• اهمیت نماز خواندن از اسلام

  نماز یکی از واجبات پنجگانه ای است، که مسلمانان در سه زمان آن را برگزار می کنند . که این نشانه ارتباط با خدای مهربان می باشد . مسلمانان باید به این نماز های واجب اهمیت و ارزش زیادی بدهند . اما برخی از افراد مسلمان ، با بی توجهی و یا کم اهمیت فرض کردن این واجب الهی آن را ترک و یا گاه گاهی انجام می دهند . که از نظر اسلام این امر پسندیده نیست. و سفارشات زیادی در مورد اهمیت دادن به خواندن نماز شده است .

 • آسیه زن فرعون که بود؟

  در مورد آسیه ، همسر فرعون چه می دانید . دلیل معروفیت این بانو به چه دلیل می باشد . آیا دلیل ان بخاطر نجات دهنده بودن و بزرگ کردن حضرت موسی (ع) از دست فرعون بود . و یا دلیل آن را می توان بخاطر همسر کسی بود ن که خود را خدای جهان می دانست و دارای قدرت زیادی بود ، باید دانست. و یا تمام مشهوریت او در جهان بخاطر ویزگی های رفتاری و اخلاقی خود این بانوی بزرگوار می باشد که او را جزو برترین زنان عالم به شمار می برد.

 • دلایل فراماسون بودن میرحسین موسوی و براندازی نظام به بهانه تقلب در انتخابات

  فتنه چیست؟ فتنه به زمانی می گویند که اهل باطل برای اینکه جمع زیادی از مردم را فریب بدهند باطل خود را با کمی از حق مخلوط می کنند تا قدرت تشخصی برای مردم کم بشود اینگونه انها نمی توانند متوجه بشوند که کدام گروه حق است و کدام گروه باطل است. در چنین شرایطی اوضاع بسیار بسیار می تواند خطرناک باشد و یک کشور را دچار جنگ داخلی عجیبی بکند و ان را نابود و داغون بکند. در چنین شرایطی افاش کردن حقیقت کاری بسیار مهم و لازم است

 • طنز تاریخی و داستان بسیار جالب (پادشاه ناقلا و وزیر عاقل)

  این مطلب یک طنز تاریخی است و داستان پادشاهی که با سوء استفاده از هوش سرشار و نیز قدرت و موقعیت پادشاهی به شاعران و طبقه ی فرودست خود ظلم می کند و شعر آنها را می شنود و آنرا به حافظه می سپارد و بعد برای آنها می خواند و بعد به آنها اتهام شعر دزدی و شیادی می زند و بعد نه تنها به آنها طلایی نمی دهد آنها را آزار می رساند. غافل از این که در این دنیای برزگ همیشه دست بالای دست بسیار است و افراد خیر عاقل تر و باهوشتری نیز پیدا می شود که در برابر این ظلمها ساکت نمی نیشنند

 • داستان دنباله دار : سرزمین زیبای من

  قصه و داستان خوانی در ایران سابقه ای کهن دارد و ایرانیان از دیرباز با داستان پیوندی جداناپذیر داشته اند و مثال بارز آن شاهنامه خوانی است. و با گذشت زمان هنوز جایگاهو ارزش خود و مخاطبان خود را دارد. داستان سرزمین زیبای من یک داستان واقعی از شهید سید طاها ایمانی است. داستان آن درباره ی کشور استرالیا و روح نژاد پرستی حاکم بر آن است و راوی آن یک شخص سیاه پوست است و چگونگی زندگی یک بومی سیاه استرالیایی را روایت می کند.

 • داستانی زیبا از نقش تقدیر و سرنوشت بر زندگی ما ادمها

  همه ما می دانیم که با تقدیر و سرنوشتی که خدا برایمان خواسته تقریبا غیر قابل تغییر است و بهتر است ان را قبول کنیم چراکه مصلحت و حکمتی در ان است که ما نمیدانیم و نمی توانیم تفسیر کنیم.اگر از جایی بدی می بینیم یا سختی می کشیم حتما حکمتی است و صلاح مارا دران است.وچه خوب است که در برابر مشکلات صبور باشیم و صبر کنیم ودر مقابل اتفاق های خوب سپاس گذار باشیم و به ای زندگی راضی باشیم. داستانی کوتاه در مورد سرنوشت و تقدیر که به خوبی این موضوع را برای ما روشن می کند.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری