• چرا سوریه اولین کشوری بود که وهابیت جنگ را از انجا شروع کرد ؟

  مردم سوریه بیش از هفت سال است که درگیر یک جنگ ظالمانه قرار گرفته اند جنگی که زندگی و اسایش انها را مختل کرده است . امروزه گویا انسانیت و وجدان در برخی دولت های کشورهای مختلف جهان مرده است و برای شان مهم نیست که هزاران نفر کشته می شوند و هزاران ادم اواره و بیچاره و در به در می شوند . برای این ظالمان فقط و فقط منافع ظالمانه شان مهم است . اینجاست که تازه متوجه می شویم که خدا با ان همه مهربانی اش چرا جهنم را خلق کرده است

 • بیوگرافی استاد ابوالقاسم فردوسی شاعر بزرگ حماسه سرای ایران و کتاب شاهنامه او

  در روستایی باژ از ناحیه طابران توس به دنیا آمد و در میان خانواده ای از دهقانان توس که دارای ثروت و ضیاع موروثی بودند پرورش یافت فردوسی در 35 سالگی به تشویق همسرش که زبان پهلوی می دانست به سرودن اثر جاودانه اش پرداخت وی به دلیل صرف عمر و مال در سرودن شاهنامه در پیری تهی دست شد و برای حفظ این اثر گران بها به پیشنهاد خواجه احمد اسفراینی وزیر محمود غزنوی تصمیم گرفت که شاهنامه را به محمود تقدیم کند تا از امکانات دربار او برای حفظ اثرش استفاده کند

 • رفتار واخلاق عاشقانه و محبت آمیزگنجینه نفیسی است .

  در دنیای آشفته بوجود آمده ، دادن یک هدیه مادی راحت تر از هدیه معنوی به نظر می رسد در صورتی که هدیه معنوی گاهی اثرات ماندگارتری به جا خواهد گذاشت . مزیتی که یک هدیه معنوی دارد آن است که روح انسان را یه آرامش می رساند . روحی که در تلاطم دنیای پرغوغا و ناآرام ، دستخوش غم و اندوه و بیماری های متعدد و فراموشی های غافلانه شده است . آرامش تنها گمشده انسان است که برای بدست آوردن آن به اندیشه و تفکر سازنده نیاز است . وقتی با چشم محبت الهی به دنیا بنگریم با زیبائیهای خیره کننده ای مواجه می شویم . از انسانهای بد ، رفتار بد ، زبان بد ، محیط بد و دوستان بد دوری خواهیم کرد چون فطرت انسان طالب زیبائیها است .

 • ثروت ما خوب زیستن است نه داراییهای مادی

  اگر کسی ثروتمند باشد و در زندگی اسراف کند مورد تأیید هیچ انسانی نیست . گاهی در زندگی انسان با محدودیت هایی مواجه می شود که احساس می کند کمرش زیر بار فشار آن در حال خرد شدن است . محدودیت همیشه بد نیست چون قوه تفکر و خلاقیت انسان را بارور می کند . تفکری که در صورت عدم وجود بعضی محرومیت ها هیچوقت آفریننده نمی شد . مشکلات و مصیبتها ، انسان را پویا و زنده نگه می دارد و باعث می شود دائما" در حال مبارزه با بد زیستن باشد . مثال فیزیکی آن اختراعاتی بوده که بعلت محرومیت از وسیله ای خاص برای بهتر زیستن بوجود آمده است و این بهتر زیستن مادی است که باید مقدمه بهتر زیستن معنوی باشد .

 • حکومت برکودک بدون دادن حق انتخاب

  گاهی برخی بزرگسالان به صرف اینکه دارای تجربه و حتی دانش بیشتر هستند ازدرک واقعی کودکان خود در شرایط خاص و استثنائی عاجزند . دلیل این امر آن است که انسان بعلت غرور و خودخواهی خود در اقرار به خطا خودداری می کند . عمل انسان محصول علم و تجربه های او است و شاید روی مطلبی اصرار ورزد که از حقیقت واقعی آن بی اطلاع باشد . اگر چنین اتفاقی بیافتد ، کودک فدای اینگونه خطاها می شود و پایه های اعتماد کودک فرو می ریزد و باعث ناهنجاری های زیادی می شود که والدین عموما" از علت بوجود آمدن آن اظهار بی اطلاعی می کنند . در صورتی که از این نکته غافلند که عمل و بی توجهی آنها عامل بروز رفتار های مخرب شده است .

 • داستان نابودی جنگل به خاطر جهالت دو درخت

  این داستان درختانی می باشد که از سر جهالت و نادانی دست به اقدامی زدند که نتنها خود شان بلکه درختان دیگر را تیز در معرض خطر قرار داده اند و باعث از بین رفتن جنگلی شدند که روزی محل زیست گاه حیوانات مختلف بود . علت این اتفاق نا خوشایند فقط نادانی و خود خواهی دو درخت می باشد که به توصیه های درخت کهن سالی که قصد دارد مانع این کار شود گوش نمی کنند و این مثال انسان هایی است که کوتاه نگر می باشند و برای حل یک مشکل کوچک مشکلاتی را به وجود می آورند که دامن خود و دیگران را نیز می گیرد.

عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری