاسخ دادن
      
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    سارا:

    این قبرستان چیز تازه ای نیست در قبرستانای دیگه ای هم که وجود دارن , قبرهای قدیمی اینطورین , قبور زنها هم به شکل به علاوه است . یکم تحقیق کنید……

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     فرهاد:

     دوست گرامی اگه اطلاعاتی دارید لطفا اطلاع رسانی کنید تا همه از از اطلاعات شما لذت ببرند

     پاسخ دادن
      
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     زینب:

     اگه هست لطفا عکسشونم بذار سارا خانوم

     پاسخ دادن
      
     •  
       
       
       
       
       
       
       
       
      جبار راهدار:

      سلام بله نزدیک تبریز یکی هست که واقعا خیلی جالب و خوش ساختر هست بغل بعضی قبر هارو کندن و بعضی قبر ها هم علامت بعلاوه دارند عکس و فیلمش رو دارم و خودم رفتم و از نزدیک دیدم

      پاسخ دادن
       
      •  
        
        
        
        
        
        
        
        
       شهريار:

       خوب عزیزم. همینطور که این دوستمون زحمت کشید شما هم آدرس دقیق بده ما هم بریم ببینیم و استفاده کنیم لطفا

       پاسخ دادن
        
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    فرهاد:

    ازاطلاع رسانی دوستان متشکریم نمی دانم تاکی وچه زمانی این مخفی کاریها ادامه خواهد یافت در دنیا ازکاهشان یه کوه می سازند وتوریست جزب میکنند ولی درایران همه اثار باستانی رامیخواهند ازبین ببرند هرقبیله برای خودش عقایدی داشته اند علت را جویا شوید نه اینکه معلول را پاک کنید

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    fereshte:

    باسلام خدمت شما دوست عزیز
    من تو این استان زندگی میکنم ولی اطلاعی از وجود چنین قبرستانی نداشتم مرسی ممنون از اطلاع رسانیتون

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    نیلوفر:

    با سلام من تو این استان در شهرستان گنبد کاووس زندگی میکنم اما همچین چیزی رو نشنیده بودم.خیلی جالب بود

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     تورنادو:

     کجاش جالبه !تو هم میخای؟!

     پاسخ دادن
      
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    سیما:

    سلام.واقعا عالی بود خیلی دوست دارم منظور و مفهوم این کارشونو بدونم

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    Shirinasall:

    باسلام ،خسته نباشید،بسیار عالی بود گزارش شما. ‌ در مورد تاریخچه قبرستان که در چه دوره ای بوجود آمده ،یا چرا به این نام خوانده میشود هم اگر مطلع هستید یااطلاع جستید محبت کرده بنویسید. برای کسانی مثل من که نمیتوانند به آنجا روند بسیار جالب وخوشحال کنندس.بسیار سپاسگذارم وهمیشه موفق باشید در تمامی امور.

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    امیر علی:

    من خودم بچه همونجام۱ولی خبری نداشتم!از مسئولین میخایم که بزنن این نمادهای دوران جهالت و سرشار از افکار دنیا گرایی رو نابود کنند.من که متاسفم

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     technical.service:

     متاسفم برای تو …

     پاسخ دادن
      
     •  
       
       
       
       
       
       
       
       
      شاهین:

      الله اکبر دیش دیش بوم بوم

      پاسخ دادن
       
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     az:

     پس نماد خودت رو هم بزن نابود کن، نماد جهالت خودت رو از ریشه قطع کن، پسر خوب از همچین نمادی به این دنیا اومدیم و به این دنیا وصلیم تا بمیریم، مگر اینکه بی نماد باشی

     پاسخ دادن
      
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    seve7n:

    این منطقه ای که شما نام میبرین ترکمن نشین هست و سنی مذهب هستند.واین ها برخاسته از فرهنگ کثیف همونهاست.

    پاسخ دادن
     
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     arsalan:

     تو خوبی!کی میخواین ادم شین،دنیا به کجا میره امثال تو، تو فکر جه مسائلی هستن،واقعن خاک عالم تو سر یابویی مثل تو.

     پاسخ دادن
      
     •  
       
       
       
       
       
       
       
       
      hosna:

      Avalan boro motale e kon bebin torkemana kiya hastam az koja umadan va chejuri zendegi mikonan. Akhe adame aghel in harfa chiye tu kodum gharn zendegi mikoni? Hasudit shode ghabrestune torkemana beynolmelali shode? Moteasefam barat ke inghad kutah fekri. Aval motale e kon bad nazar bede movazebe harfaye gonde tar az dahanetam bash.

      پاسخ دادن
       
      •  
        
        
        
        
        
        
        
        
       seven:

       تو خفه شو

       پاسخ دادن
        
     •  
       
       
       
       
       
       
       
       
      saeed:

      حضرت آقای seven اول برو تاریخ و تمدن ترک هارو بخون تا بدونی چه ملتی هستند بعدش متوجه خواهی شد که کثیف تو و آبا و اجدادت هست

      پاسخ دادن
       
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     seven:

     دوستان من اول از همه از جامعه اهل سنت و قشر ترکمن عذر خواهی میکنم..بابت حرفایی که زدم.. درسته این هم بخشی از تاریخ ماست.نمیشه انکارش کرد

     پاسخ دادن
      
     •  
       
       
       
       
       
       
       
       
      hosna:

      Bebin kocholoo darhadi nisti ke bekhay nazar bedi che berese en karesh koni hahaha

      پاسخ دادن
       
      •  
        
        
        
        
        
        
        
        
       seve7n:

       کسخل نکبت اینو یکی دیگ از جانب من نوشته آخه این کیرا تو کس پلاسیدت چی میگی تو!جنده

       پاسخ دادن
        
    •  
      
      
      
      
      
      
      
      
     mina:

     خواهش می کنم بحث
     رو به مذهب بط ندید. آیم یه چیز تاریخی هست. متاسفم که همه مسایل رو به نام م هب و دین سرکوب می کنیم

     پاسخ دادن
      
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    sajad:

    لامصب چقد باحاله خخخخخخخ

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    محمد:

    واقعا”که بایدقدراین آثاررودونست ومحافظت کرد

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    مهرداد:

    عالی بود.این خیلی خوبه که آدم در خصوص تارخچه اون منطقه چیزایی رو بدونه.
    متاسفم برا کسانی که میخوان دنیارو نابود کنن فقط بخاطر عقاید خودشون و فکر میکنن فقط اون چیزی که تو فکرشونه درسته.

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    سيد عباس:

    درود به جوانان امروز که تلاش میکنند و هر اطلاعاتو بدست میاورند که مملکت واجداد ایرانی را بهتر بشناسیم قبرستان گلاله با سنگ قبرهای استثنائی خیلی جالب بود به سهم خودم تشکر قدردانی میکنم از عکاس ازادی

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    شاهد:

    من اهل اون منطقه هستم، منطقه بسیار زیبا و با طراوتی، البته در فصل بهار، در بقیه ایام سال همانطور که گفته علفزارهای خشک وجود دارد و گرم هم است. مقبره خالد بن سنان و همراهان آن حضرت در اونجاست، آخرین پیامبر خدا و قبل از حضرت محمد فرستاده شده است، اصلیت ایشان عرب است و از دست دشمنان بدانجا گریخته است و همانجا هم مقیم بودند. مقبره ایشان در بلندترین کوه آن منطقه قرار دارد و مشاهده مناظر اطراف از آنجا بسیار دیدنی و لذت بخش است. آن مناطق هم کاملا ترکمن نشین است. آن دوست بی فرهنگی که به ترکمنها توهین میکنی، در همین جهالت بمان، اول تحقیق و مطالعه کن و بعد حرف بزن، مثل برخی آدمها تقلید نکن و حرف دیگران را تکرار نکن. آزادمرد باش. برایتان بسیار متاسفم.
    در هر حال آنجا فضای زیارتی و توریستی بسیار خوبی است. بسیاری از ورزشکاران در آنجا با پاراگلایدر و چتر پرواز میکنند زیرا ارتفاع بسیار خوبی برای این کار دارد. در هر صورت مشتاق اهالی توریستی هستیم.

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    پارسا:

    ممنون عالی بود
    ضمنا در جواب بعضی انسانهای کوتاه فکر باید گفت شما هنوز خودت جاهلی و شما رو چه به تاریخ تمدن و امید به خدا ریشه ی افرادی که حتی به گذشتگان و اداب و رسوم اونها احترام نمیزارن و حتی بعضی افراد که اینجا بحث عقاید سنی و.. اعلام میکنن کنده بشه
    شما اگر به جز سر کوچتون یه دوری تو دنیا میزدی می فهمیدی تمدن یعنی چی

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    مهران:

    جالب بود خودم توی اون منطقه خط لوله گاز کار کردم ولی تابه حال نشنیده بودم ممنمون از اطلاع رسانیتون

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    حسن:

    به نظر من این سنگها نماد زشتی نیستند بلکه نماد تفکر بشر هستند بشری که همیشه به دنبال علت آفرینش بوده هرچند ابتدایی و ناپسند برای تفکر امروز ما باشه اما در دوران خودش نماد بزرگی از تمدن هست از گزارش بسیار قوی و با ارزشت ممنونم

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    technical.service:

    آقا تشکر از شما لطفا اگر اطلاعات بیشتری به دست آوردن به اشتراک بگذارید

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    جبار راهدار:

    سلام من اهل تبریزم و یه همچین قبرستانی رو نزدیک شهر تبریز دیدم اگه بخواین عکس و فیلمش رو هم دارم.

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    آمنه:

    ممنون و سپاسگزارم از اطلاعات خوبتون

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    مهران:

    جالب هست
    در هند بزرگترین ادیان الت پرست هستند در فیلم های هندی زیاد میبینید که دور یک حوض سنگی میچرخن دد بیشتر مراسم. چونکه اون حوض به شکل آلت زن یا مرد هست و براشون قابل ستایش هست.
    شاید از اونجاها سرچشمه گرفته باشه

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    سینا:

    چه جالب و قشنگ ، خیلی باحاله

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    توحید:

    خیلی آموزنده و جالب بود ممنون

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    لیلا:

    من طی ۹ سال، از سال ۸۴ سه بار در فواصل سالهای مختلف به آنجا سفر کردم و متاسفانه هر بار از تعداد این سنگ قبرها کمتر میشود و به تعداد آنهائی که به زمین افتاده اند افزوده می شود و بعد ناپدید می شوند، چون آنجا به امان خدا رها شده است، هیچ حصار و نگهبانی برای آن منطقه وجود ندارد، انگار به نعف دست اندر کاران است که آنجا رها باشد چون ما مردم را می شناسند که چقدر خرابکار هستیم و میدانند که اصولا افرادی هستیم که خودمان با دست خودمان گور خود را می کنیم پس چه بهتر که همچین قبرستانی را به دست خود مردم بسپارند… یکی معرفی می کند، از ده نفر که بروند عکس بگیرند فقط یک نفر برود پتک بزند کافی است…..
    زیر همین پست خود مشاهده کردین که چطور وقیحانه و با افتخار اعلام می کنند که همین کار را می خواهند بکنند و همچین چیزی از مقامات می طلبند!!!
    دوستی داشتم عکاس حرفه ائی، ایرانگرد، کوهنورد، وبلاگ نویس که می گفت متاسفانه مردم ما ظرفیت این را ندارند که مکانهای بکر و ناشناخته را بهشان معرفی کنیم و با اینکه یک وبلاگ عکس و سفر داشت ولی هیچگاه اطلاعات موقعیت و مکانی جاهای بکر را نمی داد، من و خیلی های دیگه از او دلخور می شدیم و می گفتیم چرا در دادن اطلاعات خساست می کنی، دوست نداری ببینی که پای دیگری هم به آنجا رسیده، فقط می خواهی خودت از آنجا عکس داشته باشی و…، او همه این تحقیر شدن ها را به جان می خرید ولی دهن باز نمی کرد مگر به اهلش، ولی بعد که با چشم خودم دارم شاهد از بین رفتن این قبرستان و ده ها موارد مشابه آن می شم از گفته خود پشیمان می شم، هر بار بیشتر و بیشتر رفتار او را تحسین می کنم و به سایرین پیشنهاد می کنم. او بارها از نابودی کلاردشت می گفت که باچشم خود دیده بود، چون کلاردشت مسیری بود که به غیر از محلیان تنها کوهنوردان برای صعود قلل آن منطقه و مخصوصا علم کوه از آن اطلاع داشتند…
    به خاطر ایران در دادن بعضی از اطلاعات به عموم تا آنجا که می توانیم دقت کنیم!!! متاسفم 

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    Pari:

    جالب بود اینا جزی از فرهنگ ماست نباید نادیده گرفته بشه ممنون ازتون

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    پژمان:

    این نماد یعنی چی ؟ یکی جواب بده لطفاً

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    saba:

    Salam. Kheili jaleb bud vasam. LIKE

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    فرزاد:

    سلام دوستان عزیز

    من هم مثل شما از همچین جای باستانی بی خبر بودم.
    دست عزیزی که این خبر را چاپ کرده درد نکنه و از سپاسگذارم.

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    حامد:

    خیلی جالب بود از اطلاع رسانی شما ممنون

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    زرتشت:

    سلام چون گدذشتگان الت تناسلی مرد را نماد تولید انسان و الت تناسلی زن را نماد زایش میدانستند پس انها را به عنوان نماد زایش و زاد ولد مقدس میدانستند و در بعضی از جوامع میپرستیدن هنوز هم فرقه ای در هند وجود دارد که الت تناسلی را مورد پرستش قرار میدهد و قبرستان هایی هم در هند موجود میباشد که بر سر قبر ها هم الت مرد و هم الت زن موجود است

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    آرشام بختیاری:

    مرسی از اطلاع رسانی ک کردید، تاریخ ایران داره کم کم به فراموشی سپرده میشه، جای تعجب نیست که بزارن جاهای دیدنی خراب بشه

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    آرشام بختیاری:

    ی طایفه چینی کیر میپرستن شاید قبلا اینجا زندگی میکردن

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    شاهین:

    واقعا که باید این آثار و باید لیسید و بوسید

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    امیر:

    سلام
    ببخشید اما فکر کنم اینا بیشتر شبیه پایه های نمایانگر محدوده جایی یا حصار هستن
    احتمالا حدود زمینی رو نشون میده
    چون ترتیب خاصی داره

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    hosna:

    Na intor nist man rustaye gachisu ro mishnasam va barha safar kardam.az adamash porsidam adamai ke seneshun bala bud migoftan ke ghabrestun bude va vase etelat bishtar mitunam komaketun konam age mayel baahin.

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    اشنا:

    زنده باد به این قامت رعنای آلت مردان ایرانی…دروود و صد درود

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    رسول:

    از افرادی که مخالف این تصاویر هستند میخام کمی تفکر کنند که خودشون به چه صورت بوجود اومدن شاید در ایران باستان این موضوع رو خاستن به ما نشان بدند که تولید مثل طبیعت انسان هست و باید یک امر عادی دانست نه اینکه تعصب نشان داد از دوست عزیزی که این اطلالعات رو به ما دادند خیلی تشکر میکنم به قول شاعر : هر چه کوته نظرانند ، به ایشان پیمای که حریفان ز مل و ، من ز تامل مستم

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    محمدرضا !!:

    نفهمیدم چرا قبر ها به شکل آلت تناسلی مردان هستند ..
    کاش مختصر توضیهی هم در این مورد میدادید !!

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    N.D:

    واقعا ممنون از اینکه اطلاعات خودتون را با ما درمیان گذاشتید.مطالب بسیار جالب بود. جای تاسف است که این کشور مسئول دلسوزی برای میراث گذشتگان ما ندارد.

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    مسيح:

    سلام نمیدونم چی بگم کی میخواهیم درست بشیم پا که از ایران بیرون بگذاریم یک درخت بی ارزش به خاطر قدمتش با احترام باش رفتار میکنند تو ایران به گذشته خودمون که نشانه موجودیت ماست بی احترامی میکنند کسی حرفی نمیزنه هیچی بلکه شروع به تخریب میکنند چون دشمن نمیخواهد ما هویت وگذشته داشته باشیم و راحتر شروع به ازبین بردن ما بکنه در مورد شکل خاصش باید گفت اگر این شکل زشته فکر میکنید این شکل زشتر هست یا دروغ و تهمت و….. که تو ایران عادی شده وبزرگی زشتیش کسی نمیبینه در پایان خواهشمندم بیایم یک وبلاگ درست کنیم وچیزهای که نشونه ریشه همه ما ایرانی بودن هست را توش بگذاریم واز این نترسیم که تعدادی جهت تخریب اون تلاش میکنید با این روش واینکه خودمون نگذاریم ما را از ذهن دنیا پاک کنند با زم تشکر میکنم از شما دوست عزیز جهت آشنایی با ریشه هامون

    پاسخ دادن
     
   •  
     
     
     
     
     
     
     
     
    حسین:

    سلام به همه شماییکه مشتاقانه نظر دادید
    مخصوصا سلام به آقای آزادی عزیز که برای اعتلای فرهنگ و قدمت ایران وقت گذاشته و زحمت کشیده
    مطمئن باشید این نمادها معانی و مفهوم خاص و والایی دارند و مطالعه در این رابطه اطلاعات زیادی رو از فرهنگ آداب و رسوم و اعتقادات مردم این سرزمین به ما میده
    خداکنه آدمای متعصبی مثل آقای آزادی پیدا بشه که در این رابطه تحقیق کنن
    ما خودمون باید به فکر باشیم والا از مسئولین دلسوز! و میراث فرهنگی !و … حرکتی جز در راه نابودی این نمادها سر نمیزنه

     

بازدید : 341 views بار دسته بندی : زیارتگاه و آرامگاه ، سنگ قبر و مزار در دوران باستان ، قبر و گورستان (قبور قدیمی و گوردخمه) تاريخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.